از فیلمنامه جیمز گان برای ساخت Guardians of the Galaxy 3 استفاده خواهد شد
عرفان فرهادی
نویسنده:عرفان فرهادی
ارسال شده در:20 مرداد 1397، 21:30

از فیلمنامه جیمز گان برای ساخت Guardians of the Galaxy 3 استفاده خواهد شد

جیمز گان کارگردان و نویسنده دو فیلم سری Guardians of the Galaxy به دلایل نه‌چندان عاقلانه‌ای از کارگردانی Guardians of the Galaxy 3 این سری برکنار شد؛ اکنون خبر رسیده که از همان فیلمنامه‌ گان، برای ساخت این فیلم استفاده خواهد شد.

جیمز گان (James Gunn)، کارگردان و نویسنده دو فیلم اول سری Guardians of the Galaxy چندی پیش به دلیل فشار برخی از فعالان سیاسی به توییت‌های ناهنجاری که ده سال پیش منتشر کرده بود، از کار برروی فیلم سوم این فرانچایز برکنار شد. او کارگردانی توانا و نویسنده‌ای خلاق بود که با قلم و رهبری‌اش، فرانچایز نگهبانان کهکشان را به یکی از محبوب‌ترین و بهترین فرانچایزهای دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد. کار او بر روی فیلم اول نگهبانان کهکشان آن‌قدر خوب بود که این فیلم به جمع 250 فیلم برتر سایت IMDB راه یافت. به‌ همین علت بسیاری از طرفداران این سری نگران بودند که نکند کمپانی دیزنی سعی کند کلا کار جیمز گان را از روی فرانچایز نگهبانان کهکشان بسابد؛ زیرا کار او بود که این فرانچایز را به اینجا رسانده بود و فیلمنامه‌های او بود که این دو فیلم را انقدر جذاب کرده بود.

خوشبختانه نشریه هالیوود ریپورتر اخیر گزارش کرد که کمپانی دیزنی برای ساخت فیلم Guardians of the Galaxy 3 قصد دارد از همان فیلمنامه‌ای که جیمز گان پیشتر نوشته بود (و بر اساس آن فیلم را می‌ساخت) استفاده کند. درست است که با رفتن گان این فرانچایز دیگر آن نگهبانان کهکشان قدیم نمی‌شود، اما این موضوع که فیلمنامه فیلم سوم بدست جیمز گان نوشته شده، به طرفداران کمی آرامش خاطر می‌دهد که حداقل می‌دانند لحن فیلم سوم با دو فیلم اول این فرانچایز آن‌قدر متفاوت نخواهد شد.

Guardians of the Galaxy

 

بسیاری از طرفداران، به موضوع برکناری جیمز گان از سمت کارگردانی فیلم Guardians of the Galaxy 3 بدلیل چند توییت ناهنجار که ده سال پیش منتشر کرده بود، معترض بودند. همچنین کل تیم بازیگران نگهبانان کهکشان نیز نامه‌ای را در حمایت از جیمز گان منتشر کردند؛ نامه‌ای که در بخشی از آن این‌گونه نوشته شده بود :«جیمز گان احتمالا آخرین آدم خوبی نیست که محاکمه می‌شود.»

بین همه بازیگران این فیلم، دیو باتیستا (Dave Bautista)، بازیگر شخصیت Drax، مخصوصا از این تصمیم بسیار ناراضی بود و تهدید کرده بود که اگر از فیلمنامه‌ای که جیمز گان نوشته بود، برای ساخت فیلم Guardians of the Galaxy 3 استفاده نشود، در فیلم سوم این فرانچایز حاضر نخواهد شد. خوشبختانه این اتفاق نیافتاد و باتیستا مجبور نیست این فرانچایز را وداع گوید.

از زمانی که گان از این فرانچایز اخراج شده، بسیاری از استودیوهای دیگر به همکاری با او ابراز علاقه کرده‌اند؛ اما این استودیوها تا زمانی که پرونده جدایی گان از کمپانی دیزنی بسته نشود، نمی‌توانند او را به خدمت بگیرند. مذاکرات برای جدایی گان از کمپانی دیزنی همچنان ادامه دارد. او احتمالا مبلغ کاملی که در قرارداد ساخت فیلم Guardians of the Galaxy 3 تعیین شده را دریافت نخواهد کرد (که بدیهی‌ است)، اما از آنجایی که گان فسخ‌کننده قرارداد نبوده (و دیزنی بوده!)، منبعی موثق به نشریه هالیوود ریپورتر خبر داده که احتمالا مبلغی به ارزش ده میلیون دلار یا بیشتر، از سوی دیزنی به گان به علت فسخ قرارداد پرداخت خواهد شد. پس از آن‌که گان کارش با دیزنی رسما تمام شده اعلام گردد، او می‌تواند هرزمان که بخواهد سر پروژه جدیدی برود.

در حال حاضر یکی از المان‌هایی که از جدایی گان بیشترین ضربه را خواهد خورد، خود فرانچایز نگهبانان کهکشان و فیلم سوم آن است. برای اخبار بیشتر از این جریان و سینمای هالیوود با پلازامگ همراه باشید؛ لطفا در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha