سربازان آمریکایی در مناطق حساس از استفاده از دستبندهای سلامتی منع می‌ شوند
داوود کاظمی زاده
نویسنده:داوود کاظمی زاده
ارسال شده در:18 مرداد 1397، 23:00

سربازان آمریکایی در مناطق حساس از استفاده از دستبندهای سلامتی منع می‌ شوند

پنتاگون استفاده از دستبندهای سلامتی و اپلیکیشن‌های موبایلی که مکان کاربر را تشخیص می‌دهند را در مناطق عملیاتی ممنوع می‌کند. دلیل این تصمیم جلوگیری از افشای مکان نیروهای آمریکایی است.

براساس دستور جدید پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا)، نظامیان و سایر پرسنل غیرنظامی وزارت دفاع، در برخی پایگاه‌های مشخص و مناطق جنگی از استفاده از دستبندهای سلامتی و نیز اپلیکیشن‌هایی که ممکن است مکان آن‌ها را لو دهد منع شده‌اند. این ممنوعیت شامل خود دستگاه‌ها نیست و پرسنل و نیروهای نظامی باید قابلیت‌های مربوط به مکان‌یابی دستگاه‌های خود را با نظارت فرماندهان خود غیرفعال کنند.

سربازان آمریکایی در مناطق حساس از استفاده از دستبندهای سلامتی منع می‌شوند

دستبندهای سلامتی و نیز برخی اپلیکیشن‌های عمدتا موبایلی که می‌توانند به جی‌پی‌اس کاربر دسترسی داشته باشند و اطلاعات مکانی را در اختیار شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند از جمله مواردی هستند که در این دستور مورد محدودیت قرار گرفته‌اند. گفته شده که فناوری‌های موجود در دستگاه‌های شخصی یا دولتی که توان تشخیص مکان کاربر را دارند یک تهدید قابل ملاحظه برای نیروهای نظامی محسوب می‌شوند، بنابراین این قابلیت‌ها باید در برخی مناطق حساس و عملیاتی غیرفعال شوند.

هر فرمانده نظامی ‌با توجه به تهدیدات و شرایط منطقه‌ای که در آن قرار دارد، تشخیص می‌دهد که آیا نیروهایش می‌توانند از قابلیت GPS در دستگاه‌های خود استفاده کنند یا خیر.

پنتاگون در ژانویه (بهمن 1396) اعلام کرده بود که در حال بازنگری سیاست‌های خود در قبال چنین دستگاه‌هایی است. این اظهارات بعد آن بیان شد که مشخص شده بود یک اپلیکیشن ردیاب سلامتی به نام Strava که اطلاعات مربوط به مکان تمرین‌های ورزشی کاربران را با استفاده از GPS برروی نقشه نشان می‌دهد احتمالا به صورت غیرعمد مکان نیروهای امنیتی را در سرتاسر جهان افشا می‌کند.

این قانون محدودیت جغرافیایی ندارد و همه نیروهای آمریکایی که در مکان‌های عملیاتی مستقر هستند شامل این محدودیت خواهند شد. همچنین پرسنل نظامی و غیرنظامی مکان‌هایی چون ساختمان اصلی پنتاگون شامل این محدودیت نخواهند شد.

اپلیکیشن ردیاب سلامتی Strava

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha