چگونه از لپ تاپ مجهز به ویندوز به عنوان مانیتور وایرلس استفاده کنیم؟

چگونه از لپ تاپ مجهز به ویندوز به عنوان مانیتور وایرلس استفاده کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر برای کار بهتر در ویندوز 10 نیاز به نمایشگر دومی دارید اما چنین مانیتوری در اختیار ندارید، فقط کافی است از تبلت یا لپ تاپ جدید مجهز به ویندوز 10 به عنوان مانیتور وایرلس استفاده کنید.

چنانچه برای افزایش بهره‌وری در ویندوز ۱۰ (Windows 10) می‌خواهید از نمایشگر ثانویه‌ای استفاده کنید اما مانیتور دیگری در دسترس ندارید، می‌توانید از تبلت یا لپ تاپ‌های جدید مجهز به ویندوز به عنوان مانیتور وایرلس (wireless) استفاده کنید.

 

آنچه که نیاز دارید

برای استفاده از این راهکار، به دو دستگاه مجهز به ویندوز 10 نیاز دارید که استاندارد ویدیو Miracast را پشتیبانی کند. بیشتر لپ تاپ‌ها و تبلت‌های جدیدتر همانند برخی کامپیوترهای رومیزی به صورت پیش فرض چنین امکانی را دارند. هرچند اگر خودتان کامپیوتر رومیزی‌تان را سرهم کرده باشید، یا سیستم کامپیوترتان مجهز به آداپتور وای فای (Wi-Fi) نباشد، احتمالا از Miracast پشتیبانی نمی‌کند. برای انجام این کار باید هردو دستگاه را به یک شبکه وای فای محلی وصل کنید.

Wireless Monitor

اگر مطمئن نیستید که لپ تاپ یا تبلت مجهز به ویندوز از برنامه Miracast پشتیبانی می‌کند یا خیر، روی کلید استارت (Start) کلیک کنید، در قسمت جستجو عبارت «Projecting» را تایپ کنید، و سپس روی «Projecting to this PC» کلیک کنید. اگر در منوی تنظیمات با عبارت «This device doesn’t support receiving Miracast» مواجه شدید، یعنی نمی‌توانید از آن بعنوان مانیتور وایرلس استفاده کنید.

 

مرحله اول: تنظیم کامپیوتر گیرنده

پیش از آنکه دو دستگاه ویندوزی را بهم متصل کنید، باید ابتدا اتصال برقرار شود. در کامپیوتری که قرار است به عنوان مانیتور وایرلس استفاده شود (که در اینجا به آن کامپیوتر گیرنده می‌گوییم) روی Start کلیک کنید و در قسمت جستجو «Projecting to this PC» را تایپ کنید، سپس روی «Projecting to this PC» کلیک کنید.

Wireless Monitor

بدین ترتیب به پنجره تنظیمات می‌روید. از اولین منو کشویی گزینه «Available everywhere» یا «Available everywhere on secure networks» را انتخاب کنید. گزینه دوم بدین معنا است که غریبه‌ها نمی‌توانند اتفاقی با استفاده از شبکه وای فای عمومی به مانیتور شما وصل شوند.

از منوی کشویی دوم می‌توانید نوتیفیکیشن را فعال کنید که هرگاه دستگاهی سعی می‌کند تصویرش را روی این کامپیوتر نشان دهد یا فقط بار اولی که دستگاه جدیدی وصل می‌شود به شما اطلاع داده شود. اگر از این دستگاه عمدتا بعنوان مانیتور استفاده می‌کنید گزینه «First time only» را انتخاب کنید.

Wireless Monitor

اگر از این دستگاه در محیط شلوغ (پرتردد) یا نامطمئن استفاده می‌کنید حتما گزینه «Require PIN for pairing» را فعال کنید. و گزینه آخر نیز از وصل شدن به پروژکتور در حالت باتری لپ تاپ بدون اتصال به برق جلوگیری می‌کند. در حالت پروژکتور کردن مانیتور، باتری زیاد مصرف می‌شود.

به اسم کامپیوتر در پایین صفحه نمایش دقت کنید (در تصویر بالا اسم «Defiant» را مشاهده می‌کنید). حال سراغ کامپیوتر اصلی بروید منظور همان سیستمی که قرار است بعنوان میزبان (host) برای مانیتور وایرلس عمل کند.

 

مرحله دوم: اتصال را برقرار کنید

بعد از آنکه کامپیوتر گیرنده آماده شد، حال می‌توانید صفحه نمایش تان را از کامپیوتر اصلی نشان دهید. از روی کیبورد کلید ویندوز+P را بزنید تا منوی Project باز شود. در صفحه نمایش‌های لمسی (touchscreen) انگشت را از چپ به راست بکشید، و سپس روی «Project» در پایین منوی Action Center بزنید. از منوی Project روی لینک «Connect to a wireless display» بزنید.

Wireless Monitor

بعد از چند لحظه، دستگاه گیرنده‌ای که در مرحله اول تنظیماتش را انجام داده بودید در لیست نمایش داده می‌شود. روی آن کلیک کنید.

Wireless Monitor

دستگاه گیرنده صفحه نمایشی با عبارت «Host] is about to connect]» (هاست تقریبا کانکت شده است) را نشان می‌دهد. (اگر پین یا درخواست اجازه در مرحله اول را تنظیم کرده باشید، باید در اینجا از درستی ارتباط مطمئن شوید).

Wireless Monitor

به صورت پیش فرض در اولین ارتباط، دستگاه دوم همانند آینه صرفا هرآنچه که در صفحه نمایش کامپیوتر اصلی قرار دارد را نشان می‌دهد. برای تنظیمات بعدی و استفاده از کامپیوتر ثانویه بعنوان مانیتور کاملا بسط یافته باید سراغ مرحله سوم بروید.

 

مرحله سوم: مانیتور را تنظیم کنید

روی Start در کامپیوتر اصلی کلیک کنید، و عبارت «Change display settings» را در کادر جستجو تایپ کنید، سپس «Change Display Settings» را انتخاب کنید.

Wireless Monitor

کامپیوتر گیرنده در این منو همانند تمام مانیتورهای استاندارد درنظر گرفته می‌شود. برای استفاده بهتر از صفحه نمایش، منوی کشویی «Multiple Displays» را باز کنید، و گزینه «Extend these displays» را انتخاب کنید. از باکس هشداری که ظاهر می‌شود روی گزینه «Keep changes» کلیک کنید.

Wireless Monitor

بدین ترتیب فضای دسکتاپ (Desktop) در کل صفحه نمایش کامپیوتر اولیه و کامپیوتر گیرنده بزرگ می‌شود. می‌توانید برنامه‌ها را همزمان روی صفحه نمایش دوم و صفحه نمایش اصلی اجرا کنید، یا پنجره یک برنامه را در هردو نمایشگر باز کنید.

Wireless Monitor

به صورت پیش فرض، نمایشگر کامپیوتر گیرنده در سمت راست کامپیوتر اصلی قرار می گیرد. اگر این حالت با شکل فیزیکی و ظاهری صفحه نمایش تان مطابقت ندارد، کلیک کنید و صفحه نمایش‌ها را به بالای منو بکشید (drag کنید)، و در نهایت دکمه «Apply» را بزنید.

Wireless Monitor

نسخه ویندوز کامپیوتر گیرنده همچنان زیر دسکتاپ پروژکتوری شده در حال اجرا است. که با زدن کلیدهای ترکیبی Alt+Tab یا کشیدن انگشت از لبه چپ نمایشگر لمسی فعال می‌شود و بالا می‌آید. مانیتور پروژکتور شده از کامپیوتر اصلی پنجره‌ای با عنوان «Connect» است.

Wireless Monitor

در کامپیوتر گیرنده نمی‌توان با استفاده از موس، صفحه کلید یا صفحه نمایش لمسی، کامپیوتر اصلی را کنترل کرد، برای این کار Action Center را باز کنید (Windows+A یا انگشت را از راست به سمت چپ بکشید) و روی نوتیفیکیشن «Allow Input» کلیک کنید. البته با فعال شدن این گزینه دیگر به ویندوز زیر مانیتور پروژکتور شده دسترسی نخواهید داشت.

Wireless Monitor

برای خارج شدن از حالت استفاده از کامپیوتر گیرنده بعنوان مانیتور وایرلس، روی Windows+P زده یا Action Center را بازکنید و روی «Project» بزنید. از بالای منوی باز شده گزینه «Disconnect» را انتخاب کنید. با خاموش شدن کامپیوتر گیرنده، مانیتور وایرلس نیز متوقف می‌شود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5