گوگل در ویدیوی تبلیغاتی کروم بوک، لپتاپ‌ های مک و کامپیوتر‌های شخصی را به تمسخر گرفت

گوگل در ویدیوی تبلیغاتی خود، با اشاره به مشکلاتی که کاربران اپل و مایکروسافت با لپتاپ‌ های خود روبرو هستند، لپتاپ‌ های این دو شرکت را مورد تمسخر قرار داد.

گوگل در اولین تبلیغات خود برای لپتاپ‌ های کروم بوک، اپل و مایکروسافت را هدف قرار داد و نقاط ضعف و مشکلات کاربران این دو شرکت بزرگ را در یک ویدیو نشان داد. در این ویدیو شرکت گوگل لپتاپ خود را با لپتاپ‌های دو رقیب بزرگش یعنی اپل و مایکروسافت مقایسه می‌کند و البته آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهد! این بازاریابی در بهترین زمان انجام می‌گیرد، چرا که با شروع فصل مدارس تقاضا برای این نوع محصولات افزایش می‌باید. البته گوگل در حال تبلیغ برای یکی از گران ترین کروم بوک‌ های خود است. نمونه ای دیگر از لپتاپ‌های گوگل، پیکسل بوک‌ ها بودند که در سال گذشته عرضه شدند. فروشندگان محصولات گوگل در طی سال‌های گذشته، فروش خوبی را تجربه کرده اند.

این ویدیوی گوگل ما را به یاد تبلغیات ضد اپل شرکت سامسونگ می‌اندازد. سامسونگ که از جانب اپل احساس خطر می‌کرد، شروع به انتقاد از شرکت اپل کرد. سامسونگ با برشمردن نکات منفی اپل و در عوض یادآوری نکات مثبت گوشی‌های گلکسی خود، سعی دارد تا مشتریان را به خرید محصولات خود ترغیب کند. گوگل نیز با لپتاپ‌های محبوب خود تمام خریدار‌های سازمانی را با بحران انتخاب بین گوگل، اپل و مایکروسافت رو به رو کرده است. بر خلاف سامسونگ، گوگل نه تنها نقاط ضعف بقیه برند‌ها را بر می‌شمارد بلکه نقاط قوت لپتاپ‌ های خود را به مشتریان و بینندگان ویدیو یادآوری می‌کند و دلایلی می‌آورد تا بیان کند که چرا کروم بوک‌ها از محصولات اپل و مایکروسافت‌ بهتر هستند.

لپ تاپ کروم بوک / chrombook

البته تمام ویژگی‌هایی که گوگل در انتهای ویدیو به آن‌ها اشاره می‌کند، یعنی وجود آنتی ویروس، به روز رسانی‌های سریع، عمر زیاد باتری، راه اندازی سریع و عملکرد قوی، همه در لپتاپ‌های اپل و مایکروسافت هم وجود دارند. اما این بدان معنی نیست که تبلیغات گوگل، کذب بوده و غیر قانونی است. در حقیقت گوگل با اشاره به مشکلاتی که کاربران در محصولات اپل و مایکروسافت با آن‌ها مواجه هستند با زیرکی تمام از تمام این ارور‌ها به بهترین نحو به نفع خود استفاده می‌کند.

کروم بوک، هر چقدر هم که گران باشد، با وجود مزایای زیادی که دارد (مثل به روز‌رسانی‌های سریع) می‌تواند با اپل و مایکروسافت کاملا رقابت کند. اما گوگل شروع کننده این بازی نبوده است! سال‌ها پیش مایکروسافت لپتاپ‌های کروم بوک را مورد تمسخر قرار داد. اما گوگل امروز می‌داند که در رقابت سختی با اپل و مایکروسافت قرار دارد؛ پس فعالیت‌های تبلیغاتی خود را بسیار جدی تر پیش گرفته و دقیق تر دنبال می‌کند. به ویژه که اپل و مایکروسافت در حال حاضر با عرضه لپتاپ‌هایی مثل سرفیس و آی پاد‌های ارزان قیمت تر نسبت به کروم بوک، کمی از لحاظ قیمتی می‌توانند گوگل و کروم بوک‌ هایش را شکست دهند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha