استفاده از ربات و هوش مصنوعی برای تقویت زبان انگلیسی در مدارس ژاپن
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:30 مرداد 1397، 09:30

استفاده از ربات و هوش مصنوعی برای تقویت زبان انگلیسی در مدارس ژاپن

وزارت آموزش ژاپن قصد دارد سال آینده ربات های هوش مصنوعی انگلیسی‌زبان را جهت ارتقای سطح مهارت‌های زبان انگلیسی دانش آموزان و معلمان روانه 500 مدرسه این کشور کند.

English-Speaking Robots / ربات هوش مصنوعی

براساس اخباری که سازمان ملی رادیو و تلویزیون ژاپن (NHK) منتشر کرده، وزارت آموزش و پرورش ژاپن تحت تاثیر فشارهای وارده جهت توسعه و ارتقای مهارت‌های زبان انگلیسی معلمان و دانش‌آموزان این کشور دست به دامان روبات‌ها شده است. در این طرح آزمایشی که از ماه آوریل کلید خواهد خورد ربات‌های هوش مصنوعی (AI) انگلیسی‌زبان در 500 مدرسه در سراسر ژاپن به صورت آزمایشی به کار گرفته می‌شوند. براساس گزارش‌ها، وزارت آموزش و پرورش همچنین اپلیکیشن‌ها و جلسات گفتگوی آنلاین با انگلیسی زبان‌های اصیل و بومی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد. هدف این اقدامات در کنار استفاده از ربات‌های انگلیسی‌زبان، بهبود و ارتقای مهارت‌های ارتباطاتی دانش‌آموزان به زبان انگلیسی است.

براساس گزارش NHK:

زبان انگلیسی در ژاپن از سطح قابل قبولی برخوردار نیست به همین دلیل وزارت آموزش ژاپن در صدد شده تا جهت تغییر این روند، روبات‌های هوش مصنوعی آموزش زبان انگلیسی را در مدارس این کشور نصب کند.

سال‌ها است که ربات‌ها رشد رو به افزایشی در کلاس‌های درس دارند. ژاپن یک بار در سال 2009 رباتی بنام سایا (Saya) را امتحان کرده بود که برای آموزش به کلاس پنجمی‌ها برنامه ریزی شده بود. برخی از مدارس سراسر دنیا نیز در حال بررسی هستند که آیا استفاده از ربات‌ها در کلاس‌های درس کمکی به روند آموزش و یادگیری دانش‌آموزان در آموزش حضوری و آموزش از راه دور می‌کند یا خیر.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
شهرزاد خسروی نژاد 15 آبان 1397، 19:30

سلام ، بسیار ممنون از مطالب مفیدتان. لطفا در صورت امکان منبع این مطلب را جهت درج در مقاله بگذارید. متشکرم