دوربین سلفی ویو نکس حقایق جالبی را آشکار کرد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:09 تیر 1397، 21:30

دوربین سلفی ویو نکس حقایق جالبی را آشکار کرد

ویو نکس دارای یک دوربین سلفی کشویی است و به‌عنوان اولین گوشی تمام صفحه در بازار شناخته می‌شود. اخیرا کاربران این گوشی با انتشار ویدیویی نشان داده‌اند که برنامه‌هایی نظیر تلگرام بدون رضایت کاربر، دوربین سلفی گوشی را روشن می‌کنند.

گوشی هوشمند ویو نکس اولین گوشی هوشمند تمام صفحه واقعی بوده و اخیرا وارد بازار شده است. یکی از راه‌های جدیدی که شرکت ویوو برای دستیابی به یک گوشی تمام صفحه انجام داده است، این است که دوربین سلفی این گوشی با یک مکانیسم کشویی طراحی شده است.

سایت خبری abacus با انتشار ویدیوی زیر که توسط یکی از کاربران این گوشی تهیه شده است نشان می‌دهد که اپلیکیشن پیامرسان تلگرام باعث می‌شود، دوربین سلفی این گوشی ناخواسته باز شود.

خاطر نشان می‌شود که دیگر کاربران این گوشی نیز گزارش‌های مشابهی در هنگام استفاده از مرورگر Tencent QQ و همچنین اپلیکیشن مربوط به رزرو و مسافرت Ctrip منتشر کرده‌اند.

باز شدن ناخواسته دوربین سلفی ویو نکس چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ باید گفت دوربین سلفی و کشویی این گوشی زمانی باز می‌شود که کاربر برنامه دوربین خود را باز کرده و گزینه دوربین سلفی را انتخاب کرده باشد اما اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که در راستای بخشی از عملکرد خود از دوربین سلفی شما استفاده می‌کنند و این برنامه‌ها سبب باز شدن دوربین سلفی ویو نکس شده‌اند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده می‌توان گفت اپلیکیشن‌هایی نظیر تلگرام، مرورگر QQ و Ctrip حتی زمانیکه شما به دوربین سلفی خود احتیاجی ندارید و آن را انتخاب نمی‌کنید، دوربین سلفی گوشی کاربر را بدون رضایت و اطلاع او روشن می‌کنند.

این اسرار از آنجایی فاش شد که دوربین سلفی ویو نکس به‌صورت مکانیکی عمل کرده و باز می‌شود؛ درحالیکه دیگر گوشی‌های هوشمند وقتی دوربین سلفی‌شان روشن شود هیچگونه تغییر فیزیکی از خود نشان نداده و کاربر متوجه نخواهد شد که دوربین گوشی روشن شده است.

به گفته منبع خبری abacus، شرکت ویو از این مسئله مطلع شده است اما هیچگونه اظهارنظری در این رابطه نکرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha