آلفارومئو استلویو در مدل پایه با سیستم انتقال قدرت جدیدی تولید می شود

آلفارومئو استلویو در مدل پایه با سیستم انتقال قدرت جدیدی تولید می شود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سیستم انتقال قدرت به چهار چرخ یکی از ویژگی‌های مدرن آلفارومئو استلویو بوده که باعث افزایش قیمت آن نیز شده است. در این راستا آلفارومئو در تلاش برای جایگزینی آن با سیستم انتقال قدرت دیگری است.

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های خودروهای امروزی، نحوه انتقال قدرت آن‌ها است. این ویژگی که تاثیر بسزایی در عملکرد خودرو دارد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. درواقع ویژگی‌هایی مانند RWD، AWD، 4WD و FWD از انواع سیسم‌های انتقال قدرت در خودروها هستند. در یک نگاه کلی می‌توانیم بگوییم که گاهی انتقال قدرت به همه چرخ‌ها صورت می‌گیرد که البته ویژگی برتری است و به سیستم‌های 4WD و AWD که جدیدتر است اشاره دارد و گاهی نیز نیازی به انتقال قدرت به همه چرخ‌ها نخواهد بود و قدرت تنها به دو چرخ منتقل خواهد شد که سیستم‌های FWD (انتقال قدرت به چرخ‌های جلو) و RWD (انتقال قرت به چرخ‌های عقب) مطرح می‌شوند که معمولا برای تولید نسخه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر خودروها استفاده خواهند شد و خودروهای با این ویژگی، مجهز به یک دیفرانسیل در جلو یا عقب خواهند بود.

آلفارومئو استلویو

آلفا رومئو استلویو (Alfa Romeo Stelvio) یکی از خودروهایی است که به ویژگی چهار چرخ محرک مزین است که این ویژگی مسلما در قیمت خودرو نیز تاثیر داشته است. در این زمینه خبرهای خوبی برای آن‌هایی که نیاز به تکنولوژی انتقال قدرت به هر چهارچرخ یا چهار چرخ محرک ندارند، اکنون در دست است. به گزارش آلفا رومئو، آن‌ها در حال تولید نسخه‌ای از این خودرو هستند که انتقال قدرت در این نسخه جدید تنها برای چرخ‌های عقب فعال خواهد بود که البته این بدان نیست که قدرت این خودرو کم شود بلکه قدرت آن همچنان پابرجا خواهد ماند.

به گزارش Car & Driver آلفارومئو استلویو مدل 2019 تنها به سیستم انتقال قدرت در عقب (RWD) مجهز است که این ویژگی در ارزان‌ترین مدل، یعنی Q4 باعث کاهش دو هزار دلاری آن خواهد شد. این بدان معنی است که قیمت پایه این خودرو معادل 41,440 دلار خواهد بود و مدل‌های آلفارومئو با ویژگی چهارچرخ محرک در سال 2019 بالاترین قیمت این مدل‌ها را از آن خود خواهند کرد.

در خودروی پایه آلفارومئو استلویو ما تنها شاهد یک مدل در زمینه موتور خودرو خواهیم بود و آن قلب تپنده‌ای برای این خودرو است که قدرت 280 اسب بخار و گشتاور 414 نیوتن متری را به ارمغان می‌آورد که با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک، نیروی خود را به چرخ‌ها انتقال خواهد داد. این منبع خبری همچنان بیان کرده است که نسخه‌های مجهز به ویژگی RWD نسبت به آن‌هایی که به ویژگی AWD (ویژگی چهار چرخ محرک یا انتقال قدرت برای همه چرخ‌ها فعال است) قیمتی ارزان‌تر دارند که البته نسخه Ti این خودرو به ویژگی چهارچرخ محرک برای همه چرخ‌ها مجهز شده است. گفتنی است که نسخه پایه برای مدل جدید آلفارومئو که با نام Q2 شناخته می‌شود، یک سری از ویژگی‌های خود را از مدل Q4 وام رفته است.

جالب است بدانید که که استلویو ویژگی‌های دیگری را با RWD همراه می‌سازد که یکی از آن‌ها، پکیج اسپورت است. این پکیج چرخ‌های 19 اینچی، لوازم و آپشن‌های کاربردی مانند پدال‌های فلزی، سیستم ترمز ارتقا یافته، فضای بیشتر برای پدال‌ها و یک سری ویژگی‌های دیگر را ارائه می‌دهد که قیمت آلفارومئو را اندکی افزایش خواهد داد به طوری که اختلاف قیمت بین قیمت مدل‌های پایه 2018 و 2019 را خنثی می‌کند چرا که گفته می‌شود قیمت این پکیج، 1800 دلار خواهد بود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5