حمایت بازیگران Guardians of the Galaxy از کارگردان اخراج شده‌ این فیلم

حمایت بازیگران Guardians of the Galaxy از کارگردان اخراج شده‌ این فیلم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هفته پیش خبردار شدیم که کارگردان سری Guardians of the Galaxy بخاطر چند توییت هنجارشکن‌ که ده سال پیش منتشر کرده، از کار برروی فیلم سوم این سری برکنار شده است.

هفته پیش خبر آمد که کمپانی دیزنی (Walt Disney)، کارگردان فرانچایز Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)، جیمز گان (James Gunn) را از کارگردانی فیلم سوم این مجموعه برکنار کرده است. همانطور که می‌دانید این فرانچایز یکی از موفق‌ترین فرانچایزهای دنیای سینمایی مارول بوده و از همان فیلم اول، جیمز گان رهبری ساخت این فرانچایز را بر عهده داشته است.

علت اخراج جیمز گان این بود که او ده‌ سال پیش، توییت‌های ناهنجار، بی‌ادبانه و شوکه‌کننده‌ای را در توییتر به اشتراک گذاشته بود، که البته او برای این توییت‌ها پیشتر هم عذرخواهی کرده بود و این اولین باری نبود که پای این توییت‌های او به میان می‌آمد. گان پیشتر زمانی که کارگردانی فیلم‌های قبلی فرانچایز Guardians of the Galaxy را برعهده داشت، اقرار کرده بود که این توییت‌ها را پست کرده و بخاطر انجام این کار از مردم عذر می‌خواهد.

فیلم Guardians of the Galaxy

ماجرا این است که جیمز گان از همان ابتدا با پرزیدنت کشورش «دونالد ترامپ» مخالف بود و اخیرا نیز در توییتر، اعمال او را بشدت مورد انتقادهای سنگین قرار می‌داد. به همین علت عده‌ای از فعالان طرفدار ترامپ، با از زیر خاک درآوردن دوباره این توییت‌های ناهنجار قدیمی گان و اضافه کردن کلی پیازداغ به ماجرا و ساختن یک کمپین بزرگ رسانه‌ای، از کمپانی دیزنی خواستند تا او را اخراج کند. این هیاهوی رسانه‌ای پوچ، در نهایت باعث شد تا کمپانی دیزنی دست به انجام چنین عملی بزند و یکی از بهترین کارگردانان‌ خود را اخراج کند.

تیم بازیگران فرانچایز Gurdians of the Galaxy که همین هفته پیش همراه با گان در حال فیلم‌برداری فیلم سوم این مجموعه که شامل برادر جیمز گان، شان گان (Sean Gunn) در نقش «کراگلین» هم می‌شود، بودند، در توییتر با انتشار بیانیه‌ای از کارگردان‌شان حمایت کرده و برای اینکه او بازگردد، از طرفدارانش و هم‌نظران خواسته‌اند تا زیر «تقاضانامه برگرداندن گان به کارگردانی این فرانچایز» را امضا بزنند؛ تقاضایی که تاکنون بیش از دویست هزار امضا جمع‌آوری کرده است. شما این توییت را می‌توانید در پایین ببینید، چند بازیگر اصلی مجموعه نگهبانان کهکشان نیز دقیقا همین بیانیه را در توییتر خود کپی و منتشر کرده‌اند.

-زویی سالدانا بازیگر کاراکتر گامورا  zoesaldana) July 30, 2018@):

اگر ممکن است لطف کنید و تقاضانامه‌ای را که ما (بازیگران فیلم سوم Guradians of the Galaxy) در حمایت از بازگشت جیمز گان به سِمَت کارگردانی GOTG 3 نوشته‌ایم را بخوانید و در صورت موافقت زیر آن را امضا کنید؛ ممنون می‌شویم.

این تقاضانامه را می‌توانید در لینک مقابل مشاهده کنید: pic.twitter.com/TjNA9RF6M8

برخی از بازیگران فیلم سوم نگهبانان کهکشان (مانند دیو باتیستا (Dave Bautista) بازیگر کاراکتر Drax) طی هفته اخیر بطور مداوم علیه تصمیم دیزنی در اخراج گان، در شبکه‌های مجازی درحال فعالیت بودند و هستند. باتیستا به رفتار محافظه‌کارانه دیزنی که منجر به اخراج گان شد، اشاره می‌کند و باور دارد که کمپانی دیزنی خیلی سریع در مقابل اتهام‌های نامنصفانه فعالان طرفدار و مردم نا‌آگاه تسلیم شد و پشت کارگردان خود را خالی کرد.

لازم به ذکر است که این بیانیه بازیگران که در حمایت از گان منتشر شده شامل هیچ‌گونه تهدیدی مانند استعفا از همکاری در فیلم سوم این فرانچایز یا هیچ‌گونه فشار دیگری بر روی کمپانی دیزنی برای برگرداندن گان، نیست. بنظر می‌آید که سری Guardians of the Galaxy از این به بعد باید بدون جیمز گان کار خود را ادامه دهد.

من هم نظری مشابه با تیم بازیگران این فیلم دارم، نمی‌خواهم از توییت‌های ناهنجار و نادرست گان دفاع کنم و خودم هم علاقه خاصی به او یا شناخت زیادی از او ندارم؛ با این حال فکر نمی‌کنم که کارگردانی موفق که سالهاست سالم و بدون ایجاد دردسر زندگی می‌کند، باید بخاطر توییت‌های هنجارشکن ده سال پیش‌ خود محاکمه و از کار بیکار شود؛ بنظر من آمریکایی‌ها در مسئله کنترل رفتار کارکنان و اینکه هر اشتباهی آخرین اشتباه است، دیگر دارند شورش را درمی‌آورند و بدون توجه به موفقیت و استعداد و رفتار یک فرد، او را بخاطر توییت‌های هنجارشکن قدیمی اش اخراج می‌کنند.

کلام آخر

نگهبانان کهکشان سال بعد در فیلم چهارم Avengers که برای اکران در ماه می سال 2019 (خرداد 98) برنامه‌ریزی شده، نیز حضور خواهند داشت. برای اخبار بیشتر از دنیای سینمایی مارول و جریان اخراج گان با پلازامگ همراه بمانید. شما می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را راجع به این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400