13 کار مشترکی که موفق ترین رهبران دنیا انجام می دهند

13 کار مشترکی که موفق ترین رهبران دنیا انجام می دهند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر احساس می‌کنید که آنچنان که باید و شاید به شان و جایگاه رهبری خوبی دست نیافته‌اید، با توجه کردن به 13 کاری که موفق ترین رهبران دنیا انجام می‌دهند می‌توانید امیدوار باشید که به رهبری موفق تبدیل شوید.

زمانی که از رهبری موفق صحبت می‌شود نباید به دنبال قالب مشخصی برای یک رهبر موفق باشید. رهبری موفق مدل‌های متفاوتی دارد. اما نقطه اشتراک تمام این مدل‌ها، باور و طرز تفکر رهبران است. شاید این موضوع حقیقت داشته باشد که برخی افراد ذاتا رهبران بهتری نسبت به بقیه هستند، اما یکی از چیزهایی که موفق ترین رهبران دنیا درک می‌کنند این است که همواره در حال یافتن راهی برای پیشرفت و ارتقا هستند. در بیشتر موارد، رهبران بزرگ در گذر زمان شکل گرفته‌اند.

رهبر / leader

 

به شما احساس امنیت می‌دهند

رهبران بزرگ، محیط‌های امن و بی‌خطری به وجود می‌آورند که بذر اعتماد و همکاری درون تیم می‌پاشد. برقراری اعتماد و همکاری در یک تیم موجب توانمندسازی اعضای تیم در اتخاذ تصمیماتی می‌گردد که تاثیر به سزایی بر سازمان خواهند داشت. آن‌ها هراسی از اشتباه کردن به دل راه نمی‌دهند چرا که امنیت محیطی را لمس و احساس می‌کنند. زمانی که تیمی احساس امنیت کند، امکان گفتگو و دیالوگ نیز در هیئت مدیره فراهم می‌شود و کار به شایعه پراکنی بی‌مورد و بی‌فایده و صحبت‌های درگوشی در راهروهای سازمان نمی‌رسد.

 

الهام بخشیدن با بیان «چرا»

موفق ترین رهبران دنیا برای الهام بخشیدن، دلیل و «چرای» پشت اهداف و مقاصد سازمان را بیان می‌کنند. آن‌ها الهام بخش پیروان شان هستند چرا که مقصودشان صرفا چیستی و چگونگی انجام کاری نیست، آن‌ها عمل را به هدف بزرگتری پیوند می‌دهند؛ سیمون سینک (Simon Sinek) در کتاب «آغاز با چرا» به همین مسئله اشاره دارد.

 

کوشا و دارای پشتکار

درحالی که تعهد رهبر به حرکت رو به جلو با روش‌های مختلفی توصیف می‌شود، بهترین روش توصیف آن، کوشایی رهبر است. رهبران روی هدف‌شان متمرکز می‌شوند و اجازه نمی‌دهند هیچ مانعی سر راه آن‌ها قرار بگیرد.

 

احترام گذاشتن

رهبران در مواجهه با تک تک افراد، احترام را رعایت می‌کنند. احترام آن‌ها صرفا به پشت میزنشین‌ها، مقامات و مدیران عالی رتبه محدود نمی‌شود. احترام بخشی از تعامل و ارتباط آن‌ها است. با این کار سایرین در تحقق اهداف و مقاصد سازمان به رهبر کمک می‌کنند.

 

سازگار و وفق‌پذیر

رهبران موفق، افراد سازگار و انطباق‌پذیری هستند. اگر شرایط طبق برنامه‌ریزی پیش نرفت، رهبران موفق با انعطاف‌پذیری، خود را با شرایط جدید وفق می‌دهند. رهبران موفق حتی در مواجهه با رویدادهای پیش‌بینی نشده و غیرمنتظره نیز به دنبال راه حل هستند. آن‌ها همچنین می‌دانند که چطور براساس مخاطب مقابل خود، روش را تغییر دهند.

 

اطمینان و اعتماد

رهبران موفق نسبت به مهارت ها و تاثیرگذاری شان اعتماد و اطمینان دارند.بواسطه همین اعتماد و اطمینان است که در مقابل افرادی که در برخی کارها نسبت به آن ها بهترند احساس خطر نمی کنند.درنتیجه، رهبران موفق نسبت به قدرت و اهمیت تمام افراد تاثیرگذار در یک تیم مطمئن هستند.

Succesful Leaders

نسبت به زمان بخشنده هستند

شاید شاید برخی چنین فکر کنند که بهترین رهبران، زمان کمتری برای آموزش، راهنمایی و تصدیق دیگران دارند. اما در حقیقت، رهبران بزرگ با سخاوت، زمان خود را به دیگران اختصاص می‌دهند. همین امر است که آن‌ها را به رهبران موفقی تبدیل کرده است.

 

خواهان موفقیت سایرین هستند

رهبران موفق بیشتر از آنکه بدنبال موفقیت خود باشند، خواهان دیدن موفقیت دیگران هستند. بنابراین، آن‌ها افراد را نصیحت و راهنمایی کرده و به سمتی سوق می‌دهند که فراتر از منطقه امن خود گام بردارند تا بدین ترتیب بهترین نمونه از خود را بیابند.

 

کتاب خوانان قهار (کتاب خوار)

بیشتر رهبران موفق دنیا کتاب خوانان قهار یا به اصطلاح کتاب خوارهایی هستند که می‌خواهند تا حد امکان درباره سفرها و تجارب بقیه بدانند. مثلا بیل گیتس (Bill Gates) حداقل سالی 50 کتاب می‌خواند تا دانش خود نسبت به جهان را ارتقا دهد.

 

 

مسائل مهم از نظر اعضا را می‌دانند

رهبرانی پیشرفت کرده و به موفقیت نائل می‌شوند که زمانی را صرف یافتن مسائل مهم از نظر تک تک اعضای تیم می‌کنند. برخی کارکنان برای زمان مرخصی و غیرکاری ارزش قائل می‌شوند درحالیکه عده‌ای عاشق پاداش و اضافه‌کاری هستند. رهبران موفق می‌دانند که چه چیزی برای کدام عضو تیم مهم است و در صورت امکان تمام این‌ها را ارج می‌نهند.

leader / رهبر

شفاف هستند

رهبران موفق سعی می‌کنند در صورت امکان، تصمیمات اتخاذی و دلایل این تصمیمات را شفاف بیان کنند. افزون بر این، درباره واقعیات مالی (موفقیت‌ها و چالش‌ها) که سازمان مواجه می‌شود نیز صریح و روشن عمل می‌کنند.

 

پذیرای نوآوری هستند

رهبران موفق همواره افراد را تشویق به نوآوری و تغییر می‌کنند، حتی اگر در شرایط سختی قرار بگیرند یا خلاف تفکر رایج باشد. آن‌ها می پذیرند که ممکن است نتایج به دست آمده بهترین نباشند، اما تلاش برای توسعه نوآوری‌ها همیشه ارزشش را دارد.

 

کمال طلبی

رهبران موفق همواره در انجام هرکاری به دنبال کمال هستند. این امر شامل تحلیل‌های ثانویه پروژه‌ها برای مشخص شدن این که چه کاری در پروژه‌های بعدی باید بهتر انجام شود، کمال طلبی در تعهد به توسعه شخصی و حرفه‌ای، و برقراری ارتباط با رهبران اندیشه و حتی رقبا در درک چگونگی پیشرفت آن‌ها می‌شود.

هرکدام از این سیزده مورد که درحال حاضر انجام نمی‌دهید باید در صدر امور قرار بگیرند و در سریع‌ترین زمان ممکن در کار حرفه‌ای شما به کار گرفته شوند تا بتوانید به رهبری موفق در حوزه کاری خود تبدیل شوید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5