تأیید اندروید 9 پای برای پرچمداران هواوی از سوی اتحادیه وای فای

تأیید اندروید 9 پای برای پرچمداران هواوی از سوی اتحادیه وای فای
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اتحادیه وای فای اخیرا تأییدیه مربوط به پرچمداران جدید هواوی را برای بهره‌مندی از آخرین نسخه سیستم عامل اندروید صادر کرده است و به نظر می‌رسد که زمان زیادی تا عرضه این نسخه برای پرچمداران هواوی باقی نمانده است.

اتحادیه وای‌ فای اخیراً از احتمال عرضه جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید 9 پای (Android 9 Pie) برای برخی از نسخه‌های پرچمداران هواوی مانند هواوی P20، هواوی P20 پرو، Mate 10 و Mate 10 پرو خبر داد. از میان دستگاه‌های هوشمندی که اخیراً توسط اتحادیه وای فای مورد آزمایش قرار گرفته، دو نسخه ALP-L09 و ALP-L29 گوشی Mate 10، نسخه‌ BLA-L09 و BLA-L29 گوشی Mate 10 پرو، نسخه CLT-L09 و CLT-L04 گوشی P20 پرو، نسخه EML-L09 و EML-L29 گوشی P20، و نسخه NEO-L29 گوشی Mate RS پورشه دیزاین به چشم می‌خورد. طبق اخبار منتشر شده توسط اتحادیه وای فای، همه این گوشی‌ها دارای پوسته اختصاصی کمپانی هواوی یعنی EMUI 9.0 هستند که سیستم عامل گوگل را همراهی می‌کنند. 


کمپانی هواوی نیز در هفته‌های اخیر برنامه بتای اندروید 9 پای خود را اجرا کرد و آن‌طور که پیداست گوشی‌های هوشمند P20 ،P20 پرو، Mate 10 و Mate 10 پرو از جمله دستگاه‌هایی هستند که واجد شرایط شرکت در این برنامه بوده‌اند. این برنامه در ابتدا در کشور چین به اجرا درآمد ولی در ابتدای ماه جاری میلادی گسترده‌تر شد و گوشی‌های عرضه شده در کشورهای اروپایی را نیز در بر گرفت؛ اگرچه در حال حاضر تعداد کاربران اروپایی برنامه بتا تنها 100 نفر در هر کشور است. با این‌که هواوی هنوز جزئیات و موعد مشخصی را برای بروزرسانی نرم‌افزاری تعیین نکرده ولی این کمپانی چینی واقع در شنژن (Shenzhen) احتمالاً تا پاییز امسال، سیستم عامل مذکور را منتشر خواهد کرد.

هواوی

اندروید 9 پای شامل تعدادی قابلیت‌ کاربردی مانند قابلیت تطبیق‌پذیری کارکرد باتری و تنظیم نور نمایشگر است. قابلیت تطبیق‌پذیری کارکرد باتری از یادگیری ماشینی برای مشخص کردن منابع مورد استفاده برای هر اپلیکیشن استفاده می‌کند که این قابلیت می‌تواند عمر باتری دستگاه را افزایش دهد. 

همچنین بخوانید :

از سوی دیگر قابلیت تنظیم نور نمایشگر، از هوش مصنوعی برای بهبود روشنایی بر اساس مکان کاربر استفاده می‌کند. این در حالی است که هواوی مازاد بر این موارد، قابلیت‌های خود را نیز به پوسته اختصاصی‌اش EMUI 9.0. اضافه کرده است. این قابلیت‌ها شامل GPU Turbo 2.0 نیز می‌شود که کارکرد گرافیک را بهبود بخشیده و مصرف انرژی آن را بهینه می‌کند. همچنین قابلیت Natural UX پوسته EMUI 9.0 موجب افزایش سرعت اجرای اپ‌ها شده و ویژگی‌هایی مانند تشخیص اشیاء، صندوق گذرواژه‌ها و هوش مصنوعی کاربردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. هواوی جزئیات بیشتری را در مورد آخرین نسخه پوسته اختصاصی خود برای اندروید 9 پای و بروزرسانی‌ها در روز 16 اکتبر منتشر خواهد کرد.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads