واکنش تارانتینو به فیلم Suspiria نوید یک اثر خوش ساخت در ژانر وحشت را می دهد

واکنش تارانتینو به فیلم Suspiria نوید یک اثر خوش ساخت در ژانر وحشت را می دهد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

Suspiria که بازسازی فیلمی با همین نام از سال 1977 است، می‌تواند به یکی از بهترین آثار ژانر وحشت در سالیان اخیر تبدیل شود. لوکا گوادانینو، کارگردان فیلم، آن را به کوئنتین تارانتینو نشان داده و با توجه به واکنش تارانتینو، به نظر می‌رسد می‌توانیم انتظارات بالایی از این فیلم داشته باشیم.

درحالی که 2018 تاکنون سالی فوق‌العاده برای طرفداران فیلم‌های ترسناک بوده، هنوز هم چند فیلم دیگر وجود دارند که قرار است در ادامه سال، دوست‌داران ژانر وحشت را هیجان‌زده کنند. فیلم Suspiria از کارگردان فیلم Call Me By Your Name یعنی لوکا گوادانینو، یکی از همین موارد به شمار می‌آید. این فیلم در واقع بازسازی اثر کلاسیک و ترسناک داریو آرجنتو مربوط به سال 1977 است که نه‌تنها به‌خاطر شایستگی‌های خودش، بلکه به‌خاطر زنده کردن یاد میراث این فیلم و انتظاراتی که نامش به همراه دارد، باید موفق ظاهر شود. با تمام این‌ها، اگر اظهار نظر کوئنتین تارانتینو درباره فیلم را نیز به عنوان یک نشانه در نظر بگیریم، اوضاع این فیلم واقعا خوب و قابل قبول است. از قرار معلوم، لوکا گوادانینو فیلم را به تارانتینو نشان داده و از واکنش او بسیار به وجد آمده است. او توضیح داد:

من فیلم را به تارانتینو نشان دادم. دوستی ما به زمانی که در جشنواره فیلم ونیز در مقام داور حضور داشتیم، برمی‌گردد. من برای شنیدن نظر او در عین حال هم نگران بودم و هم مشتاق. ما فیلم را با هم در منزل او دیدیم و واکنشی که او داشت برای من دلگرمی به همراه آورد. او نسبت به فیلم بسیار مشتاق و با علاقه نشان می‌داد و در پایان در حالی که گریه می‌کرد من را در آغوش گرفت؛ چرا که این فیلم در کنار وحشتناک بودن یک ملودرام نیز هست، و هدف من این بود که مخاطب را مجبور کنم تا با تمام وحشت و ترسی که به نمایش در‌می‌آید، به خاطر درگیری شدید با شخصیت‌ها، نتواند نگاه خود را لحظه‌ای از فیلم بردارد.

واکنش احساسی کوئنتین تارانتینو نسبت به این فیلم بسیار دلگرم‌کننده است. تحسین کردن فیلم موضوع مهمی است، اما واکنشی احساسی همراه با اشک ریختن و در آغوش گرفتن چیز دیگری است. از کوئنتین تارانتینو، نه‌تنها به عنوان کارگردانی مطرح، بلکه به عنوان یک مورخ رسانه‌ای و یک بیننده‌ حریص سینما می‌توان یاد کرد. بنابراین او شخصی نیست که به سادگی تحت تاثیر قرار گیرد و در ضمن او نظر خود را کاملا صادقانه و رک بیان می‌کند. حال می‌توان نگرانی لوکا گوادانینو را بهتر درک کرد، چرا که هر کسی برای نشان دادن قسمتی از هنر شخصی خود به افراد دیگر و یا حتی به یک دوست، دچار استرس می‌شود. واکنش سراسر مثبت تارانتینو می‌تواند نشانه بسیار خوبی برای فیلم Suspiria باشد. به‌علاوه گوادانینو اظهار داشته که کمپانی آمازون نیز درباره این فیلم خوشحال است؛ این استودیو گمان می‌کند که فیلم Suspiria چیز ویژه‌ای برای ارائه کردن دارد.

تارانتینو Suspiria

همچنین در گفت‌و‌گویی که گوادانینو با وبسایت La Repubblica داشته، اظهار کرد که دلیل تاثیرگذاری فیلم و علاقه کوئنتین تارانتینو به آن، قدرت درام و شخصیت‌پردازی این فیلم است. او با بیان اینکه چطور یک فیلم ترسناک می‌تواند به خاطر شخصیت‌پردازی متقاعد‌کننده و قوی خود مخاطب را خیره نگه دارد، نکته جالبی را مطرح کرد. این قضیه‌ای است که از همین حالا در اولین پیش‌نمایش فیلم قابل مشاهده است. این پیش‌نمایش عجیب و مرموز، ذهن را مغشوش کرده و سعی دارد به راز مخوفی اشاره کند که در پشت این ظواهر کمین کرده است. ممکن است با دیدن آن متوجه نشوید که ماجرا از چه قرار است و تا حدودی گیج شوید، اما در عین حال نمی‌توانید نگاه خود را از فیلم بردارید، زیرا این فیلم مانند آهن‌ربا عمل می‌کند. با توجه به درجه‌بندی این فیلم برای مخاطب بالای هفده سال، بینندگان دلایل زیادی برای دزدیدن نگاه خود از صفحه نمایش خواهند داشت؛ حتی اگر نتوانند به هوس خیره ماندن خود غلبه کنند.

داکوتا جانسون، تیلدا سوینتون، میا گاث و کلویی گریس مورتز، جزء ستاره‌های فیلم Suspiria هستند. این فیلم در دوم نوامبر به اکران درمی‌آید. در آن زمان تارانتینو مشغول ساخت فیلم جدید خود با عنوان Once Upon A Time in Hollywood خواهد بود تا در تابستان سال آینده آن را برای اکران آماده کند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5