رشد سهام اپل با نزدیک شدن به معرفی آیفون 2018 همچنان ادامه دارد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سهام اپل در طول روزهای گذشته روند رو به رشدی پیدا کرده است و انتظار می‌رود این روند تا هفته آینده و معرفی آیفون 2018 ادامه پیدا کند. افراد زیادی برای برداشتن سود از این روند، شروع به خرید و فروش سهام کرده‌اند.

شرکت اپل و سهام آن، ماه پر فراز و نشیبی را با نزدیک شدن به معرفی آیفون 2018 پشت سر گذاشتند. ماه آگوست برای اپل سرشار از اتفاقات جالب در بازار بورس بود. دومین روز از ماه آگوست بود که خبر جنجالی در مورد اپل و تبدیل شدن آن به اولین شرکت آمریکایی که به ارزش یک تریلیون دلار رسیده است، منتشر شد. بیشتر افراد انتظار داشتند که اپل بعد از رسیدن به این موفقیت بزرگ برای مدتی کاملاً چراغ خاموش در بازار بورس حرکت کند و پیشرفت آنچنانی نداشته باشد اما باز هم این شرکت رشد خود ادامه داد. شرکت اپل روند رو به رشد سهام خود را تا پایان ماه آگوست (9 شهریور) ادامه داد و با افزایش 10 درصدی ارزش سهام، ماه آگوست را با ارزش سهام 227.63 دلار و ارزش کل 1.1 تریلیون دلار به پایان رساند. همچنین در آخرین روز ماه میلادی، ارزش سهام اپل به 228.87 رسیده بود.

بر اساس خبرهایی که از بازار بورس و تحلیل‌گران اقتصادی به گوش می‌رسد، ارزش سهام تا زمان معرفی گوشی‌ آیفون 2018 اپل در روز 20 شهریور ادامه خواهد داشت. معمولاً هر ساله با نزدیک شدن به مراسم رونمایی از محصولات جدید اپل این روند در مورد سهام تکرار می‌شود. بیشتر خریداران شروع به خرید سهام شرکت می‌کنند و این کار باعث بالا رفتن ارزش آن می‌شود از طرفی زمانی که محصولات معرفی شدند، سهام را در اوج قیمت به فروش می‌رسانند. از این رو به این سودآوری در بازار بورس خرید شایعه و فروش خبر نیز گفته می‌شود؛ اما باید دانست که این روش آنچنان هم کاربردی و درآمدزا نیست و ممکن است برای چند مدت کوتاه جوابگو باشد. وارن بافت، سرمایه‌گذار آمریکایی، فکر دیگری در سر خود برای اپل دارد.

سهام اپل آیفون 2018

وارن در طول سال‌های گذشته همیشه بر دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود روی سهام اپل افزوده است. حتی زمانی که تحلیل گران اعلام کردند که فروش ایفون 10 دچار مشکل شده و عملاً بازار آن رو به رکود است، وارن بافت از رویکرد خود برنگشت. بر اساس خبرهایی که از فروش آیفون 10 در بازار بورس پیچیده بود، ارزش سهام آن در طی یک روز کاری بورس 8 درصد سقوط کرد که به عنوان یک پدیده کاملاً عجیب در مورد اپل بود؛ اما با ارائه دو گزارش سالانه مشخص شد که دهمین آیفون اپل بزرگ‌ترین و بهترین فروش را تا کنون در میان آیفون‌های قبلی داشته است. وارن بافت کسی که مخالف سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های تکنولوژی بود، از سال 2017 تا کنون سهام خریداری شده خود را دو برابر کرده است. بر اساس گفته‌های خود او، این روند زمانی آغاز شد که وی عاشق آیپد خود شد.

کلام آخر

شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) که مالک اصلی آن وارن بافت است، دومین سهام‌دار بزرگ شرکت اپل است و تا کنون مالکیت 246.5 میلیون دلار از سهام آن را به دست آورده است. این سهام اگر امروز در بازار به فروش برسد ارزشی معادل 56 میلیارد دلار دارد. شرکت ونگارد بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار در بازار بورس اپل است. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads