آنتونی هاپکینز نقش اول فیلم King Lear، اقتباس پرستاره آمازون از اثر شکسپیر را ایفا می کند

فیلم تلویزیونی King Lear براساس اثر شکسپیر و ساخته شبکه بی‌بی‌سی است که 28 سپتامبر (7مهر) از شبکه آمازون پخش می‌شود. نقش اول فیلم با بازی آنتونی هاپکینز، پادشاهی خود را بین دخترانش تقسیم کرده و عواقبش دامن همه را می‌گیرد.

یکی از لذت‌های میراث ماندگار ویلیام شکسپیر، جدای از شگفت انگیزی خود کارها، یافتن موقعیت‌هایی برای دیدن بهترین بازیگرهای سینما و صحنه در ایفای نقش‌های خلق شده در آثار بزرگ او است. جدیدترین اقتباس از کارهای او، King Lear ساخته کمپانی‌های آمازون و بی‌بی‌سی است که با بازیگرانی تمام ستاره، از جمله آنتونی هاپکینز در نقش اول، بار دیگر شگفتی ساز خواهد شد.

آنتونی هاپکینز و کارگردان ریچارد آیر که پیش از در سال 2015 و برای ساخت فیلم The Dresser، درامی تاریخی از شکسپیر باهم همکاری داشتند، این بار نیز برای فیلم King Lear به هم پیوستند. آیر وقایع این فیلم را در وضعیتی ساختگی از زمان حال شرح می‌دهد که در آنجا لیر تصمیم می‌گیرد از تخت حکومت خود پایین آمده و پادشاهی خود را به خاطر ابراز عشق و علاقه دخترانش نسبت به خود، میان آنها تقسیم کند. البته باتوجه به اینکه این اثر یک تراژدی از شکسپیر است، عاقبت خوشی در این کار نخواهد بود.

King Lear

ساخت این درام تلویزیونی بر عهده شبکه BBC بود، اما نخستین پخش آن از BBC Two در بریتانیا انجام شد. مردم آمریکا باید تا 28 سپتامبر (6 مهر) که این فیلم منحصرا از طریق Amazon Prime روی آنتن رود، منتظر بمانند. سایر ستاره‌های فیلم King Lear شامل اما تامپسون در نقش «گونریل»، امیلی واتسون در نقش «ریگان»، فلورنس پوگ در نقش «کوردلیا» و جیم برادبنت در نقش «ارل گلوکستر» هستند.

شما می‌توانید در ادامه، تریلر فیلم و خلاصه‌ای از داستان که‌‌ رسما منتشر شده است را مشاهده کنید.

در روزگاری ساختگی از عصر حاضر، شاه لیر هشتاد ساله به خاطر ابراز محبت‌های فراوان از جانب دخترانش، گونریل، ریگان و کوردلیا، تصمیم به تقسیم پادشاهی خود میان آنها می‌گیرد. در این بین، کوردلیا که از تملق و چاپلوسی پدر سر بازمی‌زند، به وسیله او تبعید می‌شود. گونریل و ریگان، پس از رسیدن به قدرتی که طالب آن بودند، پدرشان را از خانه‌های خود بیرون می‌کنند. در همین زمان گلوکستر، نخست وزیر لیر نیز، توسط پسران خود، ادموند و ادگار مورد خیانت واقع شده، و مجبور به مخفی شدن است. درحالی که گلوکستر چشمان خود را به روی همه چیز بسته و لیر دارد دیوانه می‌شود، هر دو خانواده و پادشاهی از هم پاشیده و وارد جنگ می‌شوند. سپس لیر و کوردلیا مجددا به هم می‌پیوندند و برای لحظه‌ای کوتاه، عشق بر همه چیز حکومت کرده و بعد، تراژدی فروکش می‌کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha