استون مارتین از کانسپت خودروی پرنده ولانت ویژن رونمایی کرد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:31 تیر 1397، 20:00

استون مارتین از کانسپت خودروی پرنده ولانت ویژن رونمایی کرد

استون مارتین در اقدامی جالب یک خودروی مفهومی به نام ولانت ویژن کانسپت را معرفی کرده که توانایی پرواز در محیط شهری را دارد و می‌تواند راه‌حل مناسبی برای مشکلات ترافیکی باشد.

رویای پرواز همیشه و همواره همراه انسان بوده است؛ چه قبل از ایجاد فناوری‌های پیشرفته هواپیمایی در زمینه پرواز و چه بعد از آن. در واقع خیلی از شرکت‌ها پرواز را راهی برای حل مشکلات ترافیکی و صرفه جویی در زمان می‌دانند. یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه شرکت استون مارتین است که به تازگی از خودروی مفهومی پرنده خود با نام استون مارتین ولانت ویژن (Volante Vision) رونمایی کرده است.

به مانند بسیاری از هواپیماهای شخصی، این خودروی پرنده نیز با استفاده از تکنولوژی تیک آف عمودی و فرود موسوم به VTOL بهینه‌سازی شده است. بنابراین با این تکنولوژی، ولانت ویژن پرنده می‌تواند در ناحیه شهری نیز فرود آید و مورد استفاده قرار بگیرد. جالب است بدانید که استون مارتین در ولانت ویژن برای اینکه این خودروی خودران را به پرواز در آورد، از یک نیروی هیبرید استفاده کرده است. در واقع این خودروی پرنده نمی‌تواند نمونه کامل یک خودروی مفهومی باشد که همه تعاریف مربوط به آن را در برمی‌گیرد.

ولانت ویژن

هرچند که در نگاه اول ولانت ویژن ممکن است به خودروی مدرن شباهت چندانی نداشته باشد، اما می‌توان بیان کرد که با این ویژگی نیز زیباست. در واقع استون مارتین در طراحی ظاهری و جلوی این خودرو توانسته از ظاهر باله‌های خودروهای فرمول یک وام بگیرد و بدنه‌ای براق و صیقلی را برای این ماشین پرنده طراحی کند. در واقع این همان طراحی است که احتمالا در نسل آینده خودروهای پرنده جنگجو شاهد آن خواهیم بود. البته اندازه ولانت ویژن چندان بزرگ نیست اما از فضای داخلی لوکسی نیز برخوردار است که درواقع این همان چیزی است که از استون مارتین انتنظار می‌رفت.

گفتنی است که استون مارتین در طراحی این خودروی پرنده تنها نبوده است بلکه ولانت ویژن را با همکاری دانشگاه کرانفیلد، شرکت راه‌حل‌های هوا و فضایی کرانفیلد و همینطور شرکت رولز رویس ساخته است. درست است که این شرکت‌ها دقیقا شرکت‌های خودروسازی نیستند اما شرکت‌های نام آشنایی هستند که وظیفه طراحی قسمت‌های مختلف ولانت ویژن را بر عهده داشته‌اند.

اندی پالمر (Andy Palmer)،مدیرعامل استون مارتین، در بیانیه‌ای اشاره داشته است:

خودروی مفهومی ولانت ویژن ما را قادر خواهد ساخت تا رفت‌ و آمدها و سفرهای هوایی را در آینده ارتقا دهیم. این بدین معنی است که قادر خواهیم بود که بتوانیم محل زندگی خود را در جایی دوردست انتخاب نماییم. چراکه با چنین خودروهایی سفر بسیار آسان و سریع خواهد بود. درواقع خودروهای پرنده باعث می‌شوند تا سریع به محل کار خود برسیم. از طرف دیگر شهرها نیز هر روز در حال رشد خواهند بود و همین موضوع اهمیت خودروهای پرنده را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

در ادامه شاهد تصاویری زیبا از این دستاورد پرنده و مفهومی استون مارتین هستید:

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha