شارپ از فناوری بسته‌ بندی همراه با خلأ در یخچال‌ های جدید خود رونمایی کرد

شارپ نوعی یخچال چهار درب را در نمایشگاه IFA 2018 به نمایش گذاشت که قابلیت مکش هوا از بسته‌های مواد غذایی را دارد و بدین ترتیب، غذاها دیرتر خراب می‌شوند.

در نمایشگاه IFA 2018 امسال، یخچال‌های مختلفی از برندهای گوناگون عرضه شدند که دارای همه نوع فناوری جدید از جمله صفحه کنترل لمسی، درهایی با قابلیت مشاهده داخل یخچال، رنگ‌های متنوع و موارد دیگر بودند. در یکی از این موارد، شارپ نوعی یخچال را ارائه کرده که دارای نوعی فناوری پیشرفته است: قابلیت بسته‌بندی داخلی همراه با ایجاد خلاء. با این فناوری شما می‌توانید سر بسته پلاستیکی مواد غذایی خود را وارد یک محفظه مخصوص کنید و دکمه شروع را بزنید؛ یخچال هوای درون این بسته را خالی و درب آن را پرس می‌کند.

یخچال شارپ

مدل VacPac Pro ساخت شارپ نوعی یخچال چهاردرب است که این شرکت روز پنج‌شنبه معرفی کرد و روی درب بالا و چپ خود نوعی دستگاه بسته‌بندی همراه با خلاء دارد. این یخچال به قیمت 2560 دلار عرضه شده و تا سه ماهه دوم سال 2019، تنها وارد بازار اروپا می‌شود.

فناوری بسته‌بندی همراه با خلاء به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی خود را در مقایسه با بسته‌بندی فلزی، پلاستیکی و یا فویل آلومینیوم، به مدتی طولانی، تازه‌تر نگاه دارید؛ چرا که با این فناوری، هوای درون بسته‌ها که باعث خراب شدن مواد غذایی می‌شود، خالی می‌گردد. همچنین با این فناوری می‌توان نوعی روش پخت مواد غذایی به نام sous vide یا کیسه‌پزی پخته شوند. در این روش، مواد غذایی را که همراه با پلاستیک‌هایی فاقد هوا هستند، درون حمام آب قرار می‌دهند تا برای ۷۲ ساعت و در دمای پایین بپزد. این سبک پخت‌وپز، فرانسوی است و واژه Sous-vide نیز به فرانسوی به معنای «تحت خلأ» است زیرا غذا در کیسه‌های پلاستیکی فاقد هوا مهر و موم می‌شود.

شاید وقتی به فناوری‌های موجود در یک یخچال فکر می‌کنید، دستگاهی برای بسته‌بندی همراه با خلأ به ذهن شما نرسد، اما این فناوری، بسیار به‌دردبخور است که وجود آن در یک یخچال بسیار منطقی است. شما که می‌خواهید مواد غذایی را با پلاستیک در یخچال نگاه دارید، چرا ابتدا آنها را با ایجاد خلاء بسته‌بندی نکنید؟ معرفی این یخچال را می‌توانید در این ویدئو ملاحظه کنید:

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha