تسلا همچنان برنامه‌ ای برای ارتقای ایمنی و تست تصادف تسلا مدل 3 ندارد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:25 تیر 1397، 21:30
اربعیناربعین

تسلا همچنان برنامه‌ ای برای ارتقای ایمنی و تست تصادف تسلا مدل 3 ندارد

تسلا مدل 3 از خودروهایی است که چندین بار مشکلات ایمنی آن منجر به تصادفات جاده‌ای شده است. این در حالی است که با توجه به این مشکل تسلا هنوز در تولیدات خود برنامه‌ای برای ارتقای ایمنی و تست تصادفات ندارد.

تاکنون خبرهای زیادی درمورد عدم ایمنی خودروی خودران تسلا مدل 3 شنیده‌ایم. در حالی که انتظار می‌رود تسلا مدل 3 با توجه به اینکه خودرویی خودران است باید خودروی امنی باشد و مساله ایمنی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد اما به نظر می‌رسد که ماجرا اینگونه نیست و مساله ایمنی جزو اولویت‌های این شرکت خودروسازی محسوب نمی‌شود. با این حساب نمی‌توان احساس نگرانی خود را درباره این خودرو پنهان کرد. درواقع مساله‌ای که اکثر منتقدان مطرح می‌کنند این است که چگونه بدون اعلام نتیجه تست تصادف توسط کارخانه می‌توان به امنیت این خودرو اطمینان کرد. ظاهراً باور این قضیه سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.تصادف تسلا مدل 3

کاربری به نام StapleGun (قبلا همسر وی در تصادف خودروی تسلا مدل 3 دچار آسیب شده بود) در سایت خبری ردیت دوباره بیان کرد که مسأله‌ای که در مورد تصادف تسلا مدل 3 در زمینه خودروهای الکتریکی مطرح می‌شود این است که علی رغم انتظار، کار به درستی انجام نشده است و تصادفات و اتفاقاتی این چنینی درواقع کابوس‌هایی هستند که باید مورد رسیدگی قرار بگیرند.

تسلا مدل 3 نیز چندین بار بعد از تصادف با یک وسیله نقلیه در وسط خیابان به کناره‌ها هدایت شد و درنتیجه در این مواقع با توجه به آسیب‌هایی که دید، از حالت تعادل خارج شد. اگر با دید بهتری به این قضیه نگاه کنیم باید بگوییم که خوشبختانه باتری در پشت خودرو قرار داشت و گرنه این خودرو مسائل بدتری را پیش رو داشت. با این حال در تصادفی که همسر StapleGun حضور داشت، شیشه جلو و سقف کاملاً دست نخورده و سالم باقی ماند. اما این در حالی بود که راننده خودرو (همسر StapleGun) با صدمات مختلفی مانند کبودی، شکستگی و همچنین سوختگی بر اثر اصطکاک کیسه هوا مواجه شد.

این اتفاقات مدرک محکمی برای پایداری و تضمین امنیت خودرو محسوب نمی‌شوند و درواقع موضوع مهمی است که سازمان‌های مربوطه مانند IIHS در آمریکا هنوز برای صدور بیمه نامه در مورد این نوع از خودروها مشکل دارند. این مشکلات به همین جا ختم نمی‌شود و باید مسائل دیگری چون ایرادات سیستم اتوپایلوت و یا آتش گرفتن باتری نیز مدنظر قرار بگیرند. بنابراین باید توجه داشت که طراحی تسلا مدل 3 از میزان حداقلی اطمینان و اعتماد برخوردار است و به نظر نمی‌رسد که شرکت تسلا هنوز برای از بین بردن مشکلات مربوط به ایمنی خودروهای خودران خود در برنامه تولید انبوه تسلا مدل 3 برنامه‌ای داشته باشد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha