سامسونگ و اس کی تلکام فناوری نسل بعد 5G را آزمایش کردند
محمدحسن رمضان زاده
ارسال شده در:15 تیر 1397، 16:00

سامسونگ و اس کی تلکام فناوری نسل بعد 5G را آزمایش کردند

کمپانی‌های سامسونگ و اس کی تلکام (South Korean Telecom) اخیرا اعلام کردند که فناوری شبکه هسته‌ای نسل بعد 5G با نام اختصاری 5G NC را با موفقیت امتحان کرده‌اند.

دو شرکت سامسونگ و اس کی تلکام فناوری نسل جدید 5G را امتحان کردند. فناوری 5G NC این دو شرکت بر پایه استانداردهای 3GPP Release-15 بوده و مستقل از شبکه 4G LTE است. فناوری 5G NC احتمالا از استاندارد Standalone 5G NR بهره خواهد برد، در حالی که فناوری‌های فاقد این استاندارد از زیرساختار هسته‌ای شبکه‌های LTE استفاده می‌کند. به علاوه، فناوری 5G NC استاندارد HTTP را به کار می‌برد که منجر به ارتباط یکپارچه بین شبکه 5G و خدمات بر پایه وب می‌شود. یکپارچگی استاندارد HTTP شرکت‌های استارت آپ را قادر به ایجاد خدمات جدید 5G می‌سازد. این دو شرکت در آگهی خود اعلام کردند که پیشرفت‌های جانبی دیگر همراه با این فناوری سبب می‌شوند که پایداری عملیاتی و نحوه استفاده کاربران از آن پیشرفت چشمگیری کند.

فناوری 5G NC که توسط این دو شرکت توسعه یافته است از Control and User Planes Separation و Network Slicing و همچنین Network Functions پشتیبانی می‌کند. فناوری Network Slicing به شبکه های 5G اجازه می‌دهد که نسخه‌های چندگانه توابع شبکه‌ای را در بالای زیرساختار شبکه فیزیکی اشتراکی اجرا نمایند. این فناوری به یک حامل اجازه می‌دهد که سرعت، ظرفیت و پهنای باند مختلفی را به هر کاربرد خاصی اختصاص دهند. برای نمونه، داده‌های شرکت‌های پزشکی راه دور (Telemedicine) نسبت به موارد دیگر خیلی سریع‌تر انتقال می‌یابند که موجب می‌شود تصاویر و فیلم‌هایی با کیفیت بسیار بالا با سرعت‌های بالاتری منتقل شوند. همچنین این دو شرکت تاکید می‌کنند که آزمون اخیرشان نخستین آزمون فناوری 5G NC است که مطابق با استانداردهای 3GPP بوده و همچنین قادر به استفاده از توابع شبکه‌ای مجازی است. پشتیبانی از این ویژگی نرم‌افزاری به 5G NC اجازه راه‌اندازی کاربردهای شبکه‌ای، فرآیندها و خدمات مختلف را در ماشین‌های مجازی می‌دهد.

سامسونگ در سال‌های اخیر به طور فعالی در پی توسعه و آزمودن تجهیزات شبکه 5G بوده است. این غول فناوری کره‌ای برای آزمایش نسل 5G موبایل در محیط هایی مانند قطارهای سریع‌السیر با شرکت ژاپنی KDDI همکاری داشته و همچنین به منظور آزمایش سیستم 5G با استفاده از فرکانس 28GHz با شرکت Charter Communications مشارکت کرده است.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha