پتنت جدید اپل برای رفع مشکل حرکت ناگهانی خودروهای خودران
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:31 مرداد 1397، 21:30

پتنت جدید اپل برای رفع مشکل حرکت ناگهانی خودروهای خودران

یکی از مشکلاتی که سرنشینان خودروهای خودران با آن مواجه هستند، اقدامات ناگهانی و بدون مقدمه این خودروها است. به نظر می‌رسد که اپل در پتنت جدید خود با قرار دادن تایمر شمارش معکوس، برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده است.

یکی از مسائلی که خودروهای خودران با آن مواجه هستند این است که اقدامات انجام شده توسط خودرو گاهی اوقات بسیار ناگهانی و بی‌مقدمه است؛ مانند دور زدن و تغییر خطوط که می‌تواند منجر به احساس بد در مسافران یا حتی ایجاد حس ناراحتی در آن‌ها شود. با این حال به نظر می‌رسد که اپل توانایی پاسخ دادن به این مشکل را داشته باشد و مسافران می‌تواند از پیش درباره‌اش بدانند.

اخیرا خبرگزاری اپل اینسایدر از پتنت جدیدی خبر داده است. این پتنت اپل یک تایمر شمارش معکوس را برای رفع مشکلی که گفتیم ارائه می‌دهد. تایمر شمارش معکوس قبل از اینکه خودرو بخواهد اقدامی را انجام دهد، سرنشینان را مطلع می‌کند. این بدان معنی است که زمانی که خودرو می‌خواهد خطوط را عوض کند یا دور بزند، یک تایمر شمارش معکوس ظاهر می‌شود تا کاربران بتوانند پیش از آن آنچه که خودرو قصد انجامش را دارد، از آن مطلع شوند و از نظر ذهنی آماده حرکت بعدی باشند.

پتنت خودروی خودران اپل

این پتنت اشاره می‌کند که چگونه رانندگان اغلب نشانه‌هایی را درباره آنچه که قصد دارند انجام دهند، ارائه می‌دهند؛ مثلا ممکن است قبل از تغییر خطوط، آینه عقب یا آینه‌های بغل خود را تنظیم کنند. ایجاد چنین نشانه‌هایی در مقابل سیستم‌های خودمختار است که نمی‌تواند چنین علائمی از خود بروز بدهند. با این حال این علائم فقط برای سرنشینان مفید نیستند، بلکه می‌توانند برای اطلاع رسانی به سایر رانندگان در وسایل نقلیه دیگر هم به کار روند. اگرچه دقیقا معلوم نیست که قرار است این کار چطور انجام شود، اما پیش‌بینی شده است که یک سیستم فرافکنی نور (projection system) که جاده را روشن می‌کند می‌تواند یکی از آن‌ها باشد.

این اولین بار نیست که اپل به این نتیجه رسیده است که استفاده از خودروهای خودران را برای مسافران راحت‌تر کند. در ماه گذشته اپل پتنت دیگری را ارائه داد که مطابق با آن خودروهای خودران می‌توانند از حسگرهایی برای شناسایی سطح استرس مسافران خود استفاده کنند و سبک رانندگی آن را به پیروی از آن هماهنگ کنند تا مسافران بیشتر احساس راحتی کنند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha