فیسبوک از توسعه ماهواره اینترنتی و پرتاب آن طی سال 2019 خبر داد
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:01 مرداد 1397، 12:00

فیسبوک از توسعه ماهواره اینترنتی و پرتاب آن طی سال 2019 خبر داد

فیسبوک پروژه توسعه هواپیمای بدون سرنشین اینترنت رسان را مختومه اعلام کرده است و اکنون به دنبال پرتاب ماهواره اینترنتی به خارج از جو است. فیسبوک اعلام کرده است که سال دیگر ماهواره اینترنتی آتنا به صورت آزمایشی پرتاب خواهد شد.

فیسبوک مدتی بود که روی هواپیمای بدون سرنشین و کنترل از راه دور با عنوان آکویلا (Aquila) کار می‌کرد تا بتواند اینترنت را به نقاط دورافتاده هم برساند. با این وجود اخیراً شرکت تصمیم گرفته است که این پروژه را متوقف کند. فیسبوک اعلام کرد که دیگر روی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین اینترنت رسان سرمایه‌گذاری نخواهد کرد. به گفته این شرکت، توسعه این پروژه زمانی که شرکت‌های برجسته دیگر در حال راه‌اندازی تکنولوژی‌های مشابه هستند، کاملاً غیرضروری است. فیسبوک راه دیگری پیش گرفته است و به دنبال ساختن ماهواره اینترنتی است.

درون فیسبوک

به دنبال افشای ایمیل‌های مربوط به کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا (FCC)، فیسبوک بالاخره در گفتگو با سایت وایرد (Wired) رسماً اعلام کرد که در حال توسعه ماهواره‌ای اینترنتی است که در حال حاضر آتنا (Athena) نامیده می‌شود و قرار است در سال آینده پرتاب شود. سخنگوی شرکت فیسبوک در مورد جزئیات مربوط به آتنا، اطلاعات دیگری نداد اما بر اساس اطلاعات به دست آمده از FCC، وظیفه این ماهواره نیز تسهیل استفاده از اینترنت در محل‌های دور از دسترس است. آتنا در پرتاب اول، به مدت محدودی روی مدار زمین قرار می‌گیرد.

ماهواره اینترنتی فیسبوک

مدت محدود برای گردش این ماهواره بیانگر این حقیقت است که راه طولانی برای عملی شدن صد در صد این تکنولوژی باید پیموده شود. ماهواره اینترنتی به تنهایی نمی‌تواند در مدار کار خودش را به خوبی انجام دهد و نیازمند همکاری با ماهواره‌های متعددی است تا مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهد. گویا فیسبوک دست از رساندن اینترنت به مناطق دور از دسترس برنداشته است و تنها لباس جدیدی به تن پروژه کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha