عمر نیسان جوک در بازار آمریکا به پایان رسید
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:12 مرداد 1397، 16:00

عمر نیسان جوک در بازار آمریکا به پایان رسید

کراس اوورها امروزه به طور چشمگیری جای خود را در میان دوستداران خودرو باز کرده‌اند. اما در این میان داستان نیسان جوک در آمریکا بسیار غم‌انگیز است، چراکه به نظر می‌رسد این خودرو به پایان عمر خود رسیده است.

جوک

مطابق آمار باید بگوییم که نیسان جوک نتوانسته است انتظارات فروش را در آمریکا برآورده کند و به اندازه اروپا تجربه فروش خوبی را برای نیسان رقم بزند. درنتیجه دست‌اندرکاران امر تصمیم گرفتند تولید این خودرو را برای آمریکا متوقف کنند. البته نیسان دراین‌باره هنوز استوار به عنوان یک تولیدکننده خودروهای کراس اوور پا برجا است و می‌خواهد که خودروی نیسان کیکس را به‌عنوان جایگزینی برای جوک روانه بازار آمریکا و سایر کشوها کند. در این راستا گفتنی است که نسخه 2018 این خودرو نیز با اندکی تغییرات برای مشتریان اروپایی و سایر بازارها عرضه خواهد شد.

حالا چه شما از طرفداران نیسان جوک باشید و چه از این مدل کراس اوور خوشتان نیاید، نمی‌توان منکر این بود که این خودرو در دنیای کراس اوورها نقش پررنگی داشته است. اما خب اگر اندکی منطقی باشیم می‌توانیم بگوییم که جذاب‌ترین ویژگی آن همان چهره برجسته‌ای است که در نمای ظاهری شاهد آن هستیم.

براساس گزارش Automotive News خط تولید نیسان جوک به پایان رسیده است و اگر هم نگاهی به وبسایت نیسان بیندازید، مدلی از جوک پیدا نخواهید کرد. مطابق ایمیلی که از طرف سایت jalopnik به نیسان برای تایید این خبر فرستاده شده، به نظر می‌رسد از زمانی که تولید نیسان کیکس آغاز شد، جوک تولید نشده است. در جواب ایمیل آمده است که نسخه 2017 نیسان جوک برای مشتریان آمریکایی قابل سفارش بوده اما نیسان مدل 2018 این خودرو را به بازار آمریا نخواهد فرستاد.

با این حساب گفتنی است که خیلی از طرفداران نیسان چندان از چهره کروکودیل مانند جوک راضی نبودند. علاوه بر آن مشتریان خودروهای کراس اوور در آمریکا طرفدار خودروهایی جادار هستند و این مساله دیگری است که جوک از آن بی‌بهره بود.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha