تلسکوپ هابل ناسا 15000 کهکشان را در یک عکس حیرت انگیز ثبت کرد
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:28 مرداد 1397، 12:00

تلسکوپ هابل ناسا 15000 کهکشان را در یک عکس حیرت انگیز ثبت کرد

آیا از دیدن تصاویر فتوشاپ شده دوستانتان خسته شده‌اید!؟ سری به تصاویر تلسکوپ هابل ناسا بزنید و تصاویر حیرت انگیز این تلسکوپ را مشاهده کنید. در یکی از این عکس‌ها، 15000 کهکشان در یک تصویر خیره‌کننده ثبت شده‌اند.

صادقانه بگوییم، عکس‌هایی که سازمان ناسا منتشر می‌کند، بعضا غیر قابل باور هستند! مجموعه ای زیبایی‌ها و شگفتی‌ها در یک عکس جمع شده و منتشر می‌شوند. اخیرا یک عکس حیرت‌انگیز از تلسکوپ هابل سازمان ناسا منتشر شده که در آن 15000 کهکشان در یک تصویر خلاصه شده‌اند. این تصویر با استفاده از دید ماوراء بنفش ضبط شده است. ترکیب داده‌های نور ماوراء بنفش با مادون قرمز و نور قابل مشاهده حاصل از تلسکوپ فضایی به دانشمندان اجازه داده که بتوانند تصاویر حیرت‌انگیز زیادی را از فضا (مثل همین عکس) ضبط کنند و به عظمت هستی، بیشتر پی ببرند.

NASA / ناسا / تلسکوپ هابل

ناسا این عکس را «یکی از بزرگترین عکس‌های پانوراما از آتش و خشم تولد ستاره‌ها در جهان دوردست» نامگذاری کرده است. از آنجایی که نور جرم‌های آسمانی بسته به فاصله‌ای که دارند سال‌های زیادی ممکن است طول بکشد تا به ما برسد، این گونه عکس‌ها می‌تواند از ستاره‌هایی گرفته شده باشد که میلیون‌ها سال پیش بوجود آمده‌اند و حتی درصد زیادی از آن‌ها دیگر وجود ندارند. دانشمندان با استفاده از این گونه عکس‌ها می‌توانند در مورد ستاره‌هایی که طی 11 میلیارد سال گذشته متولد شده‌اند، اطلاعات زیادی کسب کنند و آن‌ها را شناسایی کنند. عکس بالا متشکل از 15000 کهکشان است که در 80 درصد آن‌ها، ستاره‌ها در حال تشکیل هستند.

این گونه عکس‌ها اولین بار نیست که منتشر می‌شوند، هابل در 2014 هم یک تصویر با استفاده از ترکیب نور ماوراء بنفش و مادون قرمز را ضبط و منتشر کرد که البته این عکس نسبت به مدل سال 2014 بسیار یا کیفیت‌تر است. تصویر فوق، حدود 14 برابر بزرگتر و با کیفیت‌تر از عکسی است که ناسا در سال 2014 با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل ضبط کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha