به گفته ایوان مک‌ گرگور، داستان فیلم Doctor Sleep به رمان استیون کینگ وفادار است

به گفته ایوان مک‌ گرگور، داستان فیلم Doctor Sleep به رمان استیون کینگ وفادار است
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اخیرا ایوان مک‌ گرگور بازیگر منتخب برای ایفای نقش اصلی فیلم Doctor Sleep در مصاحبه‌ای اعلام کرده که داستان این فیلم به رمان استیون کینگ (که از روی آن اقتباس شده) وفادار خواهد ماند.

ایوان مک‌ گرگور (Ewan McGregor) می‌گوید که داستان فیلم Doctor Sleep (که اقتباسی از روی رمانی به همین نام به قلم استیون کینگ است)، به رمان استیون کینگ (Stephen King) وفادار خواهد بود. رمان Doctor Sleep در واقع دنباله‌ای بر رمان The Shining (درخشش) کینگ است و داستان آن برروی نسخه بالغ شخصیت دنی تورنس (Danny Torrence)، که در The Shining تنها یک کودک بود تمرکز دارد. همان‌طور که می‌دانید از روی رمان درخشش نیز فیلمی ساخته شد.

ایوان مک گروگر

فیلم سینمایی Doctor Sleep برای عرضه در ماه ژانویه سال 2020 (مصادف با دی یا بهمن سال 1398)، برنامه‌ریزی شده است؛ این فیلم سینمایی در واقع دنباله فیلم The Shining است که استنلی کوبریک (Stanley Kubrick) در سال 1980 با بازی جک نیکلسون (Jack Nicholson)، شلی دوال (Shelley Duvall) و دنی لوید (Danny Lloyd) آن را کارگردانی کرد؛ با این حساب، فیلم Doctor Sleep چهل سال پس از فیلم پیشین‌اش عرضه خواهد شد. فیلم Shining، در مورد نویسنده‌ای به نام «جک تورِنس» (با بازی جک نیکلسون) است و داستان دیوانه شدن او را پس از آنکه بعنوان سرپرست هتل Overlook منصوب می‌شود و با زن و پسرش به آن هتل عظیم و متروک نقل مکان می‌کند را نقل می‌کند؛ حال آن‌که فیلم Doctor Sleep حول دنی تورنس (پسر جک تورنس) جریان دارد و روایت الکلی شدن او و دست و پنجه نرم کردنش با خشمی که از کودکی در درونش رخنه کرده را به تصویر خواهد کشید. طبق اطلاعاتی که از فیلمنامه «دکتر خواب» بدست آمده است، دنی با دختری جوان آشنا می‌شود که دارای قوی‌ترین شکل از درخششی است که تابحال دیده است (گویا دنی قدرت‌های ذهنی دارد و در مردم چیزهای خاصی می‌بیند) و سپس متوجه می‌شود که باید او را از دست شیطانی به نام «The True Knot» نجات دهد.

همان‌طور که همه می‌دانند، استیون کینگ از فیلم The Shining که بدست استنلی کوبریک نابغه ساخته شده بود، اصلا خوشش نمی‌آمد؛ اما گویا او از کاری که کارگردان فیلم دکتر خواب، مایک فلنگان (Mike Flanagan) دارد انجام می‌دهد، راضی بوده و دلیلش هم این است که فلنگان بیان کرد که فیلمش قرار است به رمان کینگ، وفادار بماند و تا جای ممکن، از داستان رمان منحرف نشود.

همان‌طور که می‌دانید، ایوان مک‌گرگور قرار است نقش دنی تورنس را در فیلم دکتر خواب ایفا کند؛ او اخیرا در برنامه تلویزیونی The Late Show with Stephen Colbert شرکت داشت، مک‌گرگور در این برنامه، راجع به فیلم جدیدش، Christopher Robin که همین هفته پیش (دوازدهم مرداد ماه) اکران خود را آغاز کرد، صحبت کرد و در میان صحبت‌هایش، به پروژه بعدی‌ خود یعنی فیلم Doctor Sleep نیز اشاراتی داشت. او گفت چند وقتی‌ است دارد استراحت می‌کند و بازیگری را کنار گذاشته است، ولی از ماه سپتامبر باید سر فیلم‌برداری فیلم Doctor Sleep حاضر باشد. مک‌ گرگور همچنین بیان کرد که این فیلم، قرار است به منبع اقتباس‌ اش یعنی رمان استفن کینگ بسیار نزدیک باشد:

خب، این فیلم خیلی به رمان کینگ وفادار است، فیلمنامه‌اش منظورم است. پس یعنی اگر شما کتاب را خوانده باشید، داستان فیلم را کاملا می‌دانید.

مک‌ گرگور در این مصاحبه، بجز اینکه دنی تورنس قرار است در این فیلم، مانند رمان، قدرت‌های ذهنی داشته باشد، هیچ جزئیاتی را از فیلمنامه آشکار نساخت؛ در ادامه کلبرت (Stephen Colbert – مجری برنامه) و مک‌گرگور به شوخی گفتند که منتقدان می‌توانند بجای اینکه برای نقد این فیلم تا زمان اکران آن منتظر بمانند، کتاب را بخوانند و از همین الان، نقدشان را بر این فیلم منتشر کنند.

همچنین بنظر می‌رسد جاهای خالی در تیم بازیگران فیلم Doctor Sleep دارد کم کم پر می‌شود. طبق اخبار جدید، الکس اِسوی (Alex Essoe) قرار است در این فیلم نقش وندی تورنس (Wendy Torrance) را ایفا کند و کارل لامبلی (Carl Lumbly) نیز برای ایفای نقش دیک هالوران (Dick Halloran) انتخاب شده است؛ گویا زان مک‌کلارنون (Zahn McClarnon) نقش «بابا کلاغ» (Crow Daddy، معشوق Rose) و ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) نیز پیشتر بعنوان ایفاکننده نقش Rose the Hat (شخصیت منفی اصلی داستان) معرفی شد. از آنجا که «اسوی» و «لامبلی» بنظر همسن شلی دوال و اسکات‌من کراترز (ُShelly Duvall & Scatman Crothers) در زمان فیلم‌برداری فیلم درخشش بنظر می‌رسند، بنظر می‌آید که فیلم Doctor Sleep قرار است از زمانی که دنی تورنس در هتل Overlook گذرانده، فلش‌بک‌هایی را به نمایش بکشد.

مک‌ گرگور از زمان پایان فیلم‌برداری فیلم Cristopher Robin تا آغاز فیلم‌برداری Doctor Sleep (که ماه بعد است) در استراحت بوده و هست؛ اما با این حال اصلا نباید فکر کنید که او کم فعالیت است. او در سال 2017 بسیار مشغول بوده و در سریال Fargo، فیلم T2: Trainspotting و فیلم Beauty and the Beast نقش‌آفرینی داشته است. همچنین مک‌ گرگور اصلا قصد ندارد که پس از پایان استراحتش، روند کارش را آهسته‌تر کند؛ حداقل زمانی که پای پروژه‌های مهم به میان بیاید، او همچنان برای نقش آفرینی در اسپین‌ آف Obi-wan Kenobi (فیلمی فرعی از مجموعه جنگ ستارگان) احتمالی آماده است و حداقل تا زمانی که Doctor Sleep در سال 2020 روی پرده برود، مشغول خواهد ماند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از این فیلم سینمایی اقتباسی از یکی دیگر از رمان‌های استیون کینگ نابغه، با پلازامگ همراه باشید؛ همچنین شما می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400