چگونه نمایش ردیابی تغییرات را در نرم افزار ورد فیلتر کنیم
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:15 تیر 1397، 14:00

چگونه نمایش ردیابی تغییرات را در نرم افزار ورد فیلتر کنیم

شما می‌توانید در ورد با گزینه‌ای با عنوان ردیابی تغییرات (Track Changes)، گزارشی از تغییرات را مشاهده کنید و در صورت نیاز این گزارش را فیلتر نمایید تا سردرگم نشوید. برای آشنایی با چگونگی این کار با ما همراه باشید.

ورد / ردیابی تغییرات / Track Changes

فرض کنید به عنوان یک ویراستار و یا فردی که قرار است متنی را تصحیح کند، فایل وردی در اختیار دارید و در حین ویراش سند بخواهید تغییرات اعمال شده در جایی ثبت شود تا بعدا بتوانید به آن رجوع کنید. برای این کار کافی است که در ابتدا ویژگی Track Changes را در مایکروسافت ورد فعال نمایید. گفتنی است که عملکرد این ویژگی درست مانند نمونه آن در گوگل داک است. اما در ورد باید برای مشاهده تغییرات شما باید به برگه Review و گزینه Track Changes مراجعه کنید.

هنگامی که از این ویژگی در نرم افزار ورد استفاده می‌کنیم، همه تغییرات را در نوار کناری سمت راست صفحه در قالب ستونی مشاهده خواهیم کرد. این تغییرات شامل تغییرات مربوط به قالب‌بندی تا ویرایش نوشتاری خواهد بود.

ورد / ردیابی تغییرات / Track Changes

همچنین جالب است بدانید که شما با کلیک بر روی دکمه Accept changes می‌توانید کادر تغییرات را ببندید. اما گاهی اوقات نیاز دارید که تغییرات را ببینید ولی تغییرات به اندازه‌ای زیاد است که ممکن است شما را گیج کند. برای این مشکل پیشنهادی برای شما داریم. درواقع قرار است از امکانی صحبت کنیم که مایکروسافت در ورد برای این مساله قرار دارده است. بله درست است! شما می‌توانید ردیابی و گزارش تغییرات را فیلتر کنید.

فیلتر کردن ردیابی تغییرات در ورد

برای این کار در ابتدا مطمئن شوید که حتما از اینکه چه نوع تغییراتی به شما نمایش داده می‌شود، اطلاع دارید. به مراحل زیر توجه کنید:

روش اول

  • برگه Review را باز کنید و بر روی مثلت گزینه Mark up show کلیک نمایید.
  • بعد از آن یکی یکی گزینه‌هایی را که نمی‌خواهید تغییراتشان به شما نشان داده شود را از حالت انتخاب در آورید.

به‌عنوان مثال اگر شما گرینه Formating را مانند تصویر پایین برگزینید، تنها تغییرات مربوط به قالب‌بندی یا Formating به شما نشان داده می‌شود.

ورد / ردیابی تغییرات / Track Changes

روش دوم

جالب است بدانید روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد:

  • از همان برگه Review مثلث کناری Track changes را برگزینید تا کادر Track Changes Options باز شود.
  • حال در کادر باز شده نیز می‌توانید گزینه‌های مربوط به نمایش تغییرات آن موارد را انتخاب نمایید.
  • در نهایت با کلیک بر روی OK تغییرات را ثبت کنید.

ورد / ردیابی تغییرات / Track Changes

تا اینجای کار موفق شدید که بتوانید تنها تغییرات مربوط به فرمت و قالب‌بندی متن را نمایش دهید. حال اگر زمانی منصرف شدید و بخواهید همه تغییرات را مشاهده کنید چه؟ فکر می‌کنید راه چاره چیست؟ پاسخ خیلی ساده است. در برگه Review فلش یا مثلث کناری گزینه Accept را کلیک نمایید و بعد از آن گزینه Accept All Changes Shown را برگزینید. با این انتخاب شما همه تغییرات از جمله تغییرات مربوط به قالب‌بندی را مشاهده خواهید کرد.

ورد / ردیابی تغییرات / Track Changes

چگونه تا پایان ویرایش متن تغییرات را ردیابی کنیم؟

برای اینکه بخواهیم همیشه تغییرات را ببینیم باید مدام گزینه Track Changes را برگزینیم. اما یک خبر خوب برای آن دسته از کاربرانی که از ورد 2016 استفاده می‌کنند این است که با فعال بودن گزینه Track changes آن‌ها می‌توانند گرازش تغییرات را به صورت لحظه‌ای مانند آنچه که در گوگل داک اتفاق می‌افتد، مشاهده کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha