امکان مسدود کردن پخش خودکار ویدیو به فایرفاکس هم اضافه می شود
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:03 مرداد 1397، 22:30

امکان مسدود کردن پخش خودکار ویدیو به فایرفاکس هم اضافه می شود

فایرفاکس امکان مسدود کردن خودکار ویدیوها در صفحات وب را برای کاربران ارائه خواهد داد. سابق بر این، گوگل کروم نیز اقدامی مشابه برای کاهش مزاحمت‌های ناخواسته انجام داده بود.

فایرفاکس آخرین مرورگری است که به صورت خودکار ویدیو را به همراه صدا، پخش می‌کند. یکی از آزاردهنده‌ترین قسمت‌های جستجو در صفحات اینترنتی پخش شدن صدای ویدیو از صفحات مختلف است. گوگل کروم مدت‌ها قبل پخش کردن این ویدیوها را متوقف کرده و به کاربران اجازه مسدود کردن آن‌ها را داده است. فایرفاکس هم درنهایت همین راه را پیش گرفت. ویژگی مسدود کردن پخش خودکار در آخرین نسخه از فایرفاکس Firefox Nightly قرار داده شده و به زودی در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت.

کروم مسدود کردن پخش خودکار ویدیوها را از ابتدای تابستان امسال شروع کرده است و از پخش ویدیوهایی که به صورت پیش‌فرض صدا دارند، ممانعت می‌کند. اغلب ما زمانی که مشغول وب گردی بدون سر و صدا هستیم، ناخواسته وارد وب‌سایتی می‌شویم که در حاشیه آن، تبلیغات با صدای بلند شروع به پخش کردن می‌کند. مسلماً شکستن سکوت و آرامش کاربران نمی‌تواند مفید و قابل قبول باشد. این در حالی است که بسیاری از این ویدیوها هیچ ارزشی ندارند.

دیل هاروی، از کارمندان فایرفاکس است که در طول هفته گذشته، ویدیویی منتشر کرد که نشان می‌دهد کاربران می‌توانند در به‌روزرسانی جدید وارد قسمت تنظیمات مرورگر شوند و با استفاده از اختیارات جدید که در آن قرار دارد، پخش خودکار ویدیوها را در هنگام وب گردی مسدود کنند. کافی است که شما پخش کردن ویدیو را محدود کنید تا موزیلا به تنهایی باقی کارها را انجام دهد. کاربران اختیاراتی همانند امکان مشاهده هشدار در صورت وجود ویدیوهای پخش خودکار و به دنبال آن مسدود کردن پخش ویدیو را دارند. علاوه بر این کاربر می‌تواند وب‌سایت‌های مشخصی را برای پخش خودکار ویدیو انتخاب کنند یا بلعکس محتوای آن را برای بازدیدهای بعدی خود نیز مسدود کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha