دیزنی جیمز گان را برای کارگردانی 3 Guardians of The Galaxy بازنمی‌گرداند

دیزنی جیمز گان را برای کارگردانی 3 Guardians of The Galaxy بازنمی‌گرداند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اخیرا بین آقای گان، کارگردان دو فیلم اول سری Guardians of the Galaxy که اخیرا از سمت کارگردانی فیلم سوم این سری اخراج شده بود و کمپانی دیزنی (اخراج‌کننده) ملاقاتی برگزار شد؛ گویا کمپانی دیزنی آقای گان را به سمت کارگردانی فیلم سوم این فرنچایز بازنخواهد گرداند.

کارگردان اخراج شده سری Guardians of the Galaxy (به فارسی: نگهبانان کهکشان)، جیمز گان (James Gunn) و رئیس استودیوهای کمپانی دیزنی (Disney Studios) الِن هورن (Alan Horn) اخیرا با یکدیگر ملاقات کردند تا در مورد احتمال بازگشت آقای گان به سمت کارگردانی فیلم Guardians of the Galaxy 3 مذاکره کنند، اما آن‌طور که بنظر می‌آید کمپانی دیزنی این موضوع را قبول نمی‌کند. جریان مذکور طبق گزارشی از سایت ورایتی (Variety) است، که این نشست را تنها یک «ملاقات سوری برای نگه‌داشتن احترام» توصیف کرد.

منابع به سایت ورایتی گزارش کردند که این جلسه «مدنی و حرفه‌ای» برگزار شد، اما هورن نپذیرفت تا گان به صندلی کارگردانی فیلم سوم سری نگهبانان کهکشان بازگردد. طبق گزارشات، مدیر برنامه‌های گان و همچنین خودش، به شدت تلاش کردند تا وی به سمت کارگردانی این فیلم بازگردد، اما گویا این تلاش بی‌فایده واقع شده و باید گفت متاسفانه این اتفاق نخواهد افتاد؛ جیمز گان که به خاطر رهبری و قلم‌اش، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت دو فیلم اول سری Guardians of the Galaxy بود، با این حساب نخواهد توانست کارگردانی فیلم سوم فرانچایزی که با خون و دل آن را به اینجا رسانده را برعهده داشته باشد.

Guardians of the Galaxy 3

رئیس کمپانی مارول (Marvel)، کوین فِیژ (Kevin Feige) نیز گویا امروز در مسافرت بود و نتوانست خودش را به جلسه آقای گان و کمپانی دیزنی برساند، اما طبق گزارشات فِیژ نیز با تصمیم کمپانی دیزنی موافق بوده است.

در ادامه گزارش ورایتی می‌خوانیم که هردو کمپانی دیزنی و مارول درحال حاضر به دنبال کارگردان جدیدی برای فیلم Guardians of the Galaxy 3 می‌گردند، حال اینکه طی این اتفاقات، برنامه زمانی ساخت فیلم سوم نگهبانان کهکشان مختل خواهد شد یا خیر، هنوز مشخص نیست؛ پروژه ساخت فیلم سوم این سری قرار است در اوایل سال 2019 کلید بخورد و طبق گزارشات از همان فیلمنامه‌ای که گان برای آن نوشته بود (جیمز گان هم کارگردان و هم نویسنده این سری بود)، برای ساخت این فیلم استفاده خواهد شد.

دِیو باتیستا (Dave Bautista) که ایفای نقش کاراکتر درکس (Drax) را در سری Guardians of the Galaxy برعهده دارد، پیشتر تهدید کرده بود که اگر از فیلمنامه گان برای ساخت فیلم سوم این فرانچایز استفاده نشود، خواهان فسخ قراردادش با این فرانچایز خواهد شد.

همچنین کمی پس از اخراج گان از سمت کارگردانی فیلم سوم این سری، بازیگران اصلی این سری فرانچایز از جمله دیو باتیستا، کریس پرت (Chris Pratt)، زویی سالدانا (Zoe Saldana)، کارن گیلان (Karen Gillan)، بردلی کوپر (Bradley Cooper)، شان گان (Sean Gunn)، وین دیزل (Vin Diesel)، پام کلمنتیف (Pom Klementieff) و مایکل روکر (Michael Rooker) جملگی جامه دریدند و … نه نه ببخشید! طی نامه‌ای از جیمز گان حمایت کردند. در این نامه این بازیگران مستقیما از دیزنی نخواسته بودند که گان را به کارگردانی فیلم سوم بازگرداند، اما آن‌ها در جمله‌ای از این نامه این‌گونه نوشته بودند :«هرکدام از ما امیدواریم تا روزی دیگر افتخار همکاری با دوست‌مان جیمز را در پروژه‌ای دیگر داشته باشیم. داستان او به پایان نرسیده است، حتی فکرش را نکنید.» آن‌ها در بخشی دیگر از این نامه اینگونه نوشتند:

در این دادگاه نظر عموم به حساب نمی‌آید. جیمز هم احتمالا آخرین آدم خوبی نیست که در این دادگاه قضاوت می‌شود. باتوجه به نفاق و چند دستگی که بر فضای سیاسی کشور ما چنبره زده، به‌جرئت می‌توان گفت که اتفاقاتی مثل اخراج جیمز گان بازهم به وقوع خواهند پیوست، با این حال ما امیدواریم آمریکایی‌ها با هر طیف از عقاید سیاسی، بتوانند بر یکدیگر آسان بگیرند و این کاراکتر کُشی را متوقف کنند و طرز فکر قلدرانه را پیش نگیرند و رواج ندهند.

همان‌طور که پیشتر در این سایت گفته شد، جیمز گان ده سال پیش چند توییت ناهنجار منتشر کرده بود؛ او دو سه سال بعد به خاطر انتشار این توییت‌ها عذرخواهی کرد، اما دوباره اخیرا عده‌ای از فعالان سیاسی بحث این توییت‌ها را پیش کشیدند و پیاز داغ‌اش را زیاد کردند و فشار آوردند تا کمپانی دیزنی تصمیم به اخراج یکی از بهترین کارگردانان دنیای سینمایی مارول گرفت.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از سینمای جهان و همچنین جیمز گان دوست‌داشتنی با پلازامگ همراه بمانید؛ شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را در مورد این موضوع یا کیفیت مطالب با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400