فورد رنجر 2019 با رادار جدید در چراغ های عقب عرضه می‌ شود
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:10 مرداد 1397، 19:30

فورد رنجر 2019 با رادار جدید در چراغ های عقب عرضه می‌ شود

فورد رنجر 2019 خوردوی پیکاپ جدیدی است که از ویژگی‌هایی مانند سیستم تشخیص نقاط کور و همچنین راداری برای کمک به این سیستم که هر دو در چراغ‌های عقب خودرو قرار دارند، بهره می‌برد.

به اشتراک گذاری قطعات و استفاده تجهیزات یک خودرو در خودرویی دیگر در عرصه خودروسازی بدین معنی نیست که خودرویی که این ویژگی‌ها را دریافت می‌کند، عملکردی ضعیف خواهد داشت؛ بلکه موضوع بسیار متفاوت است و گاهی چنین راهکارهایی می‌تواند اثرات بسیار مفیدی در پی داشته باشد و مزیت‌هایی را برای وسیله نقلیه مورد نظر به ارمغان آورد. همان‌طور که می‌توانیم نمونه این کار را در پیکاپ فورد رنجر 2019 مشاهده کنیم.

فورد به تازگی اعلام کرده است که فورد رنجر 2019 مدل XLT و تیپ Lariat به طور استاندارد مجهز به سیستم نظارت بر نقاط کور مجهز خواهد بود. درواقع این سیستم در برادر بزرگتر رنجر یعنی فورد F-150 نیز مشاهده می‌شود. گفتنی است که این تکنولوژی ممکن است چندان مشابه سیستم‌هایی که در دیگر خودروها برای تشخیص نقاط کور شاهد هستیم، نباشد. درواقع سیستم نظارت بر نقاط کور تکنولوژی است که می‌توانیم این روزها نمونه آن را در خودروهای مختلفی مشاهده کنیم که عملکردی متفاوت دارند؛ اما آنچه که فورد در محصولاتش تحت عنوان سیستم نظارت بر نقاط کور به کار می‌گیرد، پیشرفته‌تر بوده و فراتر از معمول به نظر می‌رسد.

در حالی که اکثر خودروهای برجسته سیستم نظارت بر نقاط کور را بر روی آینه‌های بغل نصب می‌کنند، فورد این سیستم را در چرا‌غ‌های عقب پیکاپ خود به کار گرفته است. از طرف دیگر چراغ‌های عقب محلی برای قرارگیری فرستنده‌های رادار نیز در این خودرو هستند که می‌توانند در زمان یدک کشیدن به کمک سیستم نظارت بر نقاط کور در این خودرو بیایند.

تنظیم این سیستم بسیار ساده است؛ به طوری که لازم است بعد از انجام اتصالات عادی بکسل و یدک کشی، راننده به داخل کابین برود و از طریق نمایشگر داخل کابین طول وسیله‌ای که قرار است یدک کشیده شود را تنظیم نماید. درنتیجه سیستم‌های نظارتی خودرو با استفاده از طولی که در راننده مشخص نموده نواحی را که در معرض نقاط کور قرار دارند را تشخیص می‌دهند.

خوب است بدانید، مدل استاندارد فورد رنجر در اوایل سال 2019 عرضه خواهد شد اما در مورد فورد رنجر رپتور هنوز زمان دقیق عرضه آن در ایالات متحده مشخص نشده است. گفتنی است مدل رپتور فورد رنجر 2019، به مانند فورد F-150 رپتور مجهز به دمپرهای ویژه، متریال و بدنه پیشرفته متشکل از آلومینیم و فولاد محکم‌تر و سیستم آفرود مخصوصی است که رانندگی در سربالایی و شیب‌ها را آسان‌تر می‌کند؛ به طوری که راننده از ترمز گرفتن‌های متوالی در سربالایی و فرمان دادن در سطوح شیب‌دار مبرا خواهد بود. علاوه بر این فورد رنجر در اروپا با انواع موتور دو لیتری توربوشارژ دیزلی عرضه خواهد شد. این در حالی است که احتمالا در آمریکا از موتور گازسوز سنتی بهره‌مند باشد. می‌توانید در ادامه تصاویری از این وسیله نقیله محبوب و بسیار کاربردی را مشاهده نمایید:

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha