iFixit حقایق جالبی را در مورد کیبورد مک‌ بوک پرو جدید منتشر کرد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:24 تیر 1397، 23:30

iFixit حقایق جالبی را در مورد کیبورد مک‌ بوک پرو جدید منتشر کرد

iFixit به‌تازگی اعلام کرد که در کیبورد مک‌ بوک پرو جدید در زیر هر کلید یک پوشش نازک سیلیکونی برای جلوگیری از نفوذ گردوغبار به آن تعبیه شده است.

iFixit در راستای دمونتاژ اجزای سخت‌افزاری محصولات مختلف، به حقایق جالبی در مورد کیبورد مک‌ بوک پرو پی برد. این منبع خبری اعلام کرده است که در کیبورد مک‌ بوک پرو مدل 2018 در زیر هر کلید یک پوشش سیلیکونی نازک قرار گرفته است.

macbook pro اپل

iFixit مشاهدات خود را این‌گونه بیان می‌کند:

کاملا مشخص است که این پوشش انعطاف‌پذیر در جهت محافظت از کیبورد در برابر نفوذ گردوغبارهای بسیار ریز و میکروسکوپی عمل می‌کند. در حقیقت اپل برای استفاده از این نوع تکنولوژی، گواهی ثبت اختراعی به‌نام خود ثبت کرده و بدین ترتیب از کیبورد خود در برابر نفوذ و یا ورود آلودگی‌ها و گردوغبارهای بسیار ریز، محافظت می‌کند.

از آنجا که کاربران بسیاری از کیبوردهای پروانه‌ای مک‌ بوک خود شکایت داشته و اظهار می‌کنند که کیبورد مک‌ بوک با وجود کمترین گردوغبار از کار می‌افتد اما اپل نمی‌گوید که کیبوردهای پروانه‌ای نسل سوم، برای حل و اصلاح این مشکل این‎‌گونه طراحی شده‌اند چرا که این گفته برای او گران تمام شده و موجب می‌شود که تمام  کیبوردهای پروانه‌ای را برای رفع این مسئله، سرویس کرده و اصلاح کند. اما برنامه بعدی iFixit آزمایش محدودیت‌های این طراحی جدید است زیرا به‌نظر می‌رسد که این کیبورد، طراحی بسیار محافظه‌کارانه‌ای دارد:

در هفته بعد این غشای سیلیکونی را در جهت خاصیت ضدگردوغبار بودن آن، آزمایش خواهیم کرد. بقیه این کیبورد را دمونتاژ کرده و آنگاه می‌توان فهمید که آیا این محافظ تنها یک ویژگی جدید است یا در جهت از بین بردن باگ موجود در کیبوردهای پروانه‌ای ارائه شده و میلیون‌ها کاربر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مک‌ بوک پرو

از سال‌ها پیش مشکل تایپ کردن و صدای کیبورد وجود داشته اما اپل با ابداع کیبوردهای پروانه‌ای خود این مشکل قدیمی را حل کرد و از آنجا که این کیبوردها در برابر گردوغبار خیلی حساس هستند، اپل در مک‌ بوک پرو جدید خود از یک پوشش سیلیکونی در زیر هر کلید برای جلوگیری از نفوذ گردوغبار استفاده کرده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha