10 شخصیت ابرقهرمانی که هنوز در دنیای سینمایی مارول ظاهر نشده اند
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:14 شهریور 1397، 22:00

10 شخصیت ابرقهرمانی که هنوز در دنیای سینمایی مارول ظاهر نشده اند

با نزدیک شدن به پایان مرحله سوم (Phase 3) از دنیای سینمایی مارول و احتمال وجود مرحله چهارم، در این مطلب 10 شخصیت ابرقهرمانی کمیک که می‌توانند در دنیای مارول حضور داشته باشند را مرور خواهیم کرد.

با اکران فیلم Ant Man & The Wasp مجموع فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) به عدد 20 رسید که با احتساب 12 سریال تلویزیونی رقم بالایی خواهد بود. چنین چیزی به معنای تعداد زیادی شخصیت است، چیزی که مارول در ابتدا قصدش را نداشت. حتی با وجود این همه شخصیت، باز هم زمزمه‌هایی از چند شخصیت ابرقهرمانی جدید از گوشه و کنار شنیده می‌شود. با چنین تفاسیری این سوال شکل می‌گیرد که مارول هنوز چه کسانی را به دنیای بزرگش دعوت نکرده است؟

پس چه خبر از کلاسیک‌ها؟ چه خبر از تیم‌هایی که حول دهه نود با فروخته شدن به ناشران بی‌لیاقت حیف شدند؟ حالا که دیزنی تمام امپراطوری‌های عظیم دنیای رسانه را به تصاحبش در آورده، آیا آن‌ها هم سر از دنیای مارول در می‌آورند؟ با رشد تصاعدی امپراطوری دیزنی/مارول شاید وقتش رسیده که برخی از قهرمانان بزرگ مارول دوباره ظهور کنند.

به این ترتیب در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کمیک‌های کلاسیک‌تر و 10 شخصیت ابرقهرمانی فراموش شده مارول که می‌توانند به این دنیای عظیم و پررونق راه یابند. با ما همراه باشید:

 


10- The X-Men


مردان ایکس / The X-Men / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

در مجموع 11 فیلم از فرنچایز X-Men وجود دارد، اما حتی یکی هم در دنیای ابرقهرمانی مارول راه نیافته است. وجه تمایز مهمی بین این دو دنیا وجود دارد و با این که اولین X-Men بدون شک در دوران طلایی فیلم‌های اقتباسی از کمیک اکران شد، تحت تأثیر دنیای مارول قرار نداشت. این موضوع مربوط به شکست اقتصادی مارول در دهه نود است که مجبور شد حق امتیاز بسیاری از شخصیت‌هایش را بفروشد. حالا که دیزنی فاکس را خریداری کرده، مارول اختیار دار و دسته جهش یافتگان کلاسیک‌ترش را بار دیگر به دست آورده و می‌تواند با این شخصیت‌ها پروسه‌ جدیدی را آغاز کند. هیچ کسی نمی‌داند که برنامه‌های مارول برای چهارمین مرحله از دنیای سینمایی اش چیست؛ اما با بازگشت این شخصیت‌ها، احتمال زیادی وجود دارد که مردان ایکس هم جزوی از انتقام جویان شوند یا حتی مثل کمیک‌های قدیم در کنارشان بجنگند. البته نمی‌توان به شکل قاطع گفت که چه چیزی در آینده اتفاق می‌افتد، اما حالا که مارول حق امتیاز برخی از بهترین (و سود آورترین) شخصیت‌هایش را به دست آورده با منطق جور در نمی‌آید که به سادگی بی‌خیالشان شود. «وولورین» و «ددپول» از آن شخصیت‌هایی نیستند که از مبارزه دست بکشند.

 


9- The Fantastic Four


چهار شگفت انگیز / fantastic four / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

وقتی صحبت از فیلم‌های Fantastic Four پیش می‌آید، حال طرفداران تا حد زیادی گرفته می‌شود. اولین اقباس در سال 1986 صورت گرفت تا فقط حقوق فیلم را حفظ کند؛ با این حال فیلم پس از ساخته شدن هرگز اکران نشد. 10-15 سال بعد همین پروسه با دو اقتباس پرهزینه دیگر دنبال شد و در عین حال که این فیلم‌‎ها در باکس آفیس عملکرد ضعیفی‌ هم نداشتند، نتوانستند توجه منتقدین و طرفداران را به خود جلب کنند. کمی گذشت و در سال 2015 یک ریبوت با عنوان ساده Fantastic Four اکران شد و فیلم به قدری افتضاح بود که توانست تنها 9 درصد گوجه تروتازه از سایت Rotten Tomatoes دریافت کند. استودیوی مارول با فیلم‌های رکورد شکن و انبوهی از شخصیت‌ها، تبهرش خودش را چندین و چندبار ثابت کرده است. اکنون بهترین فرصت است تا بار دیگر سراغ اولین خانواده ابرقهرمانیش برود و آن‌ها را به شیوه‌ای مارولی و حماسی به پرده‌های سینما بازگرداند. آن‌ها می‌توانند از گرفتار شدن در «منطقه منفی» به عنوان بهانه نبودشان در Avengers: Infinity War استفاده کنند. با این توصیف ساده شاید «رید ریچارد» و باقی تیمش بار دیگر وارد میدان شوند و  با روشی شگفت انگیز آغازگر مرحله چهارم دنیای مارول باشند.

 


8- Nova


نووا / nova / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

«نووا کورپس» را به یاد دارید؟ همان سازمان خفنی که مارول در Guardian of the Galaxy معرفی کرد؟ ارتشی منظم تحت رهبری «آیرانی رائیل»، سفینه‌های ستاره‌ای و صد البته بزرگترین و قدرتمند‌ترین قهرمانشان، «نووا»! اوه… یک لحظه صبر کنید، نووا در Guardians of the Galaxy نبود و در فیلم‌های دیگر مارول هم خبری از او نشد. در فضای آنلاین چندین نظریه برای غیبت نووا طرح شده، اما بیشترشان سر این توافق دارند که او در فیلم مستقل خودش با Guardians متصل خواهد بود. حالا دلیل نبود این شخصیت‌ ابرقهرمانی هر چه که بوده، شایعاتی وجود دارد که او در دنباله Infinity War حضور خواهد داشت. جیمز گان در یک مصاحبه فیسبوکی به برنامه‌هایی برای معرفی «نووای واقعی» در دنیای مارول اشاره کرد. در عین حال که گان از پروژه فیلم بعدی Guardians of Galaxy اخراج شده، احتمال دارد که فیلم‌نامه‌اش همچنان برای قسمت بعدی استفاده شود، اگرچه با توجه به سکانس نهایی Guardians of Galaxy 2 شاید «آدام وارلاک» در مرکز داستان قسمت بعدی باشد نه نووا.

نووا برای سال‌ها از اعضای جنگجویان مارول بوده، اما از آنجایی که قرار نیست درهیچ سریال تلویزیونی حضور داشته باشد، می‌توان این طور استنباط کرد که مارول برنامه‌های بزرگتری برایش دارد.

 


7- Spider-Woman


اسپایدر وومن / Spider-Woman / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

اسپایدروومن از آن دسته شخصیت‌هایی است که پس از اولین معرفیش چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما توانست طی چند سال اخیر طرفداران زیادی برای خودش دست و پا کند. چندین زن وجود دارند که می‌توانند در نفش این شخصیت ابرقهرمان ظاهر شوند، اما زودتر از همه اسم «جسیکا درو» به ذهن طرفدارن خطور می‌کند. جالب این جا است که برخلاف آن چیزی که همه تصور می‌کنند، اسپایدروومن هیچ همکاری با اسپایدرمن ندارد. به این جهت شامل قرارداد فروش اسپایدرمن و شخصیت‌های فرعیش به سونی نیست. او حتی سریال انیمیشنی مختص به خودش را در سال 1979 داشت و در کارتون‌ها و بازی‌های ویدیویی مختلفی طی چند سال اخیر مشاهده شد. موفقیت Wonder Woman و روند رو به رشد فیلم‌های ابرقهرمانی زن محور و ساخت Black Widow زمینه را برای ساخت یک سریال تلویزیونی یا فیلم سینمایی از Spider-Woman آماده کرده است. به لطف ماجراهایش با HYDRA و S.H.I.E.L.D که هر دو نقش عظیمی در سریال Agents of S.H.I.E.L.D دارند، اسپایدروومن می‌تواند گزینه مناسبی برای صفحه‌های کوچک تلویزیونی باشد، از آن دسته ابرقهرمانان خیابانی که در سریال‌های کوتاه نتفلیکسی نمایش داده می‌شوند. با توجه به محبوبیت بالای این شخصیت ابرقهرمانی بین طرفداران و کتاب مستقلش، احتمالاً چنین چیزی اتفاق بیافتد.

 


6- Wonder Man


واندر من / Wonder Man / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

«واندرمن» داستانش را به عنوان یک شخصیت شرور آغاز کرد، اما طولی نکشید که مسیری قهرمانی سر گرفت و به یک انتقام جوی تمام عیار تبدیل شد. او یکی از قدرتمندترین اعضای گروه است و تا حدودی هم به تونی استارک شباهت دارد که شاید دلیل اصلی نبودش در دنیای ابرقهرمانی مارول همین باشد، اما مسلماً تنها دلیلش نیست.

سیمون ویلیام یا همان واندرمن، در دنیای مارول یک بازیگر است و به همین دلیل ناتان فیلیون در پوستری در بین شخصیت مارول به جای او ظاهر شد. بله درست خواندید؛ او حتی قرار بود تا الان در فیلمی هم حضور داشته باشد. فیلیون کارهایی هم برای Guardian of the Galaxy Vol.2 انجام داد، اما هرگز در نسخه نهایی حضور پیدا نکرد. جیمز گان به نمایش دیر یا زود او اشاراتی داشت اما جزئیات زیادی را به اشتراک نگذاشت. این موضوع که واندرمن در فهرست شخصیت‌های مارول قرار دارد و در سکانس‌هایی حضور داشته گویای این است که دیر یا زود شاهد حضور این ابرقهرمان خواهیم بود. شاید او فیلم مستقل خودش را داشته باشد، اما به احتمال زیاد همراه با شخصیت‌های دیگر یا حتی در یک Avengers جدید ظاهر شود.

 


5- Moon Knight


Moon Knight / مون نایت / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

«مون نایت» از آن دسته شخصیت‌هایی است که انتظار می‌رود روی صفحه‌های کوچک تلویزیون همراه با Daredevil ،Luke Cage ،Iron Fist و Jessica Jones ظاهر شود. به عنوان یک مبارز جرم و جنایت (همانند بتمن اما در دنیای ماورل) او گزینه مناسبی برای یک سریال محسوب می‌شود. براساس شایعاتی نتفلیکس قصد دارد از Daredevil به عنوان دریچه‌ای برای Moon Knight استفاده کند، چیزی که برای Punisher به خوبی جواب داد. مون نایت برای سال‌ها در پروسه ساخت قرار داشته، اما هنوز به تصویر کشیده نشده است. جیمز گان Moon Knight را در سال 2017 به استودیوی مارول پیشنهاد داد اما با توجه اخراجش توسط دیزنی و نبود هیچ اکرانی مرتبط با پروژه، ساخت فیلم سینمایی این شخصیت ابرقهرمانی خیلی محتمل به نظر نمی‌رسد.

کوین فیج، رئیس استودیوی مارول در مصاحبه‌ای به ساخت Moon Knight در آینده اشاره داشت، اما متذکر شد که پروسه می‌تواند «از پنج سال دیگر، تا 10 سال دیگر یا شاید 15 سال دیگر متغیر باشد». طرفداران کمیک برای مدت زیادی انتظار نمایش مون نایت را داشتند و ظاهراً این شخصیت ابرقهرمان در آینده به دنیای مارول راه خواهد یافت. با این که هنوز هیچ خبری رسمی منتشر نشده، اما «مون» همیشه پشت «نایت» نمی‌ماند.

 


4- She-Hulk


 

شی هالک / She-Hulk / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

حتی با وجود یک فیلم مستقل و حضور در چندین فیلم از دنیای مارول، به تاریخچه «بروس بنر» و هالک شگفت‌انگیز آن قدر که باید پرداخت نشده است. اما دختر عموی او یعنی «شی هالک» کجاست؟ نسخه مونث این غول سبز از سال 1980 در کمیک‌ها حضور داشته، اما در سینما و تلویزیون نتوانست مثل پسرعموی گولاخش مورد توجه قرار بگیرد. شی هالک تقریباً از تمام قدرت هالک برخودار است، اما پس از تغییر شکل همچنان هوش و هویتش ار حفظ می‌کند. او تقریباً با تمام شخصیت‌های دنیای مارول در ارتباط بوده و فرصت‌های زیادی برای ورود به این دنیا دارد. حالا که هالک در جنگ ابدیت با تانوس درگیر شده چرا دخترعمویش وارد میدان نشود؟ او می‌تواند خلع شخصیت‌هایی که به دست تانوس کشته شد‌ه‌اند را به تنهایی پر کند. البته حداقل یک دلیل وجود دارد که به همین زودی‌های شی هالک را در دنیای مارول شاهد نخواهیم بود و آن هم به روابط پیچیده بین مارول و یونیورسال پیکچرز باز می‌گردد. یونیورسال حق امتیاز شخصیت را در اختیار دارد و از آنجایی که فعلاً درگیر پیش برد شخصیت هالک است، دختر عمویش در دسترس نخواهد بود.

 


3- Sentry


سنتری / Sentry / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

«سنتری» اولین بار در سال 2000 معرفی گردید، اما به خاطر نبود تب ابرقهرمانی در آن زمان به سرعت از یادها پاک شد. او شخصیتی پیچیده است که روح شکننده‌اش را می‌توان سرسخت‌ترین دشمنش دانست. گفته می‌شود که سنتری قدرت میلیون‌های خورشید انفجاری را در خود دارد و یک جورایی سوپرمن دنیای مارول محسوب می‌شود. جدا از قدرت زیاد سنتری، با شخصیتی چند لایه و غیرقابل پیش‌بینی‌اش به راحتی می‌تواند تانوس را در Infinity War شکست دهد. احتمالاً به همین دلیل بوده که در دنیای سینمایی ظاهر نشده، اما پس از مرحله سوم شاید مارول برای اضافه کردن سنتری به ترکیب قهرمانانش راغب شود. برنامه‌های مرحله چهارم مارول در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما با توجه به این که بسیاری از انتقام جویان خودشان را برای خداحافظی آماده می‌کنند، کاپیتان مارول به یک همکار گردن کلفت در کنارش نیاز دارد. پس از این که قهرمانانی مثل ثور، کاپیتان آمریکا و آیرن من بالاخره دنیای مارول را رها کردند، سنتری می‌تواند این خلع را پر کرده و به یک شخصیت ابرقهرمانی باصلابت و قابل اتکا تبدیل شود.

 


2- Blade


بلید / Blade / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

به لطف ترسیم خوب ویزلی اسنایپ در سه گانه Blade در اواخر دهه نود، بلید را همه می‌شناسند. آن فیلم‌ها در در اوایل شکل‌گیری استودیوی مارول ساخته شدند و هرگز به دنیای سینمایی راه نیافتند، پس احتمالاً این شکارچی خون‌آشام خودش را برای بازگشتی مجدد آماده می‌کند. اگر سریال‌های نتفلیکس یک چیز به بینندگان آموخته باشد این است که مارول می‌تواند تعداد زیادی دنیا زیر مجموعه دنیای اصلی و خارج از وقایع بزرگ سینماییش خلق کند. «دردویل» و «آیرن فیست» با سازمان Hand مبارزه می‌کنند و «لوک کیج» مشکلات خودش را در هارلم دارد، پس وقتش رسیده که مارول خون آشامانش را هم وارد معرکه نماید. یکی از جنبه‌های اصلی شخصیت بلید این است که به شکل مخفیانه عمل می‌کند و فرصت را برای خلق دنیایی تاریک‌تر و مرگبارتر در اختیار مارول قرار می‌دهد. Blade برای یک فیلم مستقل جدید هم ایده‌ بدی نیست، اما صفحه‌های کوچک تلویزیون مقصد بهتری برایش به نظر می‌رسند.

شایعه بازگشت بلید به دنیای سینمایی مارول طی چند سال اخیر به قدری بالا گرفت که خود کوین فیج اعلام کرد: «تصور می‌کنیم، برای آینده ایده خوبی باشد». در مورد این صحبت فیج فعلاً نمی‌توان هیچ نظر قطعی داد، اما می‌توان امیدوار بود که Blade به یک طریقی به روزهای اوجش باز می‌گردد.

 


1- Namor


نامور / namor / شخصیت ابرقهرمانی / دنیای سینمایی مارول

از بین تمام شخصیت‌های مارول که به دنیای سینمایی راه پیدا نکردند، شاید «نامور» لایق بیشتری افسوس باشد. نامور تقریباً از زمان‌هایی که دنیای کمیک کارش را در سال 1939 آغاز کرد وجود داشت. احتمالاً فکر می‌کنید که طی این همه سال حداقل یک فیلم سینمایی از او ساخته شده، اما این قهرمان مهجور فقط توانست به بازی‌های ویدیویی و سریال‌های تلویزیونی راه یابد.

نامور را می‌توان اولین شخصیت‌ غیر رباتی مارول دانست (هیومن تورچ زودتر از او ظاهر شد). او اساساً نسخه مارولی «آکوامن» است، اما از لحاظ انتشار چندسالی از او جلو می‌زند. نامور قلمروی زیردریایی آتلانتیس را رهبری می‌کند و طی جنگ جهانی دوم همراه با متفقین با دشمن جنگید، البته این کار را برای سرزمین خودش انجام داد و اغلب با دیگر قهرمانان قدرتمند دنیا وارد درگیری می‌شد. اما با وجود ماهیت آنتاگونیستی که دارد، یک قهرمان تمام عیار است و وقتش رسیده وارد دنیای سینمایی مارول شود. متأسفانه حق امتیاز نامور هنوز با یونورسال است، بنابراین مارول برای وارد کردنش به دنیای سینمایی باید سنگ‌هایش را با این استودیو وا بکند. امیداوریم هرچه زودتر این اتقاق بیافتد و در مرحله چهار دنیای مارول، روی پرده نقره‌ای شاهدش باشیم.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. به نظر شما جای کدام شخصیت کمیک در دنیای سینمایی مارول خالی است؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha