13 تا از قدرتمندترین و 12 تا از ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:22 مرداد 1397، 20:00

13 تا از قدرتمندترین و 12 تا از ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی

در این مطلب قدرتمندترین و ضعیف‌ترین سلاح‎ها در بازی‌های ویدیویی را مورد بررسی قرار می‌‎دهیم و آن‌ها را براساس قابلیت‌ها و قدرت آسیبی که به دشمن وارد می‌کنند رتبه‎بندی خواهیم کرد.

انتخاب اسلحه‌های مختلف یکی از مهمترین المان‌ها برای بازیکنان در بازی‌های ویدویی به شمار می‌‍رود. هرچه باشد بازیکنان برای موفقیت در زمان رویارویی با دشمنان خطرناک و باس‌های سخت نیاز به ابزاری مناسب دارند. وقتی پای اسلحه در میان باشد، با طیف متنوعی روبرو هستید و بسته به استفاده‌شان از فواصل نزدیک تا دور و حتی متوسط انتخاب‌های متنوعی در اختیارتان قرار می‌دهند. از سلاح‌های تیغه‌ای مثل چاقو‌ها، شمشیرها و نیزه‌ها تا اسلحه‌های پرتاب کننده مثل کلت کمری، شاتگان‌ها و زوبین‌ها، می‌توان گفت تعداد بی‌نهایتی اسلحه برای انتخاب در بازی‌های ویدیویی وجود دارد.

از شمشیرهای خداکش گرفته تا اسلحه‌های تک تیر، این سلاح‌های قدرتمند قابلیت‌هایی را در خود پنهان دارند که بسیاری از بازیکنان هر کاری برای به دست آوردنشان انجام می‌دهند، حتی در بسیاری از مواقع می‌توانند اعتبار و شهرت یک بازی را افزایش یا کاهش دهند. البته لازم به ذکر است با این که که کلی اسلحه برای فهرست کردن وجود دارد، هیچ ضمانتی نیست که همه آن‌ها قدرتمند باشند. در واقع بعضی سلاح‌ها به قدری ضعیف‌اند که  بازیکنان را به تعجب وا می‌دارند که اصلاً چرا سازندگان زحمت ساختشان را به خود داده‌اند.

احتمالاً خودتان تاکنون متوجه شده‌اید که این مطلب در مورد چه موضوعی خواهد بود! پس بدون هیچ توضیح اضافی این شما و این رتبه‌بندی 13 تا از قدرتمندترین سلاح‌ها در بازی‌های ویدیویی (و 12 تا از ضعیفترنشان).

 


25- قدرتمندترین: (Buster Sword (Final Fantasy


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

Buster Sword شخصیت «کلود» که اولین بار در بازی Final Fantasy VII ظاهر شد یکی از افسانه‌ای‌ترین تیغه‌ها در تمام بازی‌های ویدیویی است. این شمشیر که حتی با Master Sword از Legend of Zelda هم رقابت می‌کند بخش مهمی از فرنچایز Final Fantasy محسوب می‌شود.

Buster Sword به قدری محبوب است که حتی در عناوین دیگری مثل Kingdom Hearts ظاهر شده و انیمیشن Adventure Time نیز به آن اشاره می‌کند. این شمشیر علاوه بر این که سلاح آغازین کلود است، پس از این که بازیکنان قابلیت Limit Break کلود را آنلاک کردند، قدرتمندتر هم خواهد شد. Buster Sword پس از آنلاک کردن قدرت‌های Limit Break مثل Finishing Touch و Omnislash به یکی از بهترین سلاح‌های بازی تبدیل می‌شود.

با چنین مهارت‌هایی شاید بتوانید «سفراث» را شکست دهید.

 


24- ضعیف‌ترین: (Green Shell (Mario Kart


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در فرنچایز Mario Kart لاک لاکپشت‌ به عنوان یکی از سلاح‌های محبوب بازی استفاده می‌شود. پس از برخورد با یک Mystery Box بازیکنان فرصت این را دارند که از سه لاک مختلف یکی را انتخاب کنند. متأسفانه یک نوع لاک وجود دارد که به درد هیچ چیزی نمی‌خورد.

در Mario Kart لاک‌های سبز را می‌توان بدترین آیتم بازی دانست. وقتی بازیکنی آن‌ها را پرت می‌کند هیچ ضمانتی وجود ندارد که به هدف برخورد کنند.  آن‌ها در اکثر مواقع به موانع مختلف برخورد می‌کنند و دوباره به سمت راننده‌ای که پرتابشان کرده باز می‌گردند. با این تفاسیر حتی پوست موز به درد بخورتر به نظر می‌رسد.

 


23- قدرتمندترین: (Master Sword (The Legend of Zelda


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

 Master Sword «لینک» به عنوان یکی از سمبولیک‌ترین سلاح‌ها در بازی‌های ویدیویی، به اندازه اسم و رسمش قدرتمند است. تنها هدف این شمشیر که توسط یک الهه ساخته و بوسیله یک پرنسس تطهیر داده شده، این است که از دنیا در مقابل شیطان محافظت کند.

Master Sword تمام اشکال جادوی سیاه (مثل نفرین‌ها) را نابود می‌کند، امواجی از انرژی به وجود می‌آورد و حتی به دارنده‌اش قابلیت سفر در زمان می‌بخشد. همچنین در بازی Breath of the Wild این شمشیر بر خلاف دیگر سلاح‌های بازی شکسته نخواهد شد. پس خیلی عجیب نیست که لینک برای دسترسی به این شمشیر باید 10 مخزن کامل قلب را قربانی کند. با این حال برای یک سلاح با چنین قدرتی، بهایی ناچیز محسوب می‌شود.

 


22- ضعیف‌ترین: (Flamethrower (Dead Space


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در Dead Space بازیکن باید با هر اسلحه و منابعی که به دست می‌آورد به پروتاگونیست بازی برای بقا در مقابل سیلی از هیولاهای گوشتخوار که نکرومورف نامیده می‌شوند، کمک کند.

قدرت و تأثیرگذاری یک اسلحه به معنای مرگ و زندگی است. در اکثر مواقع اسلحه‌هایی مثل Flamethrower کمک زیادی به بقایتان نمی‌کنند.

اولاً باید گفت که این سلاح حداقل آسیب را به دشمن وارد می‌کند و این کار را به آهستگی هرچه تمام‌تر انجام می‌دهد. ثانیاً نکرومورف‌های شعله‌ور همچنان به شما حمله می‌کنند. پس با جای این که وقتتان را با Flamethrower هدر دهید بهتر است روی سلاح‌هایی حساب باز کنید که با یک تک تیر بیشترین آسیب را به دشمن وارد می‌کنند.

 


21- قدرتمندترین: (Blue Shell (Mario Kart


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

درعین حال که لاک‌های سبز به درد جرز دیوار هم نمی‌خورند، قضیه لاک‌های آبی از زمین تا آسمان فرق دارد. Blue Shell در دو شکل بالدار و خالدار یافت شده و راننده شماره یک مسابقه را مورد هدف قرار می‌دهد.

لاک‌های خالدار در مسیر مسابقه حرکت کرده و به هر بازیکنی که در مسیرشان قرار دارند برخورد می‌کنند تا به نفر اول برسند. از طرفی لاک‌های پرنده با عبور از همه راننده‌ها، حتی کل نقشه را می‌پیمایند تا به هدفشان برسند. علاوه بر این پس از برخورد به راننده اول موج انفجاری به وجود می‌آورند که هر مسابقه دهنده نزدیک دیگری را تحت شعاع قرار می‌دهد.

بدی این لاک این است که اگر بازیکن پرتاب کننده نفر اول باشد، خودش مورد هدف قرار خواهد گرفت.

 


20- ضعیف‌ترین: (Kingdom Key (Kingdom Hearts


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

Keyblade در سری Kingdom Hearts یکی از قدرتمندترین سلاح‌های موجود است. می‌تواند در فرم‌های مختلفی ظاهر شود و دارنده‌اش را از مهارت‌های متفاوتی بهره‌مند کند.

البته همه Keyblade‌ها یکسان نیستند. تعدادی هم وجود دارند که قابلیت‌های بدرد نخور دارند. Kingdom Key مثال خوبی برای این دسته از Keyblade‌ها است. برخلاف اشکال دیگر، Kingdom Key فرم ساده‌ای از این سلاح محسوب می‌شود که هیچ تقویت‌‎کننده خاصی همراهش ندارد.

به همین دلیل اغلب بازیکنان به محض این که یک فرم قوی‎تر پیدا کردند Kingdom Key را با آن تعویض می‎‌کنند.

 


19- قدرتمندترین: (Plasma Cutter (Dead Space


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

Plasma Cutter بر عکس Flamethrower سلاح به مراتب ایده‌آل‌تری است. این اسلحه به جای وارد کردن حداقل آسیب به مرور زمان، می‌تواند نکرومورف‌ها را با یک تک تیر ناکار کند.

بین تمام سلاخ‌هایی که در Dead Space در دسترس هستند، اغراق نیست اگر بگوییم که Plasma Cutter یکی از قدرتمندترین سلاح‌های بازی است.

اگر در بازی مهماتی محدودی برای هر نوع سلاح وجود نداشت، Plasma Cutter بازیکن را عملاً شکست ناپذیر می‌کرد. به دلیل محدودیاتش بهتر است که Plasma Cutter را برای نکرومورف‌های قدرتمندتر کنار بگذارید.

 


18- ضعیف‌ترین: (Hidden Gun (Assassins Creed: Brotherhood


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در دنیای Assassins Creed طیف و قدمت تاریخی سلاح‌ها از یک بازی تا بازی بعدی متغیر است.

از آنجایی که آن‌ها برای آدم‌کشی طراحی شده‌اند، منظقی به نظر می‌رسد اگر معیار قدرت این سلاح‌‎ها در مقایسه با آیتم‌هایی که در دیگر بازی‌ها پیدا می‌شود متفاوت باشند. به هر حال یکی از ضعیف‌ترین سلاح‌ها Hidden Gun از بازی Brotherhood است.

برخلاف تفنگ از اولین قسمت، این سلاح به ضعیف‌ترین شکل ممکن برای آدمکشی یا مبارزات تن‌به‌تن طراحی شده است. فقط یک تیر در خودش جای می‌دهد و صدای بلندش به راحتی مکانتان را لو خواهد داد.

در نتیجه اکثر بازیکنان زوبین را به آن ترجیح می‌دهند. نه تنها عملکردی مشابه تفنگ دارد، بلکه برای ترور مناسب‌تر است.

 


17- قدرتمندترین: (Ray Gun-Ma “Marks I-III” (Call of Duty


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

بازی‌های Call of Duty همیشه نمایش چشم‌گیری از سلاح و پوشش آتش را به اجرا می‌گذارند. با این حال یکی از قدرتمندترین سلاح‌‌ها در بازی فقط در بخش کمپین Zombie یافت می‌‎شود.

Ray Gun یکی از بهترین سلاح‌ها برای بخش Zombie بازی Call of Duty است. طی سال‌ها Ray Gun در معرض تغییرات گوناگونی قرار گرفت، اما فرم اخیرش به Mark III و بازی Black Ops III: Zombies برمی‌‎گردد.

برای کسانی که به اندازه کافی خوش‌شانس هستند تا به یکی از آن‌ها دسترسی داشته باشند، باید گفت که این سلاح تنها با یک تیر دشمنانش را نابود می‌کند و می‌تواند کلی مهمات در خود جای دهد.

به علاوه شعاع آسیبی دارد که روی دشمنان اطراف هم تأثیر می‌گذارد.

 


16- ضعیف‌ترین: (Bowcaster (Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy بازیکنان فرصتش را دارند که از اسلحه تخصصی «ووکی‌ها» یعنی Bowcaster استفاده کنند.

در ابتدا به دست گرفتن سلاح مخصوص «چوباکا» به رویا شبیه است. اما متأسفانه این سلاح در برآورده کردن انتظارات ناامیدتان می‌کند. درست است که ظاهرش خفن به نظر می‌رسد، اما در واقع آسیب بسیار کمی وارد می‌کند و از دقت پایینی هم برخوردار است.

شاید برخی معتقد باشند که Bowcaster این ضعف را با مهارت جذب انرژی و تیرهای چندتایی جبران کند. متأسفانه چه به دشمن نزدیک باشید، چه دور، بعید می‌دانم که هیچ یک از این تیر‌ها با هدف برخورد کنند.

 


15- قدرتمندترین: (Golden Gun (Goldeneye 007


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

اگر فیلم The Man With The Golden Gun را دیده‌اید، احتمالاً با این عنوان آشنایی داشته باشید. سلاح تخصصی آدمکش فیلم «فرانسیسکو اسکارامانگا» یکی از محبوب‌ترین سلاح‌ها در فرنچایز James Bond است.

در فیلم این اسلحه می‌تواند به شکل یک فندک، خودکار و جعبه سیگار باشد. Goldeneye 007 نیز مشابه فیلم نسخه خودش از این تفنگ را دارا است.

در عین حال که پس از شلیک هر تیر نیاز به خشاب‌گذاری مجدد دارد، قدرتش را نباید دست کم گرفت. تنها یک تک تیر از آن مرگ هدف را تضمین می‌کند.

 


14- ضعیف‌ترین: (Giant’s Knife (Legend of Zelda: Ocarina of Time


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

قانون نانوشته‌ای وجود دارد که در بازی‌های The Legend of Zelda هیچ سلاحی به پای Master Sword نمی‌رسد. در بسیاری از بازی‌های سری مثل Breath of the Wild اکثر سلاح‌ها پس از چند بار استفاده می‌شکنند.

Giant’s Knife از بازی Ocarina of Time را می‌تواند بارزترین مثال دانست. با توجه به اسمش Giant’s Knife در سایز و اندازه یک شمشیر کوچک به نظر می‌رسد. برخلاف Bifforon’s Sword قدرتمندتر، این سلاح به شدت شکننده است.

بازیکن می‌تواند آن را به دست بگیرد، اما پس از یکی دو بار استفاده خواهد شکست.

 


13- قدرتمندترین: (Leviathan Axe (God of War


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در God of War کریتوس در عوض یک سلاح جدید بیخیال سلاح تخصصی خودش یعنی Blades of Chaos می‌شود. برخلاف Blades of Chaos، کریتوس می‌تواند تبرش را به سمت دشمنان یا در جهات مختلف پرتاب کند. Leviathan Axe دقیقاً مثل چکش ثور، به فرمان کریتوس به سمتش باز می‌گردد.

تبر همچنین به دارنده‌اش قدرت عنصر یخ می‌بخشد. چنین قابلیتی به کریتوس اجازه می‌دهد تا دشمنانش را به محض برخورد منجمد کند، موجی از براده‌های یخ به سمتشان سرازیر کرده یا اشعه منجمد کننده‌ شلیک کند.

خوشبختانه طرفداران می‌تواند در بازی‌های آینده بیشتر با Leviathan Axe کیف و حال کنند.

 


12- ضعیف‌ترین: (Bare Fists (Dark Souls


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

بازی Dark Souls به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از بین طیف گوناگونی از سلاح‌ها دست به انتخاب بزنند. در عین حال که مبارزه با چاقوها، شمشیرها، کمان‌ها و بسیاری سلاح‌های دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است، بد نیست که هنرهای رزمی هم در آن گنجانده شود.

جالب این جا است که بازیکنان می‌توانند با دست خالی با دشمنان مبارزه کنند. با این حال شاید چنین ایده‌ هنگام رویارویی با دشمنان ماورالطبیعی مثل «ارنستین» و «اسمو» خیلی معقول نباشد.

تا بازیکن از سلاحی مثل Caestus استفاده نکند، نمی‌تواند با مشت خالی کاری از پیش ببرد. تازه مد نظر داشته باشید که خود Caestus اسلحه فوق‌العاده داغانی است.

 


11- قدرتمندترین: (Ultra Weapon (Kingdom Hearts


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

Ultima Weapon را می‌توان یک یکی از قدرتمندترین فرم‌های Keyblade دانست. حتی با تغییرات ظاهریش طی بازی‌های مختلف، قدرتش همچنان بیشتر از هر Keyblade دیگری است.

این سلاح وضعیت قدرت پروتاگونیست بازی را تقویت کرده، حداکثر آسیب ضربات و قدرت جادوییش را افزایش داده و شعاع بیشتری را نسبت به هر Keyblade دیگری پوشش می‌دهد.

 


10- ضعیف‌ترین: (Rivet Gun (Dead Space 2


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

شاید باورپذیر نباشد که در سری Dead Space سلاحی ضعیف‌تر از Flamethrower هم وجود داشته باشد. متأسفانه Rivet Gun خلاف این مسأله را ثابت می‌کند.

همانگونه که از اسمش مشخص است Rivet Gun به سمت نکرومورف‌ها میخ پرتاب می‌کند. مشکل اینجا است که استفاده از این اسلحه برای از پا در آوردن نکرومورف به هیچ وجه کافی نیست. آسیب به شدت ضعیفش باعث می‌شود که کل خشابتان را سر تنها یک نکرومورف خالی کنید.

تقریباً هر سلاحی در Dead Space 2 از Rivet Gun قوی‌تر است. بازیکنانی که کمی منطق داشته باشند، روی پیدا کردن Javelin Gun تمرکز می‌کنند که نسخه آپگرید شده همان Rivet Gun است و نکرومورف‌ را تنها با یکی دو تیر می‌کشد.

 


9- قدرتمندترین: (Jack’s Morph Gun (Jack II & III


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در Jack II پروتاگویست بازی، جک اسلحه‌ای به نام Morph Gun دریافت می‌کند. این اسلحه به لطف چهار ماد مختلفش که هر کدام قابلیت‌های منحصر بفرد خودشان را دارند، به سلاح در موقعیت‌های مختلف انعطافی فوق‌العاده می‌بخشند.

ماد قرمز برای آسیب زیاد و فواصل نزدیک طراحی شده است. ماد زرد برای شکار دشمنان از راه دور بهترین گزینه محسوب می‌شود و ماد آبی کاربردی مسلسل‌وار دارد و هم برای فواصل دور و هم برای فواصل نزدیک به کار می‌آید.

ماد سیاه بین چهار ماد قدرتمندترین بوده و می‌تواند موجی از دشمنان را با یک تک تیر نابود کند.

در Jack III سلاح Morph Gun آپگرید شده و هر ماد دو فرم جدید دریافت می‌کند که هر یک از قبلی قدرتمندترند.

 


8- ضعیف‌ترین: (The Klobb (Goldeneye 007


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در عین حال که Golden Gun در بازی Goldeneye برای قدرت و ارجاعاتش به فیلم James Bond معروف شده، تنها اسلحه مشهور بازی نیست. Klobb از همان شهرت در بازی برخورد دار است، اما با دلیلی متفاوت!

بازیکنان Klobb را به عنوان یکی از ضعیف‌ترین تفنگ‌های بازی به خاطر دارند که نه تنها آسیب کمی‌ به دشمن وارد می‌کند، بلکه از دقت بسیار پایینی هم برخوردار است. حتی استفاده ‌آن‌ در هر دو دست هم کمکی به بهبود اعتبار ننگینش نمی‌کند.

Klobb آن‌قدر به ضعیف بودن مشهور شده که داری صفحه مختص به خودش در فیسبوک است.

 


7- قدرتمندترین: (Spread Gun (Contra


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

سری Contra بعضی از مرگبارترین سلاح‌های دنیای بازی را شامل می‌شود. یکی از بهترین و قدرتمندترین آن‌ها چیزی نیست جز Spread Gun!

در مقام مقایسه Spread Gun از سرعت Machine Gun برخورددار نیست، اما شلیک 5 تیر به شکل همزمان و در جهات مختلف این کمبود را به نحو احسن جبران می‌کند.

در سری کنترا Spread Gun بهترین انتخاب برای مقابله با چندین دشمن به شکل همزمان است. هر چه باشد وقتی با دشمنانی مثل Red Falcon مواجه باشید، چنین سلاحی بیشتر از هر چیز دیگری به دردتان می‌خورد.

 


6- ضعیف‌ترین: (Sun on a Stick (Team Fortress 2


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

شاید  Sun on a Stick را بتوان بی‌ارزش‌ترین سلاح Team Fortress 2 دانست. غیر از مواقع خاص اسلحه فقط یک چوب خشک است که هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.

این سلاح به دشمنانی که آتش گرفته باشند آسیب اضافه وارد می‌کند. Scout که تنها کلاس قادر به استفاده از این چوب است، دسترسی به هیچ سلاح آتش‌زننده‌ای در بازی ندارد. به زبان دیگر، باید منتظر باشد تا دشمن توسط یک بازیکن دیگر آتش بگیرد تا بتوانند با چوب به سر او بکوبد.

تازه اگر هم چند بازیکن برای این عملیات با یکدیگر هماهنگ باشند، این اسلحه ارزش این همه دردسر را ندارد.

 


5- قدرتمندترین: (Experimental Mirv (Fallout 3


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

برای طرفداران دوآتیشه سری Fallout به دست آوردن Fatboy در اولیت قرار دارد. Fatboy به عنوان یکی از خطرناک‌ترین سلاح‌های بازی، می‌‎تواند بمب‌های هسته‌ای کوچک شلیک کرده و انفجاری ویرانگر را موجب شود، اما با وجود ماهیت ویرانگرش سلاح‌های قدرتمندتری هم در بازی وجود دارند.

تنها سلاحی که با قدرت نابودگر Fatboy برابری می‌کند Experimental Mirv است. این سلاح مشابه Fatboy از بمب‌های کوچک هسته‌ای تغذیه می‌شود، با این تفاوت که می‌تواند هشت عدد از آن‌ها را به شکل همزمان شلیک کند. Experimental Mirv به عنوان یک شاتگان هسته‌ای با اختلاف، قدرتمندترین سلاح بازی است و می‌تواند هر دشمنی را نیست و نابود کند.

 


4- ضعیف‌ترین: (PS20 (Deus Ex


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

از Deus Ex اغلب به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده یاد می‌شود. با این حال باید گفت که اشتباهی داشته است. یکی از بزرگترین اشتباهاتش را می‌توان تبدیل PS20 به یکی از سلاح‌های قابل بازی دانست.

در تاریخ بازی‌های ویدیویی PS20 به عنوان یکی از ضعیف‌ترین سلاح‌ها شناخته می‌شود. این که توپی از پلاسما شلیک می‌کند، شاید برایتان جذاب به نظر برسد، اما پس از استفاده‌اش به نتیجه‌ای عکس می‌رسید.

این سلاح به خاطر سایزش فقط یک شارژ در خود جای می‌دهد و علاوه بر تمام این ضعف‌ها لگدی دارد که به دارنده‌اش هم آسیب وارد می‌کند.

 


3- قدرتمندترین: (Pandora (DMC 4


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

«دانته» در سری Devil May Cry از سلاح‌های ماورالطبیعی زیادی استفاده می‌کند. با این حال هیچ سلاحی مثل Pandora قدرتمند و منحصر بفرد نیست.

به گفته خود بازی Pandora تعداد 666 فرم ممکن دارد. با این که فقط 7 تایشان کشف شده، قدرتش را نباید دست کم گرفت. هفت فرم مختلفش عبارتند از: یک کمان راکت‌انداز دو و سه لول، یک توپ لیزری، یک تیغه نینجایی سه لبه و یک وسیله نقلیه متحرک با چند لوله راکت.

Pandora بدون شک قدرتمندترین سلاح در بازی‌های DMC است، فقط تصور کنید کسی که در تمام تغییر شکل‌هایی استاد باشد، به چه قدرتی دست می‌یابد.

 


2- ضعیف‌ترین: (Cloaking Device (Super Smash Bros Melee


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

در شرایط معمولی، Cloaking Device (ابزار ناپدید شدن) اسلحه‌ای خوبی به نظر می‌رسد. مهارت حرکت مخفیانه پشت دشمنانتان و یک هجوم غافلگیر کننده می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اما متأسفانه در مورد Super Smash Bros Melee داستان کمی‌ متفاوت است.

Cloaking Device در واقع غیر از این که شخصیت را (یک جورایی) ناپدید کند، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهد. این دستگاه در اکثر اوقات به درستی کار نمی‌کند و با جرقه‌های مختلف مکان شخصیت را برای دیگران آشکار می‌سازد. حتی هوش مصنوعی هم از جایگاهتان با خبر خواهد شد.

خوشبختانه سازندگان کاری معقولانه انجام دادند و آن را از بازی‌های بعدی سری حذف کردند.

 


1- قدرتمندترین: (BFG 9000 (DOOM


قدرتمندترین / ضعیف‌ترین / سلاح

BFG 9000 که به عنوان Big Fragging Gun نیز شناخته می‌شود، قدرتمندترین سلاح در بازی DOOM است. چه در بازی‌های اصلی باشد، چه در نسخه‌‎های جدیدتر، بازیکنان دوست دارند در مقابله با نیروهای تاریکی این سلاح را به همراه داشته باشند.

BFG توپ‌های پلاسمایی بزرگی شلیک ‌می‌کند که تمام دشمنان شیطانی که در موج انفجارش باشند را به نیستی می‌کشاند.

تنها یک انفجار از این سلاح هیولا برای پاکسازی تمام اتاق کافی است. BFG 9000 با چنین دستاوردی جایگاه قدرتمندترین سلاح در صنعت بازی‌های ویدیویی را از آن خود می‌کند.

اسلحه مورد علاقه شما در بازی‌های ویدیویی کدام است؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سهند 14 خرداد 1399، 12:05

پس تیغه های آشوب چی ؟