نسخه جدید جیمیل برای اندروید قابلیت پاسخ سریع و یادآوری را حذف می‌ کند
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:10 شهریور 1397، 15:00

نسخه جدید جیمیل برای اندروید قابلیت پاسخ سریع و یادآوری را حذف می‌ کند

به گزارش خبرگزاری اندروید پلیس، جیمیل بتازگی چند قابلیت خود را از نسخه جدیدش در اندروید حذف کرده است. پاسخ سریع هوشمند و یادآوری ایمیل‌های پاسخ داده نشده از جمله این قابلیت‌ها هستند. هنوز جیمیل به شکل رسمی این خبر را تایید نکرده است.

 گوگل در حال آماده‌سازی جیمیل v8.8 برای اندروید است؛ یک به‌روز‌رسانی نرم‌افزاری که به نظر می‌رسد به جای اینکه امکاناتی را اضافه کند، برخی از قابلیت‌ها را حذف خواهد کرد. بدین ترتیب در لاگ تغییرات غیر‌رسمی پکیج اندروید (APK) با نسخه 8.8.12.209077217 ، ویژگی Nudging حذف می‌شود. این قابلیت در واقع «یادآوری» مربوط به ایمیل‌های پاسخ داده نشده است که اوایل سال جاری عرضه شده بود. برای حساب‌های غیر جیمیل در این اپلیکیشن قابلیت «پاسخ سریع» Quick Responses هم حذف خواهد شد و نام عنوان در صفحه تنظیمات حساب جیمیل هم با تغییرات کوچکی همراه خواهد بود. از سوی دیگر در این بروزرسانی قابلیت اسنوز (Snooze) که از طریق آن می‌توانید یک ایمیل را نادیده گرفته ولی به جیمیل یادآوری کنید که چه زمانی آن را دوباره به شما نشان دهد، حذف می‌شود.

این حذف شدن‌ها در پکیج اندرویدی توسط خبرگزاری اندروید پلیس گزارش شده و هنوز بوسیله خود جیمیل تأیید نشده است. بنابراین بهتر است به صحت و سقم این خبر با دیده تردید نگاه کنیم.

ویژگی Nudging اوایل سال جاری به عنوان بخشی از طراحی بزرگ و بازبینی ویژگی‌های جیمیل، ارائه شد. این قابلیت به کاربران، پاسخ دادن به ایمیل‌ هایی را که هنوز پاسخی دریافت نکرده بودند، یادآوری می‌کند. ویژگی Nudge در جیمیل، اجازه می‌دهد زمان و تاریخ مشخصی را برای ایمیل‌ های خاص تنظیم کنید تا مجددا در صندوق ورودی‌تان نمایش داده شود. اگر فراموش کرده باشید آن ایمیل‌ خاص را باز کنید،‌ مجددا به صندوق ورودی شما ارسال شده و نمایش داده می‌شود. این ویژگی با کمک هوش مصنوعی طراحی شده است. طبق گزارش اخیر، این ویژگی در بخش تنظیمات غیرفعال شده، اما ممکن است هنوز کارایی داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های که در آخرین نسخه حذف شده، قابلیت پاسخ سریع است. در حالی که حساب‌های جیمیل دارای ویژگی‌های هوشمندی مانند Smart Compose و Smart Response برای پاسخ به ایمیل هستند، حساب‌های غیرجیمیل در این برنامه می‌توانستند از ویژگی پاسخ سریع استفاده کنند. تفاوت آن با حساب‌های جیمیل این است که در آن کاربران نیاز دارند خودشان به صورت دستی، جملات پاسخ سریع را از پیش بنویسند. این قابلیت از پاسخ‌های از پیش آماده‌ شده‌ای بهره می‌برد که بعد از باز کردن هر ایمیل، گوگل با توجه به محتوای متن تعدادی از این پیام‌های کوتاه را به نمایش درمی‌آورد و کاربر بدون نیاز به تایپ کردن می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. این گزارش ادعا می‌کند که این قابلیت هم از برنامه حذف شده است. حداقل برای حساب‌های غیرجیمیل. قابلیت پاسخ سریع، هنوز توسط هیچ یک از ویژگی‌های هوشمند منحصر‌به‌فرد جیمیل جایگزین نشده است.

تغییر ظاهری کوچکی هم گویا در نسخه جدید برنامه رخ داده است. گزینه My Account که تنظیمات حساب زیر آن قرار دارد و راه را برای مدیریت متن حساب جیمیل باز می‌کند. قرار است میزانی فضای بیشتر در آن بخش اضافه شود. کاربران که هنوز نسخه جدید را دریافت نکرده‌اند می توانند از طریق APKMirror آن را دانلود کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha