دوربین واقعیت مجازی Hydrus ویدیوهایی با کیفیت 8K از زیر آب ارائه می دهد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:15 مرداد 1397، 11:00

دوربین واقعیت مجازی Hydrus ویدیوهایی با کیفیت 8K از زیر آب ارائه می دهد

اعماق دریا جایی است که بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم‌های مستند دوست دارند تا آن را از نزدیک تجربه کنند. هر قدر که فناوری‌های امروزی پیشرفت می‌کند، بیشتر به تحقق رویاها می‌توان امیدوار بود. شاید در آینده‌ای نزدیک شرایط به گونه‌ای پیش رود که دیگر نیازی به رفتن به اعماق دریا نباشد و با تصاویر واقعیت مجازی دوربین Hydrus آن را به راحتی تجربه کنید.

واقعیت مجازی

اگر به زودی ویدیوهای واقعیت مجازی از اعماق اقیانوس‌ها دیدید، چندان تعجب نکنید. شرکت Marine Imaging Technologies نوعی دوربین را ارائه کرده که واقعیت مجازی هایدروس (Hydrus) نام دارد و ویدیویی 360 درجه و با کیفیت 8K (رزولوشنی بسیار بالاتر از هدست‌های کنونی) در عمق 300 متری آب ارائه می‌نماید. این ویدیوها حتی در شرایط بسیار کم نور با میزان 0.004 لوکس نور نیز قابل دریافت هستند. این دوربین جدید دارای سنسورهای بسیار حساس و جدید سونی است که می‌تواند تصاویری را تا ایزو 409600 ارائه نمایند. این تصاویر ممکن است که نویز بسیار زیادی داشته باشند، اما برای یافتن یک ماهی بازیگوش که در غاری زیر آب پنهان شده، بسیار مناسب است.

این سیستم همچنین برای فیلمسازان زیر آب نیز بسیار مناسب است که به دنبال بهترین صحنه برای فیلم‌برداری هستند. این سیستم ذخیره باتری کافی دارد و همچنین حافظه بسیار زیادی دارد که می‌تواند حدود دو ساعت فیلم‌برداری نماید، اما با استفاده از یک ماژول کنترلی زیر آب، می‌توان این میزان تصاویر دریافت شده تا هشت ساعت نیز رساند. کاربران می‌توانند آن را با خودروهای رباتیک یکپارچه نمایند تا نیازی به حضور فیزیکی انسان‌ها نباشد.

شرکت Marine Imaging هنوز قیمتی روی این سیستم نگذاشته است. اما می‌توان چنین فرض کرد که شما نمی‌توانید این دوربین را برای استفاده شخصی بخرید. به احتمال زیاد شما می‌توانید استفاده از این دوربین را در ساخت فیلم‌های مستند، اپلیکیشن‌ها و دیگر مواردی ببینید که سازندگان می‌خواهند تجربه اعماق دریا و دست زدن به مرجان‌ها را برای شما فراهم کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha