ویژگی‌های جدید جیبورد در راه هستند
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:31 مرداد 1397، 08:30

ویژگی‌های جدید جیبورد در راه هستند

گوگل قصد دارد در آینده نزدیک چند ویژگی‌ جدید را به جیبورد (Gboard) اضافه کند؛ میانبر سیستم عامل کروم و مدیریت کلیپ بوردها از جمله این قابلیت‌ها هستند.

گوگل قصد دارد کیبورد خود را که جیبورد نامیده می‌شود، با یک سری ویژگی‌های جدید به میدان بفرستد. با بررسی‌هایی که در نسخه 7.5 این برنامه صورت گرفته، می‌توانیم متوجه شویم که گوگل می‌خواهد یک سری قابلیت‌های مربوط به کلیپ بورد را به جیبورد اضافه کند و به این بخش تعامل بیشتری ببخشد. همچنین میانبر‌هایی برای سیستم عامل کروم نیز در جیبورد اضافه خواهند شد که هنوز جزئیاتی مشخصی در مورد این آپدیت‌ها وجود ندارد. اما بیایید یک قدم فراتر بگذاریم و ببینیم گوگل چه چیزی را برای ما آماده کرده است.

در کدهای نسخه جدید جیبورد واژه‌ای به نام Access Point وجود دارد که احتمال می‌دهیم به صفحه کیبورد که محل دسترسی به کلیپ بورد باشد گفته شود. در حالی که به کلمه Clipboard هم در این کد اشاره شده و علامت Clipboard نیز به صورت پاپ آپ در این کد تعریف شده است. در این کد هیچ اشاره‌ای به نحوه عملکرد این ویژگی نشده اما حدس می‌زنیم که در قالب آن یک پنل کوچک مدیریتی برای کلیپ بورد تعریف شود. این کدها همچنین نشان می‌دهند که گوگل قصد دارد جیبورد و سیستم عامل کروم را با یکدیگر نزدیکتر کند. به احتمال زیاد جیبورد را در سیستم عامل کروم هم مشاهده کنیم و کاربران قادر خواهند بود که به جای تایپ کامل برخی کلمات برای آن‌ها یک میانبر و یا کلید کوتاه شده تعریف کنند.

Gboard / جیبورد

در چند بخش از کدهای نسخه جدید Gboard هم به واژه Floating Keyboard اشاره شده است. البته این ویژگی، جدید نیست و در نسخه قبلی هم وجود داشته است، اما بنظر می‌رسد منظور از این کلمه این باشد که کدهای مورس در آینده‌ای نزدیک به Gboard اضافه می‌شوند. این کدها همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، قرار است از یک دستگاه خارجی وارد کیبورد گوگل شود و خود کیبورد شامل این کدها نخواهد بود.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که در بخش جستجوی جیبورد، فایل‌های متحرک (GIF) نیز کاملا حذف شوند. به احتمال زیاد تمام این تغییرات به یک باره درون جیبورد اعمال نمی‌شوند اما حداقل می‌دانیم که به صورت کلی چه چیز‌هایی در انتظار ما هستند. با این حال تمام ویژگی‌های کاربردی جیمیل به همین مطالب ختم نمی‌شود و قطعا در زمانی که گوگل توضیحات بیشتری در مورد این ویژگی‌ها بدهد، ابعاد این آپدیت بیشتر مشخص می‌شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha