توضیحات وزیر ارتباطات درباره تخلف مخابرات و سرنوشت تاکسی های اینترنتی
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:11 مرداد 1397، 08:30

توضیحات وزیر ارتباطات درباره تخلف مخابرات و سرنوشت تاکسی های اینترنتی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در خصوص مشکل پیش آمده سرقت IP تلگرام توسط شرکت مخابرات ایران و همچنین لایحه وزارت کشور در راستای ایجاد محدودیت برای تاکسی های اینترنتی اظهار نظر کرد.

وزیر ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی درخصوص تخلف شرکت مخابرات ایران در زمینه سرقت نشانه‌های IP شبکه تلگرام (هایجک) توضیح داد. جهرمی عنوان کرد که ظاهرا در روز 8 مرداد بین ساعات 4 تا 6 بامداد یک تغییر و بهسازی در زمینه زیرساخت‌های شبکه توسط مخابرات ایران انجام شد. و از آنجا که به دستور قضایی تلگرام فیلتر شده است، مخابرات در مسیریابی، اطلاعات IP های مختلفی را به سمت نایل صفر شبکه برده بود که موجب بروز اختلال شد.

نسخه 4.1 تلگرام / صحبت‌های وزیر ارتباطات مخابرات

جهرمی افزود: البته این اتفاق تنها درمورد تلگرام نیفتاده است اما چون فعلا مردم به مسئله فیلترینگ تلگرام حساس شده‌اند، این مسئله بزرگ‌تر جلوه داده شد. این درحالی است که در پی بروز اختلالات، بیش از 100 آدرس سرویس دچار مشکل شده‌ بودند.

درحال حاضر این مشکل برطرف شده است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال پیگیری این مسئله هستند. جهرمی در ادامه اظهار کرد که این موضوع خلاف پروتکل‌های بین‌المللی و حتی داخلی است و حتما در این زمینه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

در ادامه وزیر ارتباطات در خصوص لایحه وزارت کشور که در راستای ایجاد محدودیت تاکسی‌های اینترنتی ارائه شده است، اینگونه توضیح می‌دهد:

جدال بر سر تاکسی‌های اینترنتی تازگی ندارد، پیش از این شهرداری اظهار کرده بود که تاکسی‌های اینترنتی باید زیر نظر آن باشد و از آنجا که سازمان تاکسیرانی نیز زیر نظر شهرداری قرار دارد، بنابراین اگر تاکسی‌های اینترنتی زیر نظر شهرداری قرار بگیرند، صرفه اقتصادی نخواهند داشت. با این وجود شهرداری‌ها این پیشنهاد را به وزارت کشور ارائه کردند و وزارت کشور نیز لایحه آن را برای دولت ارسال کرده است.

البته بنده معتقد هستم که این نوع کسب‌و کارها نیاز به حمایت دارند و حتما نظر خود را در کمیسیون زیربنایی دولت که قرار است این لایحه در آن بررسی شود، اعلام خواهم کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha