دستیار گوگل در آزمایش انجام شده بالاتر از سیری و الکسا و کورتانا ایستاد
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:13 مرداد 1397، 12:00

دستیار گوگل در آزمایش انجام شده بالاتر از سیری و الکسا و کورتانا ایستاد

مایکروسافت، گوگل، اپل و آمازون با دستیاران هوشمند صوتی خود یعنی کورتانا ، دستیار گوگل ، سیری و الکسا در حال رقابت با هم هستند. در آزمایشی که به تازگی توسط Loup Ventures انجام شده است، دستیار گوگل قادر به پاسخ‌گویی صحیح به بیشترین سوالات بود.

دستیار صوتی گوگل با سیری اپل، الکسای آمازون و کورتانای مایکروسافت در حال رقابت است. کاربران از دستیارهای صوتی بیشتر به منظور تنظیم ساعت زنگ‌دار، برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه و سفارش آنلاین و از راه دور غذا و گل استفاده می‌کنند.

در آزمایش اخیر انجام شده توسط شرکت سرمایه گذاری Loup Ventures، سیری سوالات بیشتری را نسبت به الکسا یا کورتانا به درستی پاسخ داد. با این حال، بهترین دستیار دیجیتال با ثبت بهترین رکورد برای خود در این آزمون، دستیار گوگل بود که 86٪ از 800 سوال را به درستی پاسخ داد.

یافته‌های این آزمایش را می‌توانید در جدول زیر ببینید:

درخواست‌های درک شده درخواست‌های درک شده جواب‌های درست جواب‌های درست دستیار صوتی
جولای 2018 آوریل2017 جولای 2018 آوریل 2017
100% 99% 85.5% 74.8% دستیار گوگل
99% 95% 78.5% 66.1% اپل سیری
98% 97% 52.4% 48.8% مایکروسافت کورتانا
98% ناموجود 61.4% ناموجود آمازون الکسا

به طور کلی، تیم Loup Ventures دریافتند که همه دستیاران در طول زمان بهبود یافته‌اند. اینکه هم اکنون اکثریت قریب به اتفاق چهار دستیار دیجیتال، پیام‌ها را به درستی درک می‌کنند، از نظر تحلیل‌گر این تیم چندان ارزشی ندارد. بله مسئله اصلی این است که این دستیاران بتوانند پاسخ درست بدهند. تحلیل‌گران در این باره نوشتند که:

 هر دو عملیات تشخیص صدا و پردازش زبان طبیعی در این دستیاران صوتی به نقطه‌ای رسیده که در حد معقول، هر آنچه به آن‌ها بگویید را درک می‌کنند.

سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران Loup Ventures همچنین خاطر نشان کردند که آنچه برای این دستیاران بیشترین مشکل را ایجاد می‌کند، اسم‌های خاص مانند نام یک شهر یا رستوران است.

این آزمایشات بر روی گوشی‌های هوشمند انجام شد. کورتانا و الکسا از طریق برنامه‌های خود روی آیفون آزمایش شدند، سیری هم روی آیفون آزمایش شد و دستیار گوگل در پیکسل XL آزمایش شد.نکته قابل توجه در این مطالعه این است که  همه دستیاران به سرعت در حال بهبود هستند،  به ویژه گوگل و اپل که به ترتیب درصد پاسخ‌های صحیح آن‌ها 11 درصد و 13 درصد بهبود یافته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha