دوربین هوشمند HDR اپل کاملا شبیه دوربین گوگل پیکسل است
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:21 شهریور 1397، 23:28

دوربین هوشمند HDR اپل کاملا شبیه دوربین گوگل پیکسل است

امسال اپل در جریان برگزاری رویداد رونمایی از آیفون‌ها سراغ بخش نرم‌افزار رفته و بیشتر از سنسورها و لنزها بر پردازشگر سیگنال تصویر تاکید دارد.

اپل امشب در رویداد رونمایی بزرگ خود به جزئیات سیستم دوربین جدید اپل در آیفون 10 اس (iPhone XS) و 10 اس مکس (XS Max) نیز پرداخته است. این مراسم چندان اشاره پررنگی به سخت افزار نداشته است. پیشرفت‌های اصلی امسال بیشتر در زمینه عکاسی رایانشی هستند. بنظر کمی آشنا نمی‌آید؟ این فناوری دقیقا همان چیزی است که گوگل در تولید دوربین گوشی پرسروصدای گوگل پیکسل (Google Pixel) از آن استفاده کرده بود، اپل نیز در این روش تقریبا همانند گوگل عمل کرده است.

دوربین آیفون / iPhone Camera / دوربین هوشمند HDR اپل

حالت HDR هوشمند جدید در آیفون‌های تازه رونمایی شده دقیقا دوکاری را انجام می‌دهد که پیکسل انجام می‌داد. یکی اینکه وقتی اپلیکیشن دوربین درحال استفاده و باز است از بافر چهارفریم ثابت عکس می‌گیرد یعنی دقیقا همان لحظه که شاتر را فشار می‌دهید بدون هیچ وقفه ای عکس گرفته می‌شود. ویژگی دیگر ترکیب هوشمندانه بهترین بخش‌های هرفریم و کنارهم قراردادن آن‌ها است تا بهترین عکس ممکن بدست آید. در روشی که در پیکسل گوگل استفاده می‌شد مجموعه ای از کل تصاویر کم نور باهم ترکیب می‌شدند، درست است که اپل دقیقا همین کار گوگل را انجام نمی‌دهد اما رویکرد بسیار مشابهی را دنبال می‌کند.

دیگر ویژگی جالب اپل دوربین جلوی گوشی است چیزی که در پیکسل خبری از آن نیست: تنظیم عمق تصویر بعد از گرفتن عکس. به‌کمک اسلایدر می‌توانید روزنه شات دوربین را تنظیم کنید بدین ترتیب با محو کردن پس زمینه موضوع عکس از تصویر پس زمینه جدا می‌شود یا برعکس می‌توانید روی تمام چیزهای موجود در تصویر زوم کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha