علاوه بر ارائه توصیه‌های ورزشی و ردیابی فعالیت‌های شما در سالن‌های ورزش، گوگل کوچ به شما کمک خواهد کرد که بر رژیم غذایی خود نیز نظارت کنید و حتی پیشنهادهایی در خصوص تغذیه سالم به شما ارائه می‌دهد. اگر خارج از منزل هستید، گوگل کوچ ممکن است نزدیک‌ترین رستورانی که غذاهایش را از نظر سلامت تأیید می‌کند به شما پیشنهاد بدهد؛ یا اگر در خانه هستید، گوگل کوچ می‌تواند برای شما برنامه غذایی بنویسد و حتی یک فهرست خرید به ایمیل شما ارسال کند تا شما بتوانید موارد اولیه لازم را از پیش خریداری کنید.

همانطور که Android Police اشاره می‌کند، گوگل برای کسانی که نگران انبوه نوتیفیکیشن‌های گوگل کوچ هستند هم فکری کرده است. در این گزارش ذکر شده است که گوگل قصد دارد هشدارها را با زبانی که بیشتر شبیه مکالمه است، چندین هشدار را یک پیام گروه‌بندی کند: یک لیوان آب بخور، داروی امروزت رو فراموش نکن! طبق گزارش اندروید پلیس، Google Coach در Wear OS برای عرضه‌ی اولیه در دسترس خواهد بود؛ اما به زودی برای گوشی‌هایی که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند هم در دسترس خواهد بود.

مثل همیشه، گوگل در نهایت می‌توانست برنامه‌های خود را در مسیر جاده تغییر دهد یا Google Coach را به طور کامل کنار بگذارد، اما واضح است که گوگل به این فکر کرد که باید برای به روزرسانی استراتژی‌هایش در خصوص برنامه‌های بهداشت و تناسب اندام، اقدام کند.