ربات بدلکار دیزنی حرکاتی شبیه ابرقهرمانان مارول دارد

ربات بدلکار جدید کمپانی دیزنی به زودی وارد پارک‌ های تفریحی می‌شود. این ربات می‌تواند همانند ابرقهرمانان مارول در هوا و هنگام پرواز، فیگورهای مخصوص به خود بگیرد و در جای معین فرود بیاید.

به زودی بدلکاری در فیلم‌ها توسط انسان‌ها انجام نخواهد شد و متصدی اجرای این حرکات خطرناک، شرکت‌های صاحب تکنولوژی و فناوری خواهند بود. البته اگر فکر می‌کنید که این کار با کمک CGI انجام می‌شود، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید؛ به نظر می‌رسد مهره اصلی این بدلکاری‌ها ربات‌ها باشند؛ ربات‌هایی که بوسیله شرکت دیزنی ساخته‌ می‌شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری TechCrunch، شرکت دیزنی پیشرفت زیادی در تولید انیمیشن‌سازی با ربات‌ها و استفاده از کاراکترهای تخیلی به دست آورده است. از جمله این پیشرفت‌ها دست‌یابی به رباتی است که می‌تواند در پارک‌های تفریحی دیزنی به سرگرم کردن مردم بپردازد. به نظر می‌رسد که دیزنی از این ربات در قسمت دزدان دریایی و مجموعه‌ای که به‌تازگی افتتاح کرده و شامل صحنه‌هایی از دنیای آواتار است استفاده کند.

ربات بدلکار دیزنی

نسل جدید ربات‌ها، محدودیت‌های مهندسی رباتیک را کنار زده و توانسته دامنه کاری آن را گسترش دهد. پس از ربات استکمن (Stickman) دیزنی، حالا مهندسان این شرکت در حال ساخت رباتی انسان‌نما هستند که می‌تواند در بدلکاری‌های هوایی و آکروباتیک ایفای نقش کند. به لطف وجود موقعیت‌سنج‌های لیزری، شتاب‌سنج‌های دقیق و ژیروسکوپ، این ربات می‌تواند در زمانی که روی هوا اوج گرفته است، حالتی شبیه به قهرمانان خیالی مارول را به خود بگیرد و در جای تعیین شده فرود بیاید. در ادامه می‌توانید ویدیویی از این ربات را مشاهده کنید:

دیزنی هنوز به صورت قطعی در مورد نحوه استفاده از این ربات سخن نگفته اما می‌توان حدس زد که این شرکت لباس‌ یکی از شخصیت‌های مارول را به تن او خواهند کرد و در یکی از مناطق پارک تفریحی دیزنی به او نقش قهرمانی رباتیک را خواهد داد. احتمال دیگر، استفاده از این ربات به عنوان یک دستیار در کنار همتایان انسانی خود است.

یکی از محققان وابسته به دیزنی در مورد باورپذیری این ربات از اصطلاح «دره وهمی» (Uncanny Valley) استفاده کرده است. این مفهوم در رفتارهای رباتیک و پویانمایی تعریف می‌شود و به موضوع باورپذیری آنها اشاره می‌کند. او معتقد است که این ربات شاید در ابتدای کار قابل‌باور نباشد اما بعد از اولین پرواز و رونمایی عمومی همه این احتمالات خط خواهند خورد.

مورگان پاپ می‌گوید:

پرواز کردن این ربات، فرصت بزرگی به او می‌دهد که می‌تواند حرکت‌های زیاد و جالبی بدون محدودیت‌های فیزیکی انجام دهد. این ربات زمانی که به پرواز درمیاید، کمتر کسی می‌تواند از حرکت‌های او در هوا اطلاع داشته یا بتواند آن را پیش‌بینی کند؛ بنابراین، انجام حرکت‌های نمایشی مواج می‌تواند باعث جذابیت و محبوبیت او در بین هواداران پارک‌های موضوعی دیزنی شود.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha