هیوندای پالیسید کراس اوری که ما را به یاد سانتافه و گرندمستر می اندازد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:14 تیر 1397، 11:00

هیوندای پالیسید کراس اوری که ما را به یاد سانتافه و گرندمستر می اندازد

هیوندای پالیسید یکی از شاسی بلندهای فول سایز جدید هیوندای است که در آینده نزدیک رونمایی می‌شود. در این راستا شما را به مشاهده تصاویر افشا شده از این خودرو دعوت می‌کنیم.

هرچه زمان بیشتر می‌گذرد، ما به زمان عرضه خودروهای شاسی بلند و فول سایز جدید هیوندای و کیا نزدیک‌تر می‌شویم و موضوعی که در این زمینه برای ما می‌تواند جذاب باشد، اندازه بزرگ و جادار بودن این خودروهای جدید است. در این زمینه تصاویر جاسوسی افشا شده‌‎اند که به محصولات هیوندای نزدیک‌تر هستند و صاحب نظران بسیاری ادعا کرده‌اند که این تصاویر مربوط به هیودای پالیسید خواهد بود. گفتنی است که پالیسید به معنای دیوار بزرگ محافظ است و می‌تواند توصیف خوبی برای این خودروی جادار با گنجایش سه ردیف صندلی برای سرنشینان باشد. از طرف دیگر با نگاه به این تصاویر در می‌یابیم که هیوندای پالیسید ظاهر خود را اندکی از سانتافه جدید و اندکی نیز از مدل گرندمستر که به تازگی معرفی شده وام گرفته است.

در تصاویر افشا شده ظاهر جلویی این خودرو شباهت بیشتری به نسل جدید سانتافه و حتی شباهت اندکی نیز به مدل کونا (Kona) دارد که حتی کوچکتر از آن نیز محسوب می‌شود. درواقع یکی از این شباهت‌ها از نگاه به چراغ‌های دو قسمتی در جلوی خودرو در ذهن تداعی خواهد شد. این چراغ‌ها به مانند چراغ‌های سانتافه بوده و شامل چراغ‌های باریکی در جلوی کاپوت خودرو و چراغ‌های بزرگ‌تر مربعی شکلی در قسمت پایین‌تر هستند. علاوه بر چراغ‌ها، هیوندای پالسید در نمای جلویی از جلوپنجره معروف هیوندای موسوم به کسکید (Cascade) بهره خواهد برد که مانند مدل کونا به دو قسمت تقسیم می‌شود و اندکی نیز مشابه طرح خودروهای سوباروی این رده است.

با توجه به تصاویر افشا شده می‌بینیم که نمی‌توانیم اطلاعات چندانی درباره طراحی اطراف خودرو به دست آوریم اما چیزی که واضح است این است که هیوندای برای طراحی این قسمت از پالیسید، از مدل گرندمستر الهام گرفته است. درواقع پالیسید همان خطوطی را در کناره‌ها دارد که در بررسی ظاهری گرندمستر نیز شاهد آن هستیم. این خطوط از ستون ابتدایی خودرو در جلو آغاز شده و تا محل پنجره درهای خودرو امتداد می‌یابد.

ما انتظار داریم شاسی بلند فول سایز پالیسید در سال آینده و یا سال 2020 برای فروش عرضه شود. که البته خودروی کیا تلوراید (Kia Telluride) نیز احتمالا در همان تاریخ عرضه شود.  گفتنی است که احتمالا هر دو کراس اور شاسی بلند از یک نوع پیکره‌بندی موتور بهره ببرند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha