بلو اوریجین اولین مسافران خود را تا سال 2023 روی کره ماه پیاده خواهد کرد
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:17 تیر 1397، 21:30

بلو اوریجین اولین مسافران خود را تا سال 2023 روی کره ماه پیاده خواهد کرد

کمپانی فضایی بلو اوریجین که متعلق به جف بزوس است، قصد دارد تا سال 2023 اولین مسافران خود را به کره ماه بفرستد و در دراز مدت، شرایط اقامت انسان بر سطح ماه را فراهم کند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اولین مسافران بلو اوریجین (Blue Origin) تا سال 2023 بر سطح ماه فرود خواهند آمد. بلو اوریجین با این پروژه فضایی که «Blue Moon» نام دارد، قصد دارد تا شرایط اقامت انسان بر سطح ماه را فراهم آورد.

فضا / space

این کمپانی فضایی که توسط  جف بزوس، مدیرعامل و بنیان‌گذار آمازون، در سال 2000 پایه‌گذاری شده است، در جهت ایجاد ظرفیت بیشتر برای فرود بر سطح ماه هدف‌گذاری کرده است. بلو اوریجین مدعی است که برنامه‌اش برای فرود انسان بر سطح ماه، در نوع خود پیشگام محسوب می‌شود.

چارانیا (Charania)، راهنمای توسعه بلو اوریجین، در کنفرانس Space Frontier Foundation’s NewSpace عنوان کرد که این برنامه در نهایت یک گام بسیار مهم برای ایجاد امکان پیاده کردن بارهایی با وزن زیاد بر سطح ماه است؛ چراکه هر مأموریت فضایی برای فرود انسان، به چنین ظرفیتی نیاز دارد. چارانیا افزود که بلو اوریجین امیدوار است تا مشارکت سازمان‌هایی همچون ناسا را جهت ادامه فرود بر سطح ماه با ظرفیت‌های بیشتر فراهم کند.

در فروردین ماه سال جاری، بلو اوریجین یک آزمایش موفق با یک موشک فضائی برگشتی انجام داد. این موشک پس از اینکه به پرواز خود پایان داد، دوباره به زمین بازگشت. این هشتمین آزمایش این موشک جدید Shepherd بود.

کمپانی بلو اوریجین هم‌چنین در حال برنامه‌ریزی برای ماجراجویی در صنعت توریسم فضایی است و امیدوار است که اولین بلیط فروشی خود را برای سفر فضایی تا سال 2019 آغاز کند. البته در سال 2015 هم گفته بود قصد دارد تا سال 2017، انسان را در پروازهای آزمایشی به فضا بفرستد که چنین چیزی در نهایت محقق نشد.

در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به صحبت‌های جف بزوس را در مورد این پرژه مشاهده کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha