تست مقاومت گوشی ال جی G7 تین کیو در برابر خراش و سوختگی و خمیدگی

گوشی ال جی G7 تین کیو یکی از بهترین‌های ال جی است که در بوته آزمایش قرار گرفته است تا در مقابل خراش، خمیدگی و حرارت به چالش کشیده شود. هرچند گوشی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد اما آن‌چنان‌که که باید در بازار هم درخشان باشد، نیست.

یکی از بهترین گوشی‌های امسال، ال جی G7 تین کیو است. زیبا، متمایز و توانمند که متأسفانه امسال آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است. هرچند این امر ممکن است بد باشد اما گاهی معمولی بودن هم می‌تواند خوب باشد. همانند تست مقاومتی که توسط کاربر بی‌رحم گوشی‌ها جری (JerryRigEverything) بر روی ال جی G7 تین کیو انجام شد و گوشی بدون هیچ فریب و حیله‌گری زیر ابزارهای او دوام آورد. می‌توان گفت این ال جی یک جسم سخت و بادوام است.

تا حدودی دو مورد از سه آزمایش مقاومت که بر روی گوشی‌ها انجام می‌شوند اکنون دیگر هیچ ارزشی ندارند. هرگز فکر نکنید که ممکن نیست گوشی درون آتش بیفتد یا صفحه‌نمایش آن با حرارت زیاد در تماس نباشد. هر دو سمت گوشی توسط شیشه سخت و مقاوم کورنینگ گوریلا گلس 5 پوشیده شده است. هرچند در برخی موارد این شیشه هم مقاومت کافی از خود نشان نمی‌دهد اما این امر برای همه گوشی‌هایی که از آن استفاده می‌کنند صادق است. آنچه در تست کنونی و تست‌های سابق، مشابه است، مقاومت کافی شیشه نمایشگر و همچنین اجزای موجود همانند دوربین‌های تشخیص چهره و بریدگی بالای نمایشگر است. عملیات تخریبی با تیغه و اجسام نوک‌تیز انجام می‌شود. سوختگی روی نمایشگر با گذر زمان محو می‌شود و نمایشگر با اندکی سیاهی دوباره به کار خود ادامه می‌دهد. دکمه‌ها در اثر تیغه دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند اما کنده نمی‌شوند. خراب کردن این گوشی با این ابزارها حوصله سر بر است.

آزمون مهم که بسیاری از گوشی‌ها از زیر دستان زورمند نلسون سالم بیرون نمی‌آیند، آزمون خمیدگی است. اما ال جی G7 تین کیو بی‌تفاوت به فشارهای وارد شده توسط جلاد گوشی‌های هوشمند، به راحتی به کار خودش ادامه می‌دهد و حتی دچار شکست و اختلال در عملکرد هم نمی‌شود. اگر منتظر شکستن آن هستید، چیزی نخواهید دید.

اما واقعیت این است که مقاومت ال جی G7 تین کیو در مقابل فشار آن‌قدر مهم و حیاتی نیست که بتواند این گوشی را در رتبه‌بندی کلی بالا بیاورد و ال جی باید روی موارد دیگر سرمایه‌گذاری کند و در سراشیبی که سامسونگ در آن افتاده است قرار نگیرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha