شخصیت های مشهور نقاشی های کلاسیک ، به دنیای مدرن قدم می‌گذراند
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:03 تیر 1397، 14:00

شخصیت های مشهور نقاشی های کلاسیک ، به دنیای مدرن قدم می‌گذراند

یک هنرمند برزیلی با بهره‌گیری از تکنیک‌های مونتاژ در فتوشاپ، شخصیت های مشهور نقاشی های کلاسیک را در متن تصاویری از دنیای مدرن جا داده است و برای بینندگان آثارش تجربه‌ای تازه را ارائه می‌دهد.

پروژه کانواس (Canvas Project)، پروژه‌ معرفی شده توسط هنرمند برزیلی Gabriel Nardelli Araújo، است. این هنرمند 28 ساله، به سراغ نقاشی های ماندگار کلاسیک رفته است و اشخاص زاییده ذهن هنرمندان را که به واسطه این نقاشی ها در گذر زمان به شهرت رسیده‌اند، با همان فیگوری که در نقاشی ها آمده است را به کمک تکنیک‎‌های فتوشاپ از متن اصلی نقاشی جدا کرده و آن‌ها را در فضای مدرن زندگی امروز جای داده است.

نقاشی

او درباره پروژه‌اش می‌گوید:

تمام مراحل این پروژه  به شکل دیجیتال انجام شده است، به این معنا که این آثار فقط  روی صفحه مانیتور به نمایش درمی‌آیند و به شکل فیزیکی خلق نشده‌اند. من تا جایی که می‌توانستم خودم از مکان‌ها و نقاشی‌ها عکس گرفته‌ام و در جایی که به آثار دسترسی نداشتم از تصاویر با کیفیتی که موزه‌ها در اختیارم گذاشتند، استفاده کرده‌ام.

نقاشی

این پروژه در ابتدای پیدایش، برای گابریل به مثابه یک تجربه شخصی بوده که به او اجازه خلق تصاویر سوررئال را می‌داده است، ولی با گذشت زمان، جنبه عمومی‌تر پیدا کرده و توجه مخاطبان را جلب کرده است.

نقاشی

او می‌گوید:

من متوجه شدم که از تکنینک مونتاژ دیجیتال می‌توان به عنوان ابزاری برای خلق فضای هنری بهره برد. انگار می‌توانستم به مکانی در دنیای امروز روحی متفاوت از اعصار گذشته بدمم. افرادی که کارهای مرا دیده‌اند و سپس به دیدن آن مکان خاص یا اثر هنری مشخص رفته‌اند، با دید تازه‌ای به هر دو، مواجه می‌شوند.

نقاشی

 

نقاشی

شما در مورد این نوع از ارائه هنری چه فکر می‌کنید؟

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha