آیفون های 2019 هم سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش نخواهند داشت
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:15 شهریور 1397، 09:30

آیفون های 2019 هم سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش نخواهند داشت

مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل اظهار کرده است که آیفون های 2019 نیز از سنسور اثر انگشت ادغام شده با صفحه نمایش پشتیبانی نخواهند کرد و اپل راه خود را با فناوری Face ID ادامه خواهد داد.

یکی از شایعاتی که پیرامون آیفون‌های جدید منتشر شده بود، استفاده آن‌ها از سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش است. با این وجود به جای این کار، اپل با حذف دکمه هوم، تکنولوژی Face ID را جایگزین کرده است اما هنوز بسیاری از افراد امیدوار هستند که اپل آیفون‌های بعدی را مجهز به سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش کند که متاسفانه به نظر می‌رسد احتمال انجام این کار بسیار کم خواهد بود.

براساس ارزیابی و تحلیل‌های مینگ چی کو تحلیلگر اختصاصی اپل، ظاهرا آیفون‌های 2019 از سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش پشتیبانی نخواهند کرد. مینگ چی کو اظهار می‌کند به نظر می‌رسد که اپل همچنان از Face ID به عنوان اصلی‌ترین ویژگی امنیتی خود در آیفون‌های آینده و دیگر محصولات خود استفاده خواهد کرد.

قابلیت FaceID اپل آیفون

جالب است که سازندگان گوشی‌های اندرویدی به جای تلاش برای رسیدن به تکنولوژی Face ID، به استفاده از سنسورهای اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش روی آورده‌اند و آن را روشی برای تمایز خود با اپل تلقی می‌کنند.

تاکنون شاهد گوشی‌های متعدد اندرویدی بودیم که از سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش بهره می‌برند. برای مثال کمپانی ویوو تقریبا اولین شرکتی بود که یک گوشی با سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش را ارائه کرد. این کمپانی در اوایل سال جاری در نمایشگاه CES 2018 این تکنولوژی را ارائه کرد و البته براساس نتایج تست و بررسی، می‌توان گفت که این ویژگی تقریبا مشابه همان سنسور معمولی کار خواهد کرد و یا شاید کمی کندتر از نمونه قبلی باشد.

گفته می‌شود که احتمالا آیپد پروهای امسال اپل نیز از تکنولوژی Face ID بهره خواهند برد و فاقد دکمه هوم خواهند بود. براین اساس به‌نظر بعید می‌رسد که اپل مجددا به استفاده از سنسور اثر انگشت در محصولات خود روی آورد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha