پاناسونیک دستگاهی را برای رفع بوی بد کفش ساخته است
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:22 مرداد 1397، 09:30
اربعیناربعین

پاناسونیک دستگاهی را برای رفع بوی بد کفش ساخته است

آیا تابه حال پیش آمده که از بوی بد کفش خود در یک مهمانی معذب شوید؟ پاناسونیک برای این مشکل شما یک راه‌حل مناسب پیدا کرده که بسیار هم به‌صرفه است.

کفش‌های عالی ممکن است به خاطر بوی بد خراب شوند، اما پاناسونیک اعلام کرده که راهکاری برای این مشکل طراحی کرده است. این شرکت نوعی گجت شبیه به عطر طراحی کرده که تمامی بوهای بد داخل کفش را در عرض چند ساعت از بین می‌برد و کفش را به حالت بدون بوی قبلی در می‌آورد. دستگاه MS-DS100 از فناوری نانو X و همین طور فناوری‌های دیگر برای از بین بردن بو استفاده می‌کند.

پاناسونیک رفع بوی بد کفش

پاناسونیک اولین شرکتی نیست که راهکاری برای رفع بوی کفش ارائه می‌دهد، اما بسیاری از راهکارهای شرکت‌های دیگر شامل عطرهایی است که وارد کفش می‌شوند، جایی که این عطرها به صورت غیرمستقیم برای جذب مشکل عمل می‌کنند. اما این راهکارها همیشه موثر نیستند، به خصوص کفش‌های ورزشی و مخصوص باشگاه که بوی بسیار تندی دارند.

MS-DS100 نوعی دستگاه الکترونیکی است که ذرات یون را از طریق فناوری نانو X تولید می‌کند تا این بوها را حذف نماید. این دستگاه در قسمت بالای هر کفش قرار می‌گیرد و ذراتی را تولید و وارد کفش‌ها می‌کند. بر اساس اعلام پاناسونیک این ذرات به همه جای کفش رسوخ پیدا می‌کنند.

این روند چندان پرسرعت نیست و بسته به میزان شدت بوی بد، بین 5 تا 7 ساعت طول می‌کشد. حالت طبیعی این دستگاه حدود پنج ساعت طول می‌کشد، اما برای موارد بسیار شدید، هفت ساعت بهتر عمل می‌کند. این دستگاه، با هر دو حالت برق AC (که یعنی می‌تواند به پریز برق متصل شود) و هم از طریق باتری‌های قابل شارژ کار می‌کند.

بدین ترتیب، دستگاه MS-DS100 گزینه‌ای بسیار مناسب برای مسافران است که می‌خواهند از آن در محیط‌هایی استفاده نمایند که پریز برق در آن محل نیست. هر بار استفاده حدود یک دلار هزینه دارد، که اگر بخواهیم تعویض کفش را به خاطر بوی بد آن در نظر بگیریم، خرج آن چنانی نیست. متاسفانه یک نکته منفی در مورد این محصول وجود دارد و آن هم این است که پاناسونک آن را فعلا برای ژاپن عرضه کرده و اگر می‌خواهید این دستگاه را تهیه کنید، باید تا مدتی منتظر آن بمانید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha