اندروید وان اجازه استفاده از ویژگی پنهان‌ سازی بریدگی نمایشگر را می دهد
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:19 شهریور 1397، 23:30

اندروید وان اجازه استفاده از ویژگی پنهان‌ سازی بریدگی نمایشگر را می دهد

هفته گذشته، حذف قابلیت پنهان‌سازی بریدگی نمایشگر از نوکیا ۶.۱ پلاس اعتراضات زیادی را به دنبال داشت. حال، کمپانی اچ ام دی، سازنده این گوشی، اعلام کرده است که این گزینه را دوباره فعال خواهد کرد.

ممکن است به یاد داشته باشید که نوکیا 6.1 پلاس و شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال که حق انحصاری استفاده از برند نوکیا را به مدت ۱۰ سال از مایکروسافت موبایل خریداری کرده، هفته گذشته در مرکز بحث در مورد پنهان کردن ویژگی پنهان‌سازی بریدگی نمایشگر قرار داشتند. بسیاری از گوشی‌های هوشمند که دارای نمایشگر دارای بریدگی (ناچ) هستند گزینه‌ای را برای پنهان کردن آن ارائه می‌دهند، اما به دلایلی، این شرکت فنلاندی، هفته گذشته تصمیم به حذف این گزینه گرفت.

نوکیا ۶.۱ پلاس

در آن زمان، یک ناظر گرده‌همایی رسمی HMD گفت که حذف گزینه پنهان‌سازی بریدگی، به خواست اندروید وان گوگل انجام گرفته است. با این حال، اگر این ادعا درست بود، سایر گوشی‌های هوشمند اندروید وان هم می‌بایست باید از ارائه این ویژگی جلوگیری می‌کردند. در واقع اندروید وان به دستگاه‌هایی اطلاق می‌شود که توسط شرکای گوگل تولید می‌شوند و از نسخه‌ی خالص اندروید بهره می‌برند. برای شناسایی چنین گوشی‌هایی، برچسبی با نوشته‌ «Android One» در قسمت پشتی گوشی قرار می‌گیرد تا کاربر از صلاحیت سیستم‌ عامل و نبودِ اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های غیر گوگلی اطمینان حاصل کند.

خبر خوب این است که به گزارش XDA Developers، گوگل تایید کرده است که اندروید وان چنین درخواستی از سازندگان گوشی‌های هوشمند ندارد. چند روز  بعد، مدیر ارشد محصولات اچ ام دی، یوهو سارویکاس، اعلام کرد که این شرکت دوباره گزینه پنهان‌سازی بریدگی نمایشگر را در نوکیا 6.1 پلاس فعال خواهد کرد.

البته، این پرسش که اصلا چرا این گزینه از نوکیا ۶.۱ پلاس حذف شد و چرا گفته شد که این کار به درخواست اندروید وان صورت گرفته، همچنان به قوت خود باقی است؛ اما مطمئنا این سؤالات پاسخی نخواهند داشت و این شرکت فنلاندی هیچ اشتباهی، چه در مورد حذف گزینه چه در مورد مقصر دانستن گوگل را نمی‌پذیرد.

روی هم رفته، این مسئله به سرانجام خوبی رسیده است؛ بنابراین نوکیا 6.1 پلاس، یک گوشی هوشمند مناسب و معقول در رنج متوسط است که شما می‌توانید انتظار داشته باشد که خیلی زود قادر به پنهان‌سازی بریدگی نمایشگرش هم خواهید بود.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha