حالت تاریک برای گوگل فید روی اندروید 9 پای در حال آزمایش است
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:20 شهریور 1397، 18:00

حالت تاریک برای گوگل فید روی اندروید 9 پای در حال آزمایش است

گوگل در حال آزمایش ویژگی حالت تاریک در گوگل فید برای اندروید 9 پای است. به‌زودی کاربران گوگل پیکسل و اسنشیال فون قادر خواهند بود که از این ویژگی در گوشی‌های خود استفاده کنند.

براساس عکسی که در Reddit منتشر شده، می‌توان گفت گوگل در حال حاضر مشغول آزمایش ویژگی حالت تاریک برای گوگل فید است. گوگل فید برنامه‌ای است که کارت‌های مختلفی دارد و به‌واسطه آن کاربر اخبار می‌تواند خبرهای ورزشی و دیگر علاقمندی‌های خود را دنبال می‌کند. این ویژگی در سمت چپ صفحه هوم گوشی‌های اندرویدی دیده می‌شود. درحال حاضر گوگل در حال آزمایش ویژگی حالت تاریک گوگل فید در اندروید 9 پای است و این بدین معنا است که کاربرانی که از گوشی‌های نظیر گوگل پیکسل و اسنشیال فون استفاده می‌کنند قادر خواهند بود که از این ویژگی جدید استفاده کنند.

گوگل فید

حالت تاریک نحوه نمایش یک صفحه در نمایشگر گوشی شما را تغییر می‌دهد. در واقع در حالت تاریک، پس‌زمینه مشکی شده و نوشته‌ها سفید می‌شوند. با استفاده از ویژگی حالت تاریک، در محیط‌های کم نور، چشمان کاربر دیگر از سفیدی پس‌زمینه خسته و اذیت نخواهند شد. البته در حالت تاریک قسمت بالای گوگل فید که مربوط به آب و هوا است، همچنان پس‌زمینه سفید داشته و متون با رنگ مشکی نمایش داده می‌شوند.

گوگل حالت تاریک را در اندروید Oreo 8.0 برای پیکسل لانچر، تنظیمات سریع، فهرست اپلیکیشن‌ها و گوگل فید به گونه‌ای معرفی کرد که این ویژگی بسته به نوع تصویر پس‌زمینه‌ای که کاربر برای گوشی خود انتخاب می‌کرد، فعال می‌شد. در واقع می‌توان گفت که آن موقع به صورت کامل حالت تاریک برای گوگل فید تعریف نشده بود زیرا اگرچه فاصله بین کارت‌ها و قسمت‌ها تیره‌تر شده بود، اما همچنان شاهد پس‌زمینه سفید و نوشته‌های مشکی رنگ بودیم. اما آتچه که گوگل در حال حاضر درحال تست و آزمایش آن است، ویژگی حالت تاریک به صورت کامل است که در آن پس‌زمینه کاملا مشکی و نوشته‌ها سفید دیده خواهند شد، همان‌طور که در عکس بالا مشاهده کردید.

گوگل قصد دارد حالت تاریک را در اپلیکیشن‌های متعددی به‌کار گیرد. به‌تازگی نیز اپلیکیشن Android Messages و یوتیوب در اندروید به ویژگی حالت تاریک مجهز شده‌اند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha