فیسبوک اولین دیتا سنتر خود در آسیا را در سنگاپور راه اندازی می کند
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:15 شهریور 1397، 19:30

فیسبوک اولین دیتا سنتر خود در آسیا را در سنگاپور راه اندازی می کند

فیسبوک اولین دیتا سنتر خود در آسیا را در یک ساختمان جدید یک میلیارد دلاری در سنگاپور راه‌اندازی خواهد کرد. این کشور به دلیل داشتن زیرساخت‌های لازم، به عنوان اولین پایگاه فیسبوک در آسیا انتخاب شده است.

فیسبوک اولین دیتا سنتر خود در آسیا را در یک ساختمان جدید یک میلیارد دلاری در سنگاپور راه‌اندازی خواهد کرد. این مرکز 11 طبقه‌ای در زمینی به مساحت 170،000 متر مربع در سنگاپور قرار دارد و طور خاص متناسب با هوای مرطوب این کشور طراحی شده و دارای سیستم خنک کننده مایع StatePoint جدید است که مبنای آن استفاده از آب (به دلیل ظرفیت گرمایی بالای آن) برای جذب افزایش حرارت از سطح گرمازا است. این سیستم همچنین باعث کاهش مصرف آب تا 20 درصد می‌شود.

علاوه بر این فیسبوک قصد دارد این دیتا سنتر را به طور کامل با انرژی‌های تجدید‌پذیر اداره کند و در حال کار بر روی گسترش منابع خورشیدی در کشور است. انرژی تجدیدپذیر (Renewable energy)، انواعی از انرژی است که منبع تولید آن بر خلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر (فسیلی)، قابلیت آن را دارد که توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدداً تجدید شود.

دیتا سنتر فیسبوک

نمای این ساختمان به گونه‌ای است که اجازه خواهد داد هوا در داخل جریان یابد و مردم بتوانند داخل ساختمان را هم ببینند.

توماس فرلانگ، معاون زیرساخت مرکز داده فیسبوک در این باره می‌گوید:

مرکز داده‌ فیسبوک بسیاری از عکس‌ها و فیلم‌هایی را که هر روز مشاهده می‌کنید، میزبانی خواهد کرد. از آنجا که شاهد رشد سریع کاربران در آسیا هستیم، وجود یک دیتا سنتر نزدیک، ایده بسیار خوبی است؛ زیرا از این طریق بهتر می‌توانیم به کاربران خود خدمات ارائه دهیم.

سنگاپور به چند دلیل به عنوان میزبان این مرکز داده‌ انتخاب شده است: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم در این کشور تأسیس شده است و مجهز به یک شبکه پهنای باند فیبری است. فیسبوک همچنین در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که سنگاپور سیاست‌های سازگار با امور بازرگانی و تجارت دارد که این هم مزیتی محسوب می‌شود. این ساختمان، اولین مرکز داده متعلق به فیسبوک در این کشور و پانزدهمین مرکز متعلق به فیسبوک در سطح جهانی است.

انتظار می‌رود این دیتا سنتر در سال 2022 شروع به کار کند؛ زمانیکه اولین سرورها در آن تعبیه شوند. هرچند انتظار می‌رود، همچنانکه فیسبوک ظرفیت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد ساخت و ساز ادامه یابد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha