سریال Star Trek: Discovery «اتان پک» را برای ایفای نقش Spock برگزید
عرفان فرهادی
نویسنده:عرفان فرهادی
ارسال شده در:25 مرداد 1397، 23:00

سریال Star Trek: Discovery «اتان پک» را برای ایفای نقش Spock برگزید

اخیرا تهیه‌کننده سریال Star Trek: Discovery در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اتان پک» برای ایفای نقش Spock، کاراکتر نمادین این سری، به سریال خواهد پیوست. برای جزئیات بیشتر با ادامه مطلب همراه بمانید.

اگر کل سریال Star Trek: Discovery را دیده باشید، می‌دانید که این سریال با یک سورپرایز (یا بقولی یک پیچش داستانی)، کار خود را به پایان رساند؛ سورپرایزی که طرفداران را غافل‌گیر، عصبانی و هیجان‌زده کرد. این سریال همچنین در قسمت‌های زیادی خانواده کاراکتر Spock را در بر داشت، اما خود Spock در این سریال حضور نداشت. در ادامه می‌خواهم در مورد این سریال و فصل‌ قبلی‌اش صحبت کنم، پس اگر هنوز این سریال را ندیده‌اید و قصد دیدنش را دارید، ادامه مطلب را نخوانید.

اتان پِک

با توجه به اینکه راه‌های بسیاری برای حضور Spock در این سریال وجود داشت، پس از مدتی دیگر حضور او در این سریال به‌گونه‌ای اجتناب ناپذیر شده بود و ما می‌دانستیم که این شخصیت، امروز یا فردا باید به این سریال اضافه شود؛ که خب همین اتفاق هم افتاد و این موضوع کمی پیشتر از سوی سازندگان سریال تایید شد؛ مخصوصا این اواخر که کشتی Enterprise در این سریال حضور پیدا کرد، دیگر حضور Spock قطعی شده بود. هرچند، ما نمی‌دانستیم کدام بازیگر می‌خواهد نقش این کاراکتر را ایفا کند؛ حال می‌دانیم و بازیگری که قرار است نقش کاراکتر Spock را ایفا کند، کسی نیست جز اتان پک (Ethan Peck). قبل از اینکه بپرسید باید بگویم که بله او با «گرگوری پک» (Gregory Peck) نسبت دارد. تهیه‌کننده این سریال آقای الکس کرتزمن (Alex Kurtzman) کمی پیشتر این‌گونه بیان کرد:

فرانچایز Star Trek برای 52 سال در صنعت سینما و تلویزیون، در دنیایی موازی و یک دنیای آینه‌ای حضور داشته است؛ کاراکتر Spock تنها کسی‌ است که از اولین گروه این فرانچایز در آن حضور داشته و تمام دوره‌های سری Star Trek را شاهد بوده است. پیشتر «لئونارد نیموی» کبیر (Leonard Nimoy) و پس از او «زاکری کوینتو» (Zachary Quinto) به یاد ماندنی، نقش Spock را ایفا کردند و انسانیت بی‌نظیری به این کاراکتری که تا ابد میان احساسات و منطق دو‌تکه خواهد ماند، اهدا کردند. ما برای بازیگری که مانند آن دو عزیز علاقه داشته باشد روح خود را در کاراکتر Spock بدمد و تفسیر خودش را از او برای مخاطبان ارائه بدهد، ماه‌ها جستجو کردیم. بازیگری که مثل آن دو بخواهد بهترین کیفیت‌های کاراکتر Spock را به تصویر بکشد، کیفیت‌هایی که فراتر از احساساتی آشکار مثل همدردی، فراست، شوق و آرزوها باشند. اتان پک وارد اتاق شد و تمام این ویژگی‌ها را داشت؛ او همچنین از مسئولیت خطیرش در مقابل لئونارد، زاکری و طرفداران مطلع بود و آماده بود تا در محافظت و گسترش میراث شخصیت Spock، با همه چالش‌ها روبرو شود. با این روحیه‌، ما مفتخریم که ورود او را به خانواده Star Trek خوش‌آمد بگوییم.

نقش Spock

آن‌طور که پیداست، این Spock قرار است با دیگر Spockهایی که در قدیم شاهدش بودیم، کمی متفاوت باشد. اتان پک واقعا ظاهری متفاوت نسبت به Spock که می‌شناختیم دارد. برای اخبار بیشتر از سریال Star Trek: Discovery و دیگر سریال‌ها با پلازامگ همراه بمانید؛ همچنین شما می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha