سوپر ماریو به عنوان سریع ترین مرد جهان شناخته شد

سوپر ماریو رکورد سرعت اوسین بولت، قهرمان سه دوره المپیک را شکست. سرعت ماریو 52 کیلومتر بر ساعت گزارش شده که بیشتر از رکورد سرعت 44.5 کیلومتر بر ساعت اوسین بولت است.

بسیاری از طرفداران سوپر ماریو ممکن است دویدن‌های سریع این مرد خارق‌العاده را به یاد داشته باشند، اما تعداد زیادی از آن‌ها انتظار این را ندارند که سرعت سوپر ماریو قابل مقایسه با اوسین بولت، رکورددار و قهرمان دوی المپیک باشد. به عنوان سریع‌ترین دونده جهان، بولت در رقابت‌های سه دوره المپیک در 100 متر، 200 متر و 4×100 متر  حاکم مطلق این مسابقات بود.

به علاوه، سرعت بولت در یک مسابقه 44.5 کیلومتر بر ساعت محاسبه شد که معادل 27.6 مایل بر ساعت است. اما بر طبق مطالعه اخیر انجام گرفته به وسیله پدرو انریکه اورز (Pedro Henrique Evers)، یک دانش‌آموز رشته منطق از جوینویل در سانتا کاتارینا، قهرمان مجموعه بازی‌های سوپر ماریو از لحاظ سرعت از اوسین بولیت نیز پیشی گرفته است. این مطالعه با عنوان “فیزیک دنیای سوپر ماریو”، بیان می‌کند که با وجود اینکه در پادشاهی قارچ، قوانین جنبش‌شناسی حاکم است، اما اندازه آن از سیاره مشتری بیشتر بوده و در نتیجه شتاب جاذبه آن 5.5 برابر بیشتر از زمین است.

بر طبق این مطالعه، ماریو با سرعت 52 کیلومتر بر ساعت معادل یا 32.3 مایل بر ساعت می‌دود. به علاوه، با در نظر گرفتن اختلاف جاذبه، ماریو تا ارتفاع شگفت‌آور 28 متری می‌پرد. البته ماریو در پادشاهی قارچ به اندازه 6 متر پریده است که این مقدار نیز یک رکورد بر روی زمین محسوب می‌شود، چون بالاترین رکورد پرش روی زمین به اندازه 2.45 متر است.

سوپر ماریو / Super Mario

البته ماریو سریع‌تر از یک شیر یا یک اتومبیل نیست، اما مقایسه سرعت‌ها برای خوانندگان بسیار جذاب است. باید خاطر نشان کرد که بازیکنان نیاز به پریدن برای تمام کردن Super Mario Odyssey ندارند. از آنجایی که فیزیک آن جهان با جهان ما متفاوت است، دانستن اندازه سرعت و پرش در بازی‌های ماریو نسبت به جهان واقعی، مورد جالبی است.

اورز و معلمش دیگو دوارته مقاله خود را در ماه جولای در XII Physics Encounter ارائه خواهند کرد. با وجود شایعه حضور ماریو در Wreck-It Ralph 2، طرفداران سوپر ماریو که از زمان عرضه بازی Donkey Kong 1981 طرفدار آن بوده‌اند، برایشان بسیار جالب خواهد بود که بدانند ماریو هنوز هم در فرهنگ عمومی و تحقیقات علمی حاضر است.

اما در واقع ماریو نمی‌تواند سریع‌تر از اوسین بولت باشد، چون یکی از این دو واقعی و دیگری خیالی است. ولی این چیزی نیست که از ارزش علمی این کار تحقیقاتی بکاهد.

در حال حاضر Super Mario Odyssey برای کنسول Nintendo Switch در دسترس است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha