تاکسی هوایی آئودی و ایرباس، محصولی از نگرش رو به جلو
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:03 تیر 1397، 19:00

تاکسی هوایی آئودی و ایرباس، محصولی از نگرش رو به جلو

شرکت‌هایی مانند آئودی و ایرباس و از طرف دیگر دولت آلمان مشتاق هستند تا آینده را با تاکسی هوایی و خودروهای پرنده تجربه کنند که این نشان از نگرش رو به جلوی آن‌ها است.

برخی از شرکت‌های پیشرو در زمنیه خودروسازی در تلاش برای کاهش آلایندگی خودروها و همچنین راحتی کاربران و سرنشینان خودرو هستند تا بتوانند با خیال راحت از مقصدی به مقصد دیگر برسند. در این راستا شرکت‌هایی مانند آئودی و ایرباس و همچنین دولت آلمان مثل اینکه خیلی مشتاق هستند تا آینده را با تاکسی هوایی و خودروهای پرنده تجربه کنند.

در این راستا مطلع شدیم که اخیرا آئودی، ایرباس، وزیر راه و ترابری آلمان آندریاس اسکویر، وزیر خارجه امور دیجیتال و همچنین شهردار شهر Ingolstadt دکتر کریستین لوسل و تعدادی دیگر از نمایندگان سیاسی و اقتصادی بیانیه‌ای را به منظور شروع آزمایشی پروژه تاکسی هوایی (Air-Taxi) امضا کردند که این پروژه قرار است در منطقه Ingolstadt برای اولین بار اجرا شود.

تاکسی هوایی / محصول آئودی و ایرباس

البته تاکنون هیچ جزئیاتی درباره مراحل اجرایی این پروژه و همچنین زمان اجرایی شدن آن به بیرون درز نکرده است. با این حال بیشتر خبرها حول محور فوایدی که یک خودروی پرنده می‌تواند داشته باشد، می‌چرخد. بسیاری نیز در این زمینه معتقدند که این نوع از خودروها نقش مهمی در آینده حمل و نقل خواهد داشت. در این زمینه، برام شوت (Brom Shot)، مدیر اجرایی موقت و عضو هیئت مدیره فروش و بازاریابی آئودی گفته است:

خودروهای متصل، الکتریکی و همچنین خودروهای خودران، ترافیک شهری را روان‌تر می‌کنند و در کاهش آلودگی هوا نیز نقش بسزایی دارند و با اندازه‌های مناسبی که دارند، باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند؛ در نتیجه کیفیت زندگی مردم در شهرهایی با این خودروها ارتقا خواهد یافت.

وی ادامه می‌دهد:

تحرک در بعد سوم (هوا) می‌تواند مشارکتی ارزشمند در آینده باشد و ما از اجرایی شدن چنین ایده‌هایی در شهر Ingolstadt برای تست آزمایشی تاکسی هوایی استقبال می‌کنیم.

گفتنی است که آئودی اولین گام جدی خود را در زمینه خودروهای هوایی و تاکسی پرنده اوایل سال جاری برداشت. این شرکت در نمایشگاه موتور ژنو، خودروی مفهومی پاپ آپ نکست (Pop.Up Next) را معرفی کرد. جالب است بدانید که پاپ آپ نکست حاصل طراحی مشترک این کمپانی آلمانی و ایرباس است. درواقع پاپ آپ خودروی الکتریکی کوچکی است که می‌تواند از بدنه و شاسی که به آن وصل شده جدا شود و به سمت بالا مانند یک ماشین پرنده واقعی پرواز کند.

آئودی در آخرین بیانیه خود این چنین گفته است که: «خودروهایی مانند خودروی مفهومی پاپ آپ نکست در نهایت قادر خواهند بود تا مردم را با سرعت هرچه بیشتر و همچنین بسیار راحت در جاده‌ها و آسمان شهرهای بزرگ به مقصد برسانند.»

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha