چگونه در آیفون شماره تلفن خود را در تماس با دیگران مخفی کنیم؟
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:02 مرداد 1397، 14:00

چگونه در آیفون شماره تلفن خود را در تماس با دیگران مخفی کنیم؟

اگر می‌خواهید وقتی که با گوشی آیفون خود با کسی تماس برقرار می‌کنید، آن شخص نتواند شماره و نام شما را ببیند، می‌توانید با طی کردن مراحل توضیح داده شده در این مطلب، نحوه مخفی کردن شماره تلفن خود را یاد بگیرید.

بیشتر کاربران از حقه قدیمی گرفتن *67 پیش از شماره تلفن استفاده می‌کنند تا بدین ترتیب مخاطب‌شان نفهمد که آن‌ها با چه شماره‌ای تماس گرفته‌اند. البته روش دیگری هم هست که با آن می‌توانید بدون نیاز به گرفتن *67 بصورت ناشناس با استفاده از گوشی آیفون خود، تماس تلفنی برقرار کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در آیفون:

  1. وارد بخش تنظیمات شده و به مسیر روبه‌رو بروید: Settings>Phone> Show Caller ID
  2. چند ثانیه صبر کنید و سپس آن را به حالت off تغییر دهید.

مخفی کردن شماره تلفن در آیفون

Caller ID از اطلاعاتی استفاده می‌کند که شما به فرستنده می‌دهید. بنابراین وقتی با گوشی تلفن همراه دیگری تماس می‌گیرید، فرستنده تمام سعی خود را می‌کند تا اسم را به همراه شماره تماس شما برای مخاطب تماس ارسال کند. هرچند، گاهی (بخصوص در رابطه با اکانت‌های خانوادگی) این اطلاعات نادرست هستند چرا که فرستنده از اسم دارنده اصلی اکانت استفاده می‌کند.

در صورتی که می‌خواهید اسم Caller ID خود را تغییر دهید باید با اپراتور فرستنده خود تماس بگیرید. در غیر این صورت، به راحتی می‌توانید Caller ID را غیرفعال کنید. درنتیجه وقتی به تلفن همراه کسی زنگ می‌زنید، به جای اسم و شماره تلفن شما، عبارت «تماس گیرنده ناشناس» (Unknown Caller) ظاهر می‌شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
کاربر میهمان 02 مرداد 1397، 14:14

disable شدست کار نمیکنه